Sumce a akvárium malawi

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Aký je váš názor na sumce v malawi akváriu?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Darebak » 29 kvě 2007, 12:15

Vitman píše: Pancéřníčky raději asi ne, byli by k večeři. I když.... skusil ste to někdo?


Chvíli jsem panceřníčky mezi tlamovci měl, ale museli po 2 dnech pryč, protože měli pokousané ocasy. Mezi nimi by nepřežili. Jinak ancistrusi se umí dobře schovat, takže přežívají i mladí. I když taky nejsou úplně bez šrámu, ale jak jsem psal, umí se schovat :)
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

Příspěvekod akqa27 » 05 led 2009, 12:26

Vitman píše:Mám asi 15 cm dlouhé Thoracatum, napadlo mě ho k tlamovcům hodit. Ale nebude je v noci zbytečně rušit? Je to dost velká fousatá potvora a v noci pořád šmejdí.
akqa27
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 pro 2008, 22:27

Příspěvekod Karpatska » 16 led 2009, 00:42

Som tiež dokúpil Synodontis njassae 2 kusy, takže uvidíme ako to dopadne, sú oproti malawkam dosť malé. Ak potrebujú niečo špeciál, tak budem vdačný za radu.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod wladys » 16 led 2009, 00:59

Karpatska píše:Som tiež dokúpil Synodontis njassae 2 kusy, takže uvidíme ako to dopadne, sú oproti malawkam dosť malé. Ak potrebujú niečo špeciál, tak budem vdačný za radu.


...mohl bych poprosit o foto?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 16 led 2009, 02:34

wladys píše:
Karpatska píše:Som tiež dokúpil Synodontis njassae 2 kusy, takže uvidíme ako to dopadne, sú oproti malawkam dosť malé. Ak potrebujú niečo špeciál, tak budem vdačný za radu.


...mohl bych poprosit o foto?


Jasné :D keď výdu, tak kľudne, lebo som ich zahliadol zo pár krát. Sú takmer stále schované.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod bbfh » 18 led 2011, 21:57

Neviete nahodou niekto, kde v SR (idealne BA a okolie) sa daju zohnat S. njassae ? Prip. aj mimo SR s moznostou zaslania postou.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod wladys » 19 led 2011, 14:30

bbfh píše:Neviete nahodou niekto, kde v SR (idealne BA a okolie) sa daju zohnat S. njassae ? Prip. aj mimo SR s moznostou zaslania postou.


Hlavně hledej kvalitní zdroj.Já si cca před 2 roky nechával sehnat od jenoho rádoby kvalitního prodejce(překupníka)tady od nás ze severu Moravy 2 kousky a vyrostly z toho úplně jiné dva druhy(nigrita,ocelifer).Ryby potom co mi došly byly hodně malé cca 3cm a u takto malých Synodontisů člověk co nemá přesně ten či onen druh nastudovaný nepozná. A to jsem předtím viděl spousty fotek mlaých Malawských Synodontů. Takže jen kvalitní a prověřený zdroj. Nejlépe nějaké německé importéry. Možná by na někoho takového mohl mít kontakt Imro Fuljer. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 19 led 2011, 16:28

Kdyby někdo měl v budoucnu zájem o Synodotisy multipunctatus F1 (originální kukačky) , tak se klidně ozvěte. Teď prodávám všech 19 kusů mladých co mám, taže budou až tak v létě :o
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

pancéřníčci s tlamovci

Příspěvekod Mc Milan » 19 led 2011, 18:50

měl jsem nějaký čas společně s tlamovci(Ps.saulosi coral red+Ps.elongatus mpanga) pancéřníčky,ale měli neustále okousané ploutve až dokrvava,tak jsem je dal ven.ale možná ,,že v akvariu větším než je to mé,tj.200litrů,to bude v pohodě.
Mc Milan
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 0
Registrován: 23 pro 2009, 19:32
Bydliště: Zeyerova 2,Opava 5

Příspěvekod bbfh » 19 led 2011, 20:07

wladys píše:Hlavně hledej kvalitní zdroj.Já si cca před 2 roky nechával sehnat od jenoho rádoby kvalitního prodejce(překupníka)tady od nás ze severu Moravy 2 kousky a vyrostly z toho úplně jiné dva druhy(nigrita,ocelifer)...

Jj, o tomto riziku viem.
Mc Milan píše:měl jsem nějaký čas společně s tlamovci(Ps.saulosi coral red+Ps.elongatus mpanga) pancéřníčky

Njn, corydoras ale pochadzaju z celkom inych biotopov ako tento Synodontis.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron