Sumce a akvárium malawi

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Aký je váš názor na sumce v malawi akváriu?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

sumci s tlamovci

Příspěvekod Mc Milan » 19 led 2011, 20:16

jo,jo-synodontis (peřovci),jsou něco jiného,ale já jsem se rozhodl,že do svého celkem malého akvária nebudu radši dávat ani tyto sumce,ikdyž pochází a žijí v jezerech.tlamky se mi vesele množí,teď se mi rýsuje možnost slušného ,,odprodeje,,omladiny,takže nechci riskovat ,že by si na nich smlsnul sumec! ale tobě samozřejmě přeji ať se ti tito krasavci prohání akváriem. ahoj Milan
Mc Milan
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 0
Registrován: 23 pro 2009, 19:32
Bydliště: Zeyerova 2,Opava 5

Příspěvekod bbfh » 22 led 2011, 14:25

BTW: Celkom dobre kresby, kt. by mohli pomoct pri rozlisovani druhov Synodontisov su na stranke encyklopedie zivota (v pravej casti je zoznam druhov) - myslim, ze vsetky, alebo aspon vacsina informacii a obrazkov je preberana z FishBase.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod wladys » 22 led 2011, 20:14

Na sumce je jednoznačně nejlepší stránka Planet Catfish. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Praetorian » 04 úno 2011, 03:02

no ten péřovec je vlastně parazit na tlamovcích. Záleží proč ho tam chceš. Mbuny si s řasama hravě poradí i když dobře porostlé AQ není na škodu. Pokud ce chceš držet původních druhů Malawi, moc možností není. Můžeš nasadit krunýřovce ancíky, ti to zvládnou, ostatní L-sumci mají trochu jiné nároky na vodu.
Jak jsem tady zaznamenal i návrh keříčkovce....... za půl roku bude mít 30cm a sežere ti ryby o velikosti 10 úplně v pohodě a nakonec ho najdeš suchýho na koberci (moje osobní zkušenost)

a na krunýřovce je nejlepší
http://www.l-welse.com/index.php?page=l2

nemaj v tom takovej bordel
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod bbfh » 04 úno 2011, 23:09

Praetorian píše:no ten péřovec je vlastně parazit na tlamovcích ...


Neviem ci reagujes na moje posty, ale ak ano, tak si dovolim par poznamok:

1. Synodontis njassae nie je 'hniezdny' parazit. Tym je S. multipunctata (niektori tvrdia, ze aj S. lucipinnis a S. petricola sa tym vyznacuju, ale myslim, ze to nie je hodnoverne preukazane - predpoklada sa, ze v pripade tychto druhov islo bud o chybnu identifikaciu, alebo o hybridy S. multipunctata)

2. Chcel som ho tam preto, ze je to jediny malawsky syno - na rozdiel od tanga, kde ich je tusim az 7 endemickych + nejake neendemicke.

3. Syno som samozrejme nezhanal kvoli riasam, tito sumci na riasy zvysoka kaslu. A ked uz bola rec o mbunach - tie si s riasami neporadia zas az tak dobre - je to pre nich v akva z nudze cnost, navyse nie je mbuna ako mbuna - su medzi nimi aj vsezravci aj masozravci.

4. "Povodnych" (porozumel som endemickych) malawi druhov ne-cichlid je dost, ale bud su tazko zohnatelne (drahe?), alebo do akvaria nevhodne.

A este k teme: zistujem ze v nasich koncinach je vcelku tazke zohnat akehokolvek cisteho tanga/malawi synodontisa. Aj podla osobnej skusenosti aj podla diskusii na forach a precitanych clankov je vyse 90% ponukanych synodontisov krizencov. Nadeji na S. njassae som sa vzdal uplne - teraz sa zameriavam na S. petricola. Zial, nemozem ho zohnat. Nedavno bola burza tu v BA, kde isty predajca z CR prislubil, ze donesie o.i. aj S. petricola. Bol som vsak vcelku sklamany - ten hybrid, co doniesol sa ani nesnazil "tvarit" ako petricola.

Neviete nahodou o niekom kto ma v ponuke S. petricola ?
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Praetorian » 05 úno 2011, 01:06

no, já bych do toho prostě nešel, dělaj v AQ docela bordel, nebo alespoň taková je moje zkušenost. Sice nevím co jsem to měl za druh -- takový ten štříbrný s tečkama. V mém případě AQ 450 byla skupina 20ti demasonek a ti ohlodaj všechno. je i zábava pozorovat jak kartáčujou přední sklo.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron