Jak dlouho se zabýváte akvaristikou?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 15:19

No, já jsem rozhodně mladší, dělohu jsem opustil před 22 lety :D :D Jsem ještě cucák :lol:

Ve mně pořád sídlí ten pocit, když jsem vždy vstoupil do toho našeho zveráku tenkrát. Úplně si to pamatuju. Zvláštně to tam vonělo, všude to vybavení, molitanové filtry, motorky, hadičky, kamínky. Pak ty akvária! Všechny osvětlené. V nich krásné cizokrajné ryby, o kterých se mi jen zdálo! :D
Pamatuju si, že mi pořád máma říkala, že tyhle ryby chovat nemůžu (Skaláry), tyhle taky ne (Ancáky), protože prý potřebují ve vodě ty bublinky :lol: Až časem jsem pochopil, že to nebylo bublinkama, ale tím, že chtěla koupit ty nejlevnější Paví oka, protože mi to stejně všechno brzo pochcípalo.
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 21:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 15:22

:) Bystrá maminka
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 15:29

Jo, vy jste alespoň měli kde nakupovat. Ale u nás v Klatovech nebyla jedna jediná akvaristika, takže krmení občas nějaké v drogerii. Hrozně jsem se vždycky těšil na výlety, že někde něco opatřím.
V Klatovech totiž byla jedna jediná jakoby akvaristika, která měla otevřeno KAŽDÝ TÝDEN ve středu od 15-17 hod.!!!! nic víc. bylo to řešeno jako výstava nějakého spolku (asi proto, že tenkrát se nesmělo podnikat).
Jejich sortiment byl, paví oka, paví oka, paví oka, paví oka, neonka, paví oka, paví oka, neonka, mečovka. Jednou za čas nějaká ta závojnatka, když měli skalára, tak byl důvod k radosti. Jo a ještě jeden druh vodní rostlinky, nevzpomenu si na název.
Občas dokonce prodávali jako bazar (opravdu jen jako bazar) lepená akvária (tenkrát jsem rodiče týden prosil aby mi ho koupili).
Takže to jsou mé začátky akvaristiky...
Slováci na tom byli lépe, ti toho měli vždycky k sehnání více!!! :twisted:
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 15:38

U nás byla akvaristika, kde se Silenta dala koupit celkem normálně (nebo ne? už je to dávno), když jsem ji měl, to bylo radosti - těch bublin z kamínku :)
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Lgaspo » 10 čer 2005, 15:56

Tak ani som netusil ako svojou otazkou o malawkach a tanganikach rozprudim takuto zaujimavu debatku :lol:

Takze prispejem aj ja troskou do mlyna.

Tak ja uz po tomto svete chodim 34 rokov. Moje prve akva som mal asi v 12 - tich rokoch. Bolo to akvarko so zeleznym ramom a dno malo so skla spevneneho s drotmi. Akva malo tusim 100 l. Vtedy som choval vselico mozne - gupky, mecune, gurami, prisavniky - ale v podstate som to choval bez akychkolvek informacii o tychto rybach. Nejake zabehnutia akva, biofiltracia, dieta ryb mi uplne nic nehovorila. Jednoducho som to riesil cisto metodou pokus omyl.
Pamatam si, ze som choval aj tusim sa to vola cichlosoma zebrovita, ktora sa mi tiez pravidelna mnozila. Z cichlid sa mi dostali do ruk este tusim Haplochromis burtonii (neviem ako sa to presne pise).
Potom prisla vysoka skola a intrak takze akvarko som zrusil. Jedine co som choval bola tarantula. Po vyske ked som si kupil jednoizbak prve co bolo som si zalozil akva. Pouzil som to iste akva zo zeleznym ramom z mladosti. Choval som mecune a mal som tam aj zopar ramerezii. Prislo stahovanie do Blavy do podnajmu a tak som akva zasa zrusil. Teraz som si pred rokom kupil trojizbak a hned som zacal riesit akvarko.
Ale teraz uz uplne inak. Prvy polrok som stravil na nete a zbieral info o cichlidach. Zhromazdil som tony materialu az som sa v nom zacal stracat a preto vznikla aplikacia MyFish, ktoru som opisal v clanku. Po pol roku studia som sa pustil do prace. Dnes finisujem s 600 l akvarkom kde chcem mat malawky aj ked som na chvilku rozmyslal aj nad tanganikou v com ma dnes este aj vy provokujete :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 16:07

Mauve píše:U nás byla akvaristika, kde se Silenta dala koupit celkem normálně (nebo ne? už je to dávno), když jsem ji měl, to bylo radosti - těch bublin z kamínku :)


Jo to se tak někdo má. U nás fakt nic, až na slovensku nějakej jejich vlasní výrobek, takový hnusný černý vyšší než širší vzduchovaci motorček :)) Měl ze strany štelování výkonu (uvnitř to akorát hejbalo s ramenem na membránu) - když se více přidal, tak to řinčelo, jako když kladivem mlátíte do plechu :))
A ten hukot, to se nedalo vydržet!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 16:15

Shalibaba píše:Jo to se tak někdo má. U nás fakt nic, až na slovensku nějakej jejich vlasní výrobek, takový hnusný černý vyšší než širší vzduchovaci motorček :)) Měl ze strany štelování výkonu (uvnitř to akorát hejbalo s ramenem na membránu) - když se více přidal, tak to řinčelo, jako když kladivem mlátíte do plechu :))
A ten hukot, to se nedalo vydržet!

A vies, ze ten hnusny bakelitovy motorcek stale mam a stale slape? :lol: :lol: Volali sme ho "bratislavsky". Neviem preco, mozno ho vyrabal nejaky podnik v Bratislave. Uz mozno 15 rokov funguje s natrhnutou membranou, ale aj napriek tomu nie je nejako velmi hlucny. Je v skrini pod akva (takze ho vobec nepocujem) a zabezpecuje filter vzduchom.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 16:20

Mám doma také nějaké motorky - veterány. Nepoužívám je. Mám i v sáčku pár membrán i válečků, jestli to někdo provozuje a něco se mu porouchalo, tak se můžu kouknout, jestli to nemám a zdarma přenechám :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 19:43

canart píše:
Shalibaba píše: Uz mozno 15 rokov funguje s natrhnutou membranou.


Jo jo, to přesně udělal mě po pár letech používání, ale přesto pořád fungoval. Kdybych někde u rodičů zalovil ve skříních, tak ho určitě najdu.
Ale ten můj opravdu monstrozně hučel.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 18 čer 2005, 01:29

Akvaristika mne uchvátila před téměř pěti léty. Africkým rybám prudce propadám poslední půlrok. Asi mi to i nějakou dobu vydrží... :wink:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků