Riečny alebo kremičitý piesok?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Riečny alebo kremičitý piesok?

Příspěvekod victorm » 24 črc 2008, 12:51

Poraďte! Chcem sa spýtať, či sa môže použiť obyčajný žltý riečny piesok, alebo je potrebný kremičitý piesok pre socolofi a yelow... No videl som aj akva, kde bol použitý štrk o veľkosti 5 - 10 mm, vadil by aj ten?
victorm
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 črc 2008, 15:09

Příspěvekod RUMburak1110 » 24 črc 2008, 14:51

Já doporučuji jemný křemičitý.Frakce 0,8- 1,2mm
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod Lgaspo » 24 črc 2008, 14:54

Ten kremicity je v pohode.

Ja zhanam do akva tmavy piesok. Jedine co som zatial nasiel je najjemnejsi makadam co je drteny andezit cca 1 az 5 mm
Je to stale dost hrube ale nic jemnejsie som zatial nezohnal.

Viete niekdo o niecom ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Riečny alebo kremičitý piesok?

Příspěvekod calibos » 24 črc 2008, 15:49

victorm píše:Poraďte! Chcem sa spýtať, či sa môže použiť obyčajný žltý riečny piesok, alebo je potrebný kremičitý piesok pre socolofi a yelow... No videl som aj akva, kde bol použitý štrk o veľkosti 5 - 10 mm, vadil by aj ten?


doporučuji koupit v mountfieldu křemičitý písek do filtru k bazénu zrnitost 0.6 - 1.2 mm. Je to baleno po 25kg a stoji to 150 kč...
viz. tento odkaz http://www.mountfield.cz/filtrace/3BTZ0 ... 25-kg.html
calibos
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 4
Registrován: 26 bře 2008, 12:03
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Hroch » 24 črc 2008, 23:48

Lgaspo píše:Ja zhanam do akva tmavy piesok. Jedine co som zatial nasiel je najjemnejsi makadam co je drteny andezit cca 1 az 5 mm
Je to stale dost hrube ale nic jemnejsie som zatial nezohnal.


Drcených štěrků by jsem se bál , mají dost ostré hrany a když vidím co s tím ryby dělají.
Viděl jsem zatím jen pouštní písekpro terárka , ten mají ve "zverimexech", ale ten je dost jemný , no pouštní písek a potom někde na webu nějaký tmavý písek z Havaje ten byl skoro černý ale chtěly za to strašný částky. Zkus se podívat na nějaké substráty pro Bonsajisty , začínají to používat rostlinkáři, ale to bude taky palba (drahé)
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod bbfh » 25 črc 2008, 12:42

Lgaspo píše:Ja zhanam do akva tmavy piesok. Viete niekdo o niecom ?


Tiez som sa o to zaujimal - videl som pred casom cierny piesok v Zoodome - bol baleny v takch sackoch odhadom po 5kg, skus pozriet, mozno to tam este maju, prip sa popytaj.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Mauve » 25 črc 2008, 14:34

Co se týká toho černého pouštního písku, o kterém píše Hroch - ten písek je velmi hutný. Velmi. Pokud by ho někdo chtěl mít a plánoval sadit rostlinky - nedoporučuji.
Dal jsem ho dceři do malého akvária (asi 100 litrů), kde jsou tetry a krevetky - rostlinky v tomto písku nevydrží. Tento konkrétní písek je dost jemný a po namočení
nemá daleko ke konzistenci bahna.

Nevím, jaká je momentálně situace, dovozcem do ČR byl Plaček z Poděbrad a na jaře jsem tento písek nemohl nikde sehnat. Nebyl a termín dovozu mi neuměli říci, protože
nevěděli, zda bude k mání.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod victorm » 25 črc 2008, 19:12

Takže je možné použiť aj piesok filtračný k bazénom! A dáva sa niečo pod ten piesok, alebo sa dáva priamo na sklo a rastlinky sa dajú sadiť priamo do piesku!?
victorm
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 črc 2008, 15:09

Příspěvekod rain » 13 bře 2009, 11:40

Takže je možné použiť aj piesok filtračný k bazénom! A dáva sa niečo pod ten piesok, alebo sa dáva priamo na sklo a rastlinky sa dajú sadiť priamo do piesku!?

- tohle by mě taky dost zajímalo, a další věc - vím že normální písek se musí hodně proprat, jak je to s tímhle? Když už je přímo pro filtry do bazénů, nemělo by z něj být tolik kalu ne? :oops:
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

pisek

Příspěvekod kolarr1 » 13 bře 2009, 11:54

Ahoj kazdopadne dej nebo vol k temto rybam pisek cca 1,2mm nezapada ti do nej zadny detrit atd dale ho spoustu tlamovcu trocha pojida cisti si tim streva a ustroji rostliny tam nedavej nevydrzi jestli je chces mit pouze v kvetinaci s drti 1-2cm.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron