Zařízení akva od pozadí po stolek...

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Waldik » 26 srp 2006, 21:12

Omlouvám se za přeházené fotky, ale web si je přeháže tak, že zobrazí první nezvětšené a pak zbytek. Není to bohužel podle názvů fotek :(
Jinak, kvalita skla je výborná, to velmi chválím firmu Aquaprofi, ale co se týče domluvy a administrativy, je to děs a bída. Objednal jsem k akva 10 pytlů písku 0.3mm, paní si to zapsala, ještě jsem tam za 14 dní volal pro jistotu a nakonec mi dovezli šterk 3 - 5 mm :( Pán Farda mi slíbil, že mi do 4 dnů písek doveze, oběhl druhý týden a písek nikde. Sice nespěchám, ale domluva je domluva...
Jinak akva se mi zdálo menší než jsem čekal. Ale popravdě, vážili jsme ho a má přes 130kg. Tahat to do 4, patra paneláku a pak na stůl nebyla sradna. Dával jsem to se švagrem sám a docela jsme se zapotili.
Dále pozadí je pod vodou a pod zářivkami o hodně světlejší, ale to jsem chtěl a počítal jsem s tím. Jinak se žádné problémy zatím nevyskytly. Vodu jsem použil z jiného akva a filtr asi 14dní předtím běžel v jiném akva, tak jsem tam dal živorodky za týden po naplnění (asi do 2/3 objemu). Až dorazí písek, vodu přemístím a dám tam písek, pak vodu vrátím a tak za týden bych tam hodil tlamovce. Kdysi jsem dostal od přítelkyně kousek Anibiase barteri ver. Nana, rozmnožil jsem si ho na 8 trsů a ty tam pak přidám. Takže by ten kořen neměl vypadat jak raketa ;)
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 26 srp 2006, 22:19

Ještě jsem zapoměl na jednu věc. To jsou patice na zářivky. Koupil jsem 4ks patic v www.janca.cz (je ke mě nejblíže) a ty patice jsou takové mrchy, které se po vložení zářivky a otočení "rozšklebí" a uprostřed se rozpůlí. Sice to drží, ale špatně se s tím pracuje. Viděl jsem voděodolné patice sice za 99kč, ale mnohem lepší. Bohužel měli jen 2ks, ale pro Narva Oceanic Blue 58W ty dvě patice koupím. Jinak zářivky mám Philips 840 Super Master, po zapnutí svítí jen lehce a asi po 10 minutách se rozsvítí na maximum. Docela slušné za cenu 59kč.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 26 srp 2006, 22:42

A dotřetice všeho dobrého aktuální fotka...
Jinak živorodky hned po vypustění začaly hledat něco k snědku a nijak na sobě nedaly znát, že změnily prostředí.
Přílohy
m.JPG
čelní pohled
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod pstroso » 27 srp 2006, 17:47

vyzera to perfektne.mas fakt sikovne ruky.gratulujem.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod memeo » 27 srp 2006, 17:58

To pozadí opravdu nemá chybu.Už se těším,až to bude komplet i s osazenstvem.;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 27 srp 2006, 18:37

Pozadí je super...mě osobně tam nesedí ten kořen,ale až to poroste tak to tam tak razit nebude...ta imitace skály je parádní.....gratuluju. :24:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 27 srp 2006, 19:36

Jsem taky už moc a moc zvědav jak to bude vypadat v plné parádě..
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Waldik » 27 srp 2006, 20:36

Popravdě, ten kořen měl být tmavší. Je to barveno tmavě hnědou, ale dost to zesvětlelo. Za měsíc by to mohlo vypadat lépe. Ještě přemýšlím jestli nevypustím vodu a nepřebarvím ten kořen na hodně tmavou hnědou, mě se ta světlá taky moc nezamlouvá... Ještě uvidím.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 27 srp 2006, 22:56

Opravdu moc pekne, jen prosimte mohl bys napsat vice o stolku? jak si jej delal, tloustky materialů, a trebas i financne jak na tom stolek je .
Dik moc ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Waldik » 28 srp 2006, 13:49

Zdravím Mikro, až to dodělám (ještě pár dní to bude), tak napíšu článek a snad mi ho sem admin dá, popíšu výrobu stolku, pozadí, krytu. Prostě celého akva velmi podrobně (vše do posledního šroubku). Pro zajímavost stolek ještě není dodělaný - horní strana je odkrytá, budu jí krytovat pruhem cca 7cm širokou laťkou abych zakryl horní desku stolku a dno akvária. Zatím mě stůl stál: dřevo 1600kč, nažehlovací hrana 120kč, šroubky 50kč, panty 200kč, úchytky ryby 300kč, sukování děr pro panty 10kč, 16ks želez od tchýně 25kč za kafe. Celkem 2305kč s dph :)
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků