Sestavení osádky pro 600l malawi

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 23 črc 2007, 21:22

Tak koukám, že zatím, co jsem ti psal předešlý příspěvek, jsi mezitím takřka ukončil výběr. :)
Volil bych jinak, hlavně ty mbuny - to podle mne není dobře - no ale je to tvé akvárium, přeji hodně úspěchů a radosti. :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ruda » 23 črc 2007, 21:23

A s tím poměrem co napsal Mauve musím jen souhlasit. Před časem jsem přivezl 30ks Pseudotropheus tropheops Chilumba od Radima, kde se vyklubali jen tři kluci. Čtyři jsem dodatečně dokoupil (víc jich nebylo) a mám tedy 27 samic a 7 samců. Nyní mám stále 3-5 nosících samic a vše myslím funguje, nebo alespoň z mého laického pohledu.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Ruda » 24 črc 2007, 00:11

Mauve napsal: "Podle mne si osádku do většího akvária velmi pěkně poskládal Ruda"
Tak to moc děkuji :o :22: Jen to musím mírně doplnit. Delfínky jsem měl a další jsem si nechal poradit od Radima (Pseudotropheus)
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Vitman » 24 črc 2007, 00:16

Mauve píše:Tak koukám, že zatím, co jsem ti psal předešlý příspěvek, jsi mezitím takřka ukončil výběr. :)
Volil bych jinak, hlavně ty mbuny - to podle mne není dobře - no ale je to tvé akvárium, přeji hodně úspěchů a radosti. :o


To nejsou ryby co jsem si už vybral, ale nabídka jednoho místního chovatele. Jiné ryby bych musel objednat na netu, což se mi moc nechce, protože jsem to ještě nikdy nezkoušel. Pokud máš nějaký nápad co z této omezené a celkem nevhodné nabídky stvořit, tak sem s ním.

Pokud jde o ryby co bych opravdu hodně chtěl, tak jsou to saulosky, maingana a z haps frajeři, Placidochromis sp. 'Phenochilus Tanzania' nebo Pl.electra.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Lgaspo » 24 črc 2007, 07:46

Vitman píše: Pokud jde o ryby co bych opravdu hodně chtěl, tak jsou to saulosky, maingana a z haps frajeři, Placidochromis sp. 'Phenochilus Tanzania' nebo Pl.electra.


No vidis a mas to. Do tejto kombinacie by som siel. Dosiahnes podla mna peknu modro - zltu kombinaciu v akvarku.
Myslim ze saulosi, maingana, fryeri a Placidochromis sp. 'Phenochilus Tanzania' budu pekne fungovat.
Mbuny sa postaraju o trochu rozruchu a Placidochromisy budu upokojujucim elementom.

Pre ilustraciu Ti napisem moje zlozenie v 600 l - snazim sa vytvorit v akva modrozltu kombinaciu:
2 + 3 Placidochromis sp. 'Phenochilus Tanzania'
1 + 6 Pseudotropheus saulosi Coral Red
3 + 2 Sciaenochromis fryeri - tu este chcem doplnit samicu
2 + 2 Dimidiochromis compressiceps - jeden samec asi bude musiet ist prec
1 + 1 Nimbochromis venustus - samec ovladol cele akva ale zatial je to v pohode
7 Labidochromis caeruleus - zatial mlade

Spolu 30 ryb a to sa mi zda taka hranica! Druhov tam mam este stale viac ako by bolo vhodne.
Stale nie som uplne spokojny a uvazujem o uprave tohto zlozenia.
Asi sa zbavim niektorych druhov (Dimidiochromis, Venustus).

Poznamka na okraj:
Ked si spomeniem ako som zacinal, tak som do tejto 600 napchal 55 ryb vsetkych farieb a velkosti (niekde je tu o tom aj tema) - uz by som taketo nieco nikdy neurobil !
Pokial boli ryby male bolo to velmi krasne a prijemne. Akonahle ryby dorastli akva bolo velmi nervozne a vobec som si pri nom neoddychol. Naopak bol som z neho castokrat nervozny lebo som ocami lietal z jedneho suboja na druhy, hladal som poschovavane ryby ci prezili, trapil som sa ako vyliecit doranane ryby, ... V akva nebolo jedneho pokojnejsieho momentu.
Mozno taketo nieco niekomu vyhovuje ale ja si myslim, ze asi kazdy akvarista musi prejst urcitym procesom aby pochopil, ze krasa je v jednoduchosti a nie vo farebnej spleti neustale bojujucich ryb.
Tak asi tolko moj nazor :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Vitman » 25 črc 2007, 11:39

Včera jsem koupil 10 maingan a svoji chovnou skupinu saulosek 1+3 doplnil na 10ks mladými. Do akvária jsem přihodil i 2+1 A.jacobfreibergi z malého malawi, aby tam byly nějaké haps (vlastně ony se počítají k peacocks, ale to neva). Dost mě překvapilo že ti dva samci se nedokázali ani v 560l akva srovnat! Po krátkém boji si dominantní zabral největší jeskyni s přilehlou písčinou a tu si hlídá, zatímco druhý samec je odstrčený někde v rohu. Dominantní se dost nalítá, protože se mu tam pořád snaží nastěhovat malá maingana. :lol:

Jinak p. Haftstein má i fryeri, bohužel chovná skupinka je ještě malá (7cm), takže na nějaké odchovy si asi počkám. To mě ovšem netrápí, protože jsem tam uviděl i A.stuartgranti "German red" a byla to láska na první pohled. Jedna samice už nosila, tak jsem si hned zamluvil mladé. :P

Takže složení ryb bude následující:

Pseudotropheus saulosi 8ks
Melanochromis "maingano" 8ks
Aulonocara stuartgranti "German red" 8ks
Placidochromis sp. "phenochilus Tanzania" 5ks
Synodontis njassae 4ks

Ještě musím někde zjistit ideální poměr pohlaví u jednotlivých druhů.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Mauve » 25 črc 2007, 12:01

Výběr jsi myslím nakonec zvládl dobře, jen teď nechápu

Vitman píše:
Ještě musím někde zjistit ideální poměr pohlaví u jednotlivých druhů.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vitman » 25 črc 2007, 16:19

Mauve píše:Výběr jsi myslím nakonec zvládl dobře, jen teď nechápu

Vitman píše:
Ještě musím někde zjistit ideální poměr pohlaví u jednotlivých druhů.


Já měl dojem že u maingana a Placidochromisů to je jinak, ale pokud dodržím poměr asi 1:3 tak by neměl být problém.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Vitman » 28 črc 2007, 11:52

Placidochromis sp. "phenochilus Tanzania" a Placidochromis phenochilus "Lupingu" je ta samá ryba nebo se něčím odlišují?
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod wladys » 28 črc 2007, 12:36

Je to jedna a tatáž ryba....Lupingu je vesnice v Tanzánii..tedy místo výskytu téhle ryby v jezeře. Tmavě modrá ryba posetá nepravidelně stříbrnýma skvrnkama "Lupingu" .... v Jezeře žije ještě jedna forma,která nemá skvrnky,ale má bílé pysky a má název Mdoka ....
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků