Ryby a dovolenka

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ryby a dovolenka

Příspěvekod Lgaspo » 26 kvě 2005, 07:35

Akvarko je zabehnute, rybky su spokojne a vsetko je OK. Prichadza vsak cas dovolenky.

Co s akvarkom?
Ako pripravit akvarko a rybky na dovolenku ?
Krmit alebo nekrmit rybky pocas dovolenky (samoska zavisi to aj od dlzky dovolenky) ?
Ak je potrebne krmit je lepsie automaticke krmitko alebo sused ?
Ako s vymenou vody? - tesne pred dovolenkou a hned po dovolenke ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Ryby a dovolenka

Příspěvekod canart » 26 kvě 2005, 09:00

Lgaspo píše:Akvarko je zabehnute, rybky su spokojne a vsetko je OK. Prichadza vsak cas dovolenky.

Co s akvarkom?
Ako pripravit akvarko a rybky na dovolenku ?

Akvarium normalne vycistit, netreba robit ziadne zvlastne opatrenia, ktore nie su pocas roka bezne, cize nie je potrbne vymenit viac vody, ako je obvykle. Mohla by sa prilis zmenit kvalita vody a to by mohlo sposobit rybam problemy. Aj prilis cista voda, ak na nu ryby nie su zvyknute, moze znamenat vznik ochorenia. Ryby normalne nakrmit. NIE VIAC ANI DO ZASOBY!!!
Lgaspo píše:Krmit alebo nekrmit rybky pocas dovolenky (samoska zavisi to aj od dlzky dovolenky) ?

Podla dlzky dovolenky. Ak je to nejakych 7-10 dni, netreba krmit vobec, ak sa nejedna o mlade rybky. tam sa moze spomalit rast.
Lgaspo píše:Ak je potrebne krmit je lepsie automaticke krmitko alebo sused ?

Podla toho, aky je sused skuseny :) Casto sused pokaze vsetko. Pri kratsej dovolenke je lepsie, ench sused pride pozriet, ci je vsetko OK,ci nahodou nevytapas susedov (alebo mozno aj jeho sameho :lol: ) a schovat krmivo lebo ludia su taki, vidia chudatka rybky, co tyzden nejedli, tak im poriadne nasypu. Ak je sused akvarista, je to najlepsie. Vhodne je pripravit presne denne davky do nadobiek, aby nespekuloval, kolko asypat, co vacsinou prezenu. Ak nie je sused, dobre su j automaticke krmitka.
Lgaspo píše:Ako s vymenou vody? - tesne pred dovolenkou a hned po dovolenke ?

Ano.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 26 kvě 2005, 09:07

Diky Canart za vycerpavajucu odpoved.
Este otazka ak su ryby hladne nezvysuje to ich agresivitu ?
Nehrozi, ze ak ich povedzme 7 - 10 dni nenakrmim tak sa navzajom pozabijaju ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 26 kvě 2005, 09:53

Nie neboj sa, ak su zdrave, dobre zivene, nic sa nestane. Nikdy mi ryby pocas dovolenky neuhynuli, ani sa nepozabijali. Je dobre, ak su kamene trocha aspon zaiasene. Cez rok si pri dostatku stravy mozno riasy nevsimali, ale pocas postu im pridu vhod a aj sa ohryzanim rias zamestnaju. Ako som pisal vyssie, s mladymi je to horsie.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 26 kvě 2005, 10:06

Supis, tak to mi celkom padol kamen zo srdca.
Uz vela ludi (a hlavne moja priatelka) sa ma pytalo co s akvarkom a rybami cez dovolenku.
A v podstate dokopy ani niet co riesit. Ak su rybky zdrave a OK vsetko v pohode prekonaju :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 26 kvě 2005, 10:12

Ja to budem musiet riesit asi automatickym krmitkom. Idem na 3 tyzdne a to je uz dost. Videl som to vlani, kedy mi sice krmil ryby brat, ale iba raz denne a na mladych to bolo po 3 tyzdnoch vidiet. Tentokrat brata skominujem s automatickym krmitkom. Akurat este ho nemam a zhanam najlacnejsi zdroj. Mozno mi poradite.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 26 kvě 2005, 10:18

canart píše: Tentokrat brata skominujem s automatickym krmitkom. Akurat este ho nemam a zhanam najlacnejsi zdroj. Mozno mi poradite.


Tak ten lacny zdroj na autokrmitko by zaujimal aj mna !

Mozno skus Fuljera z Bytce - ten ma vselico a vselico vie aj zohnat
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 26 kvě 2005, 13:37

Jistojistě se nemusíš bát AQ na tejden opustit. Před odjezdem provedeš běžnou údržbu, previdelně krm a pak úplně v klidu vycestuj. Do Tvého návratu ryby pěkně vyhládnou, spasou řasu, voda i filtr se samopročistí a ryby, až tě uvidí po návratu, se na tebe budou zeširoka usmívat. :)
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 01:48, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Lgaspo » 26 kvě 2005, 14:06

Tak nakoniec zo vsetkych vasich prispevkov zacinam mat pocit, ze taka dovolenka akvarku a rybam vlastne len prospeje :P

1. rybky maju dietu, ktora ich urobi veselymi a spokojnymi
2. akvarko sa zbavi rias
3. v akvarku nie je bezny neporiadok z prevadzky

Zaver:

Kto chce mat zdrave, spokojne a usmievave ryby a poriadok v akvariu a akvarko bez rias musi povinne raz rocne aspom na 7 dni na dovolenku :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 26 kvě 2005, 15:07

Lgaspo píše:Kto chce mat zdrave, spokojne a usmievave ryby a poriadok v akvariu a akvarko bez rias musi povinne raz rocne aspom na 7 dni na dovolenku :lol: :lol: :lol:

Preto na nic ine cely rok nerobim, iba na dovolenku, akva a zveladenie bytu (akvariami) :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron