Lovci vsech zemi ....

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Lovci vsech zemi ....

Příspěvekod ax » 01 srp 2005, 18:11

Mam tu vyzvu pro vsechny lovce. Mam v akva 11 kusu kanciku, ktere jsem koupil za par fufnu na zabehnuti akva a pak tam nejak setrvacnosti zustavali. ted bych je konecne rad dostal ven. Problem je, ze rozebirat dekoraci v zadnem pripade nehodlam (ono by to ani neslo) a tak jsou vsechny invazni metody nepouzitelne. Uz jste nekdo podobny problem resil? A pokud ano, tak jak.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Re: Lovci vsech zemi ....

Příspěvekod Martin Novák » 01 srp 2005, 18:16

ax píše:Mam tu vyzvu pro vsechny lovce. Mam v akva 11 kusu kanciku, ktere jsem koupil za par fufnu na zabehnuti akva a pak tam nejak setrvacnosti zustavali. ted bych je konecne rad dostal ven. Problem je, ze rozebirat dekoraci v zadnem pripade nehodlam (ono by to ani neslo) a tak jsou vsechny invazni metody nepouzitelne. Uz jste nekdo podobny problem resil? A pokud ano, tak jak.

To je problém! Vylovit něco, když to nejde...ale je pár způsobů, jak je z té vody vyndat.

[1]
Zkusit použít 4 ruce (2 lidi) a 2 - 4 velké sí?ky. Je to metoda výlovu rybníku, kdy defakto nemají kam utéct, akorát do sí?ek. Já zkoušel ve dvou lidech s dvěmi sí?kami lovit mladé tlamovce a docela to šlo. Ovšem chtělo je to š?ourat z jeskyní.

[2]
Noční lov! Ryby v noci spí, za naprosté tmy se baterkou (HQ ideální) shora nad nimi rozsvítí kužel světla, který je na chvíli naprosto znehybní a patrně asi vyděsí. Důležité je, že se v tu chvíli nemohou hýbat. Prostě stojí jako tvrdé Y. V tu chvíli sí?kou do vody hrábnout a vyndat je. To už jsem také zkoušel a šlo to.

[3]
Vypustit nádrž a nechat tam něco málo vody a na té mělčině je už nějak pochytat. Nevýho spočívá v tom, že se musí voda vypustit....
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod ax » 01 srp 2005, 18:26

1. No na tohle by bylo treba lidi vic. Navic je ze dnou stran zed.
2. Uz me to napadlo, vecer vezmu baterku a strcim ji do vody. Nicmene to bude chtit rychle reakce.
3. Na to je to moc velky a zustanou za skalama.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod nakatenga » 01 srp 2005, 21:12

:lol: :lol: :lol:

add 1. Nakonec pravděpdobně rozryjete akvárko stejně...
add 2. Neriskovala bych, že se vyděšené a oslepené ryby potlučou
add 3. Trochu bych se bála, že v dekoraci zůstane ryba a když vypustíš
vodu....

Mně se osvědčila metoda vyhládnutí ryb (ne nějaké brutální) a v den odchytávání jsem sí?ku-ky postavila do nádrže, opřela o dekoraci nebo sklo a v čase obvyklého krmení jsem sí?ku jednou rukou zvedla do výšky tak 15cm pod hladinu kousíček stranou a vhodila špetičku krmení. Ryby se soustředí víc na uspokojení hladu a a hlavně - pod sebe nevidí, takže hoooooooooodně pomalým tempem lze ryby zespodu odchytat docela bezpečně.
Netvrdím, že se podaří vylovit všechny hned nebo v rámci jednoho zátahu a už vůbec si nemyslim, že ryby jsou blbky, ale tohle funguje.
Fakt je ale ten, že někdy selže úplně všechno a vypuštění vody je jedinný způsob....
Lovu zdar a kančíkům zvláš?!
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 01 srp 2005, 21:32

Mě se vždycky osvědčila metoda vypuštění akva tak na 10 cm + kybl vody zvláš? pro případ uvíznutí ryby mezi kameny, jinak když budeš čeřit při vypouštění rukou dladinu, ryby půjdou automaticky ke dnu a pak už je jenom nahnat do sí?ky.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Lgaspo » 01 srp 2005, 22:27

Na nete som nasiel odkaz na akusi pascu na ryby. Je to celkom duchaplne ale clovek musi byt pri tom asi dost trpezlivy

http://www.cichlid-forum.com/articles/fish_trap.php

Inak velmi zaujimava tema. Uz sa tesim ked budem skusat jednotlive metody odchytu :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 01 srp 2005, 22:29

s tou pet láhví je to fakt dobrý :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod ax » 01 srp 2005, 22:33

No, tohle me napadlo taky a udelal jsem to z 5l kanystru. Za cca 20 minut jsem mel spoustu tlamovcu (az jsem si rikal na co velke akva, kdyz staci 5l kanystrik), ale kancici se tomu pekne vyhejbali. A ja chci prave je. Uz jsem zhasl a pripravil si xenonku, zachvili na ne pujdu lovem na svetlo.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Radim Zídek » 01 srp 2005, 22:36

Cha cháá, tak lovu zdar a dej vědět jak jsi pochodil :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 01 srp 2005, 22:37

Tak to je dost dobrý - já teda nevim, jaký kančíky ax má - kdyby mi nešli odchytat naši kanci, musela bych pastičku sestavit z desetilitrových kanystrů....
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků