Křížení Pseodotropheus Demasoni-Pseudotropheus Elongatus

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Křížení Pseodotropheus Demasoni-Pseudotropheus Elongatus

Příspěvekod Elvis » 12 dub 2007, 21:48

Mám jednu Demasonku... Vlastně po demasonech mi zbyla jedna rybka.Poslední asisamec kterej ostatní samce postupně uhonil (Když vám někdo radí-Demasonek musí být víc a potřebují větší akvarium-tak mu věřte) nakonec zahynul(zřejmně na Malawibloat) a zbyla tahle samice která žila spokojeně jako jediná svého druhu mezi ostaními obyvateli akvaria asi rok. V akvariu s ní byly Melanochromis Johannii,Labidochromis Caeruleus,Pseudotropheus Elongatus a Metriaclima Estherae R+R a R+B. Před vice než čtrnácti dny jsem zjistil že nosí a bylo to pro mě velké překvapení ale vzhledem k tomu že je sama jsem spíše předpokládal že se vytřela sama.Po pár dnech bylo vidět že pořád něco nosí a bylo možno občas zahlédnout něco tmavého.Včera po přestěhování vypustila dvě živé a životaschopné mladé. Už jenom ze zvědavosti ským to jsou kříženci jsem ji nemohl nechat vypustit ve společenském akvariu. Nejbližší příbuzní by měly být Pseudotropheus Elongatus tak si myslím že jsou to kříženci s nimy ale jsem zvědavy co z nich vyroste.Teď to ještě nemá cenu ale později se pokusím o Fotografii a zmapuji jejich růst.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Elongatus » 13 dub 2007, 20:57

Občas se to stává. Podobnost elongatů a demasonů je docela velká, takže se vůbec nedivím, že se samice vdova nechala zblbnout. :lol:
Jinak u nás v akvaristice teď prodávají křížence elongata a saulose.... :(
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Elvis » 13 dub 2007, 21:32

V akvaristikách maj někdy pěknej bordel ale kdo jim vysvětlí že to jsou kříženci a že by je neměli šířit.Kolikrát nevědí co prodávají.Já si v Liberci koupil namíchaný Zebry R+R a R+B jak se pořadně vybarvovali tak jsem se divil že ty samice R+B maj nějakou divnou barvu. :( A proto nakupujme v dobrých akvaristikách.Ja je chci nechat vyrůstze zvědavosti jak budou vypadat ale jestli budou schopny se rozmnožovat tak je utratim.Docela mě záleží na zachování čistoty forem. Uvidíme.Jak porostou tak průběžně hodim foto.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Mauve » 14 dub 2007, 07:14

Vzhledem k tomu, že si s tím nekteří prodejci v některých akvaristikách lámat hlavy nebudou (proč taky - většina lidí si stejně kupuje tlamovce podle barvy), bude platit i nadále, že kdo bude chtít opravdu "čisté" ryby, bude si je kupovat u chovatelů, kterým není jedno, co prodávají - díky internetu není problém zjistit, kdo má chovné ryby z importu nebo F1, F2 a ctí čistotu prodávaných ryb.

Nechci se zastávat prodavačů kříženců, spíš naopak - není však pravda, že v akvaristice můžeme slyšet: dejte mi tamty dvě modré, čtyři žluté a ještě pár těch proužkovaných ať to mám v akváriu pestré? Nikdy se vám to nestalo? Mně ano. Kvízů tu bude asi přibývat :roll:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 14 dub 2007, 10:27

Jojo, Mauve, je to tak. A to ti lidi ani nevi, ze si michaji Malawi s Tanganyikou a mozna casto kdovi jeste s cim. Na to jsem primej svedek ted v breznu. Lidi si zakladali cichlidovy akvarko a nakupovali cichlidy. A ty zluty se jim taaak libily, vypadaly tvarem docela jinak nez ty ostatni ryby. Bodejt ne, kdyz si chteli pridat k prave vylovenym Zebram Leleupiky. Bylo videt, ze jsou to uplni laici. Ve mne to penilo a uz mne to vazne nedalo pac bylo potreba zakrocit a poradit. Bylo mne lito tech ryb. Na otazku, jestli jim rika neco jezero Malawi a Tanganyika hledeli s otevrenou pusou natoz aby vedeli, ze jsou obe v Africe a ze kazde jezero ma jine parametry vody. Otravovat s otazkama jak velke maji akva a jestli do nej nenapustili vodu dneska rano ... radej ani nevedet. Ale aspon ze si dali po moji kratke prednasce o narocich ryb poradit s tema Leleupi a misto nich si na moje doporuceni nechali vylovit taky krasne zlute Labidiky yellow.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mkarpala » 14 dub 2007, 17:16

Pro Elvis

Prosím tě já jsem taky z Liberce a ve který akva jsi koupil ty křížence?
mkarpala
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 dub 2007, 23:15


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků