Kombinace dravců MALAWI

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Kombinace dravců MALAWI

Příspěvekod Fido » 03 zář 2009, 09:43

Zdravím vás všechny, obracím se na vás kdo máte zkušenosti s kombinací malawi dravců. Chci je dát do 600 l akvária. Zkušenosti s malawi a tanganikou nějaké mám, chtěl bych vybírat z těchto druhů: Aristochromis christyi + Fosorochromis rostratus + Dimidiochromis compressiceps + Cyrtocara moori + Nimbochromis livingstonii + Sciaenochromis fryeri. Budu moc rád když mi někdo poradí počet a kombinaci možnou těchto druhů - nikde jsem na toto téma nenašel diskusi, děkuji předem.
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

re

Příspěvekod jonathane » 03 zář 2009, 11:54

Urcite bych Ti doporucil AQ o hraně (délka) nejméně 2 m........
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod mareks » 03 zář 2009, 12:01

Ahoj, nějakou podobnou sestavičku mám, kup min. 6ks, zatím se mi teprv vybarvujou ale vzhledem k tomu že ukaždého druhu je samice vysloveně nehezká a samec neskutečně krásnej budu nechávat 2-a víc samců a max. 2samice (nebo možná jen samce) takže ti potom zbyde cca 3-4 od každého druhu což by mohlo být na 600l OK.

mám

Aristochromis christyi 6ks - pohodáři bezkonfliktní plavou v hejnu, docela problém je sehnat, já je mám ze slovenska

Fosorochromis rostratus -nemám nějak mi tam k ostatním neseděli a nejsou zas tak nic moc 8)

Dimidiochromis compressiceps- původně 6ks zbyly 4ks dva uhynuly hladem byly extrémně malí a ostatní jim nedali šanci se nažrat, skvělý lovci, bezkonfliktní,běžně dostupná a nádherná ryba (samci)

Cyrtocara moori - nemám nějak mi tam k ostatním neseděli tvarem a barvou a nejsou zas tak nic moc 8)

Nimbochromis livingstonii - nechutný žrouti všech 6ks v pohodě pouze jeden je dost odstrkovanej ,plavou v hejnu, samci jsou trochu agresivnější na vlastní, běžně dostupná ryba

Sciaenochromis fryeri - nemám nešel mi tam velikostně
-----------------

díle mám

Placidochromis phenochilus 5ks - nádherná ryba, dominantní samec je ozdoba celého akva, plavou v hejnu, samice absoulutně bezvýrazná, buď nechám pouze samce nebo 1+1 (ostatní vypadají na samice)

Haplochromis fuscoteniatus 5ks - nejhezčí ryba samci hodně agresivní ke všem

Champsochromis caeruleus 6ks - agresivní k vlastním, zatím se nevybarvili pouze rostou a to docela nechutně takže jestli to budou všechno samci tak budu mít asi jednodruhové akva (nic jiného se tam potom nevejde) :lol:


obecně se všichni snášejí velice dobře k soubojům dochází zřídka a jsou bez následků po různých experimentech jsem zjistil že jim vyhovuje nejvíc písčina a max. dvě vysoké haldy pořádnejch šutrů, všechny ryby se pohybujou nad písčinou a u kamenů dominantní samci



m.s.
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod yossarian » 03 zář 2009, 12:30

Doufam ze se k vam brzy pridam ,protoze jestli z realizuju to malawi tak chci mit podobne slozeni jak mareks :o
mareks: sem hrozne zvedavej jak ti to slozeni ryb dopadne az se ryby budou blizit dospelosti
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod mareks » 03 zář 2009, 14:19

yossarian píše:Doufam ze se k vam brzy pridam ,protoze jestli z realizuju to malawi tak chci mit podobne slozeni jak mareks :o
mareks: sem hrozne zvedavej jak ti to slozeni ryb dopadne az se ryby budou blizit dospelosti


nedelam si iluze pocitam ze mi tam zbyde pulka ale i ta bude stát za to vzhledem k velikosti a barevnosti opravdu nepůjdou přehlédnout :lol:
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Lgaspo » 03 zář 2009, 20:24

S vynimkou Sciaenochromis fryeri je 600 l akva pre velke malawi dravce malo !
Mozno este Cyrtocara ale to nie je klasicky dravec.

Ostatne druhy co pises budu v dospelosti v 600 natlaceni a nebude to ono. 600 l nie je pre velke malavske dravce.
Skusal som v 600 l venustaky aj dimidiaky. Skoncilo to jednym samcom a uhnanymi samicami.

Naozaj to nema vyznam.
To je moj nazor a aj skusenost.

Teraz mam 2500 l akva a tam je to uz nieco ine. A verte, ze aj v 320 cm dlhom a 110 cm sirokom akva dominantni samci dokazu urobit poriadny cirkus.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 03 zář 2009, 22:59

U mě je to teda naopak.Fryeri se tlučou jak koně(samci)myslím,že je to tím,že mám dva......chci doplnit z vlastního odchovu.Zatím co cca 16cm polystigmy jsou k sobě navzájem až podezřele klidní.Tady mám 3 samce a 4 samice.

Lgaspo....ty máš doma takovou vanu a zde ani čárku??Ihned prosím zjednat nápravu :!: :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Lgaspo » 04 zář 2009, 07:25

wladys píše:
Lgaspo....ty máš doma takovou vanu a zde ani čárku??Ihned prosím zjednat nápravu :!: :o


Uz sa na to chystam dlhsiu dobu, len mi cas nejak nevychadza.
Zatial aspom strucne:
320x110x70 - cca 2500 l
Druhy:
Aristochromis christyi
Fosorochromis rostratus
Buccochromis rhoadesi
Nimbochromis venustus
Nimbochromis fuscotaeniatus
Dimidiochromis compressiceps
Champsochromis caeruleus

Melanochromis cyaneorhabdos
Labidochromis caeruleus

a este zopar jedincov (deduskov a babicky na dozitie), co mi zostalo z predosleho akva, kde mam teraz tanganyiku

Najvacsie su buccochromisy okolo 16 cm ale v podstate mam zatial v akva kopu striebornych dospievajucich rybiek, hoci samci uz zacinaju postupne ukazovat farbicky
Zafarbene su zatial len maingany a yellow, ktore su uz dospele a vytrvalo sa mnozia, cim plnia moj zamer a dokrmuju dravce. Dospelce maju okolo 10 az 12 cm co by malo stacit na to, aby sa nestali koristou dravcov ked dospeju. Uvidime.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod yossarian » 04 zář 2009, 09:13

No panecku uz aby byla nejaka fotka :o
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod jerry1 » 04 zář 2009, 10:10

Tak to je pecka - tesim se na fotky :!:
Az vam to s Mareksem vyroste, tak budu slintat nad vasima fotkama a premyslet, kam bych se prestehoval, aby se mi tam neco podobneho veslo :?
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků