Realizace 360l AQ

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Realizace 360l AQ

Příspěvekod Olda » 02 lis 2009, 17:14

Ahoj všem. Pustil jsem se do realizace 360l AQ ( 120x50x60). 60 je výška. Přecházím z původního 90l akvária, o kterém jsem se dlouho domníval, že je celkem velké. Tedy až do navštívení těchto stránek.

Zatím jsem sehnal akvárium a ext. filtr Fluval 304 (asi ten starší typ), oboje jsem dostal na delší zápůjčku...
Vyrobil jsem stolek, dle skvělého návodu od Shimiho, čímž mu děkuji, pokud si to někdy přečte. Je z 18mm lamina,festovně sešroubovaný mnoha vruty , o kterých budu ještě dlouho snít:-) viz foto.

Filtr zaběhnu (pokud to půjde) v mém "malém" 90l AQ. Náplně budou - různě hustá TM pěna (biomolitan) a někde mezi bych dal keramiku.
Vše jsem vyčetl na těchto www - perfekt a díky za všechny laiky :?

V dosavadním akva mám:
7x yellow (již vzrostlé, asi 8-10cm)
6x neon spot (asi 7-8cm)
a na dožití 3 dědečky sumce (vím...)


Pozadí hodlám vyrobit, dle návodů, z ex. polystyrenu, epoxy 1200 a písku. Jsem z Českého Krumlova a v místním
kamenolomu je k sehnání pouze kámen šedé barvy (nic moc), tak se poohlédnu jinde, tak aby to oku lahodilo.

Velmi bych uvítal všechny vaše rady a doporučení , protože jsem zde v okolí zřejmě sám, kdo se o malawi pokouší :-)

Díky Olda
Přílohy
6.jpg
stolek pod aq
6.jpg (71.18 KiB) Zobrazeno 3306 krát
Naposledy upravil Olda dne 03 lis 2009, 15:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod kolarr1 » 02 lis 2009, 18:30

Ahoj Oldo vitam te tady mezi nami!Nevim co by jsi asi chtel primo vedet ale jak pises vse jsi tady vycetl tak si myslim ze to mas v hlave srovnane a dilo se ti zdari!Drzim pesti a pokud neco budes chtit vedet neni problem primo napsat otazku snad ti ji tady nekdo znas zotpovi.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 02 lis 2009, 23:30

Ahoj, skrinka je krasna! Co to je Neon spot??
Ja taky nevim presne, s cim bys chtel poradit. Skoda, ze jsi neudelal skrinku rovnou aspon 150 cm dlouhou :( . Tech 120 cm taky jeste nebude na nejakej vyber.
Seda barva na kamen neni spatna, ne? Zalezi jak seda a jak ty kameny vypadaji. Nemuzes jich par vyfotit at to vidime i my, co jsme od Krumlova daleko? :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Olda » 02 lis 2009, 23:32

Díky, otázky určitě přijdou...
Vím, že zřejmě vše již někde ve fóru bylo řešeno a zodpovězeno, ale tak jako asi každý natěšený laik budu rád za každou radu "ušitou na míru mého AQ" :-)

Zatím mne napadá otázka, jestli postačí filtr Fluval 304 a potom jakou skladbu ryb zvolit k těm, které již mám, tak abych trochu doladil barvy?
dík
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Olda » 02 lis 2009, 23:34

Myslel jsem Pseudotropheus elongatus neon spot
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Olda » 02 lis 2009, 23:37

Tady je foto (zatím ne moje)
Mám jich 6
Přílohy
neon spot.jpg
neon spot.jpg (13.58 KiB) Zobrazeno 3197 krát
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod A+I » 02 lis 2009, 23:40

Ja vim, ze je trochu (ale ne jeste uplne) pozde se ptat, jestli tech 120 cm je konecnych, jestli uz s tim nechces hnout na vyssi cislo. Az to bude vyjasneny, tak budem resit filtr a ryby.
P.S. Skrinka je vazne nadherna. Urcite by se dala prodat... :3:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Olda » 02 lis 2009, 23:51

Skříňku jsem vyrobil právě na míru toho akva, které mi na delší dobu zapůjčil šéf i s filtrem. Od toho jsem se odrazil.
Jinak je to první věc, kterou jsem v životě vyrobil ... (tím chci říct, že se z městského kluka rekrutuji na domácího kutila) :lol:
(o nařezání desek, se postarali odborníci v OBI)

Co se týká kamene, sháněl jsem něco tmavého (břidlici) ale žiji pravděpodobně v lokalitě, které se břidlice z daleka vyhnula..
Naposledy upravil Olda dne 03 lis 2009, 15:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod A+I » 03 lis 2009, 00:09

Aha, Ty to mas tak napsany, ze ja jsem pochopila, ze to male akva mas na zapujcku.
Tak to jo, to se za chvili stejne pustis do vetsiho :lol: . Praxi s vyrobou skrinky uz mas...
Ten filtr klidne dej do toho jedouciho akvarka, at se zabehne a pak jeste pred pridanim ryb do vetsiho akva tam vymachej napln z toho filtru , co jede v 90 litrove nadrzi.
Mne by se tam pak libily pridat nejake cervene Aulonocary, asi tak 10-12 kusu. A asi dokoupit ty stejne Elongaty a Zlutaky na pocet 12 ks od kazdeho druhu. Nevim, jestli ten Fluval 103 bude na to ale stacit. Asi by to chtelo pridat jeste nejaky zalozni filtr. Co mas za filtr v tom malem akva?
Malawi vypada lip s nejakymi ricnimi kameny nez s bridlici. Urcite sis ale prohlizel nadrze v Galerii, tak vis, co chces :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Olda » 03 lis 2009, 09:17

Napsal jsem to nesrozumitelně - pardón - euforie z toho, že komunikuju s "pravými" malawisty mne zcela rozhodila sandál :-)
Tak nějak tuším, že i tohle 360l bude jednou malé, ale prozatím si s ním a s přítelkyní v bytě 1+1 budeme muset vystačit :-)

Filtr už běží v mé staré nádrži, zatím ale bez biomolitanů (přijdou mi 11.11). Pak tam vymáchám i ten starý filtr.

Ty Aulonokary myslíš Stuartgranti?

Filtr do nového AQ není 103 ale Fluval 304, ještě kouknu jak se jmenuje ten můj původní.

Asi vlezu pro kameny do Vltavy...
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků