Jak dlouho se zabýváte akvaristikou?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak dlouho se zabýváte akvaristikou?

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 14:35

Otázka celkem jasná. Já cca. 3 roky. Nic moc řekl bych. Jsem zvědav co budu znát za pár desítek let a jaký ze mne bude akvarista. Zaznamenali jste Vy na sobě nějaký vývoj akvaristy? Nějaká krušná období?
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 21:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 14:44

V roce cca 1974? první malinké akvárko s gupkami, mečouny. Pak časem cca 60 litrové + 30ti litrové - různé ryby, v r.1991 menší pěstírna - asi rok, pak pauza víc jak 10 let a od předloňska malawi třístovka, na víc doma zatím není místo, i tak jsem alespoň s tímto spokojen.
Krušné období je období bez akvária :evil: :)
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 14:46

Mauve píše:Krušné období je období bez akvária :evil: :)

Tak to SEDÍ JAK *cenzura* NA HRNEC! (PS: pardon, za to POZADÍ, ale to nejde říci jinak :lol: :lol: )
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 21:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 14:51

Vyvoj je jednoznacny. Ale clovek to zisti az po rokoch. Spociatku som si mylsel, ze som akvarista, ale vobec to tak nebolo. Iba som sa nim pokzusal byt. V sucasnosti je vsak obrovsky rozdiel. Existuje obrovske mnozstvo informacii, chovatelia maju k sebe omnoho blizsie a tak sa da vsetko velmi rychlo naucit a zistit. A tiez dostupnost roznych druhov ryb je popdstatne lepsia. Cize neda sa zrovnavat skusenost na zaklade poctu rokov, pocas ktorych chovatel chova ryby. Dnes za 5 rokov clovek stihne to, co predtym za 10 a mozno aj viac.

Inak moja prax: 28.6. oslavim 26 rokov babrania sa s vodou :shock: :shock: :shock: coze, uz tolko???? :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil canart dne 10 čer 2005, 14:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 14:51

Moje začátky někdy v roce 1985 (asi.) 10litrová elementka a párek pávčat, které se nekontrolovatelně množili, i když jsem neměl ani vzduchování, ani filtraci ani světlo a už vůbec ne nějaké topení. Po roce jsem pořídil vzduchovací motorek (náhodou jsem ho sehnal na dovolené na Slovensku - v čechách v té době nemyslitelné).
Za další rok 30 litrové (to už pro mě bylo maxi akvárko) - dal jsem si tam i dvě mečovky, ale pak jsem udělal chybku a koupil želvu nádhernou a do půl roku jsem v akva neměl kromě želvy nic jiného :( Tu si nakonec tak oblíbila matka, že jsem ji ji nechal.
Pak jsem se přestěhoval od rodičů a pořídil nejprve 270 litrovku a pak 250 litrovku, kterou mám dodnes. (vystřidáno větší množství nenáročných druhů ryb), až nyní jsem zakotvil u tlamovců.
Krušné období - když rybky padají a nikdo neví proč...
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 14:55

canart píše:
Inak moja prax: 26.6. oslavim 26 rokov babrania sa s vodou :shock: :shock: :shock: coze, uz tolko???? :lol: :lol: :lol:


OO, tak to já podobně, akorát, že já můzu říci spíše 27 roků babrání se na světě :P
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 15:01

Moje prví ryba byla paví oko od kamaráda, bylo mi asi šest roků a byla krásně vybarvená. Říkal, že je to samička. Po týdnu jsem zjistil, že je to samec :) a pak už to začalo.....
Souhlas s canartem, v dnešní době to mají začátečníci o mnoho lehčí. I tak bych neměnil, tenkrát to bylo dobrodružství a něco zjistit nebo něco koupit -to bylo schánění a běhání :roll:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 15:04

Lubos, ja som zacinal s gupkami tiez :) v 4 l zavaraninovom pohari. Pohare sa mnozili a ich objem sa zvacsil na 5 l :lol: :lol:
Presne, ako pises, nemenil by som nic....niekedy aj teraz zacitim tu atmosferu, napr. niekde v akva predajni alebo ked som nahodou niekde pri jazere. Spomienky su uzasne, az mi naskakuje husia koza :D
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 15:09

Mé kořeny jsou také v dětství. Rodiče mi tenkrát koupili 20 litrovku a já do ní pořídil Paví oka (co jiného). Nebyl moc výběr. Pak jsem objevil ve "zveráku" Čichavce modrého (byl tam sám, jeden kus, cca. 5 cm). No, musel jsem ho mít. Když jsem ho přinesl domů, druhý den byl v akva zase sám (doufám, že mu chutnaly :D ). Akvarijní techniku jsem neznal. Akva jsem čistil komplet (všechny voda ven, vyprat písek do běla a zase zpět). Pak jsem s tím seknul (období puberty - zajímali mě víc holky a auta asi) a po letech jsem se k tomu vrátil.
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 21:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 15:12

Jo, Roberte, my dva jsme věkově blízko, takže máme i podobné zážitky :)

Tu první rybku jsem měl ve skleněné nádobě, ze které za první republiky můj děda prodával bonbony :)

Od rodičů jsem pak dostal 10 litrové lité akva - to bylo slávy :D
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků