Buduce Malawi 250l

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod motomoto » 28 pro 2009, 01:48

Este by som sa chcel spytat ake mate skusenosti s lavou?Nebude sa v nej usadzovat vela detritu? Trochu sa toho bojim.Ak neodporucate co by ste poradili?Chcel by som cierne pozadie, teda aj kamene by mali byt cierne prip. nejake tmave aby lepsie vynikli farby ryb.Uvazoval som aj o bridliciach ale su podla mna tenke a zle sa budu stavat nejake skalne utvary.
motomoto
uživatel webu
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25 pro 2009, 01:52

Příspěvekod wladys » 28 pro 2009, 10:08

Láva(škvára) co se prodává v obchodech vhodná rozhodně není.Já měl kdysi Malawko s lávou,kterou sem si nasbíral sám v přírodě a tam o žádném usazovaní detritu nemohla být řeč.

K černému pozadí můžeš dát klidně i světlejší kameny,bude to vytvářet kontrast.Stejně tak tam můžeš dát tmavé valouny.Podobně měl dělané Malawko Renda . :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 28 pro 2009, 12:01

Taky plánuji jednodruhovou nádrž asi 200l :lol: ryby chci také P. saulosi modro žlutou kombinaci. Pozadí černé, kameny také černé stejné jako jsou na fotce a nakonec jsem se rozhodl pro černý písek.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 28 pro 2009, 14:19

S tím černým pískem bych si to rozmyslel.V jezeře ho nenajdeš,nebude to působit moc přirozeně. Dal bych klasika tmavý říční.Frakce kolem 1mm .
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 28 pro 2009, 15:53

Já vím že to nebude zrovna přirozené, ale bude to okrasná nádrž pro dceru. A ryby hezky vyniknou samozřejmě pokud by to vypadalo hodně nepřirozeně. Není problém písek vyměnit, ale jak jsem psal nesnažím se napodobit biotop jde o okrasnou nádrž.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod bohousek » 28 pro 2009, 18:18

Ahoj budu mít také nové akva malawi, měl sem starší shenané ale teklo tak jsem kvůli bezpečnosti rozhodl pro nové ale o krapitek vtesi nez mas ty, 260l a chtel sem se zeptat zda ma cenu tam davaat pozadi nebo ne protoze sirku mam jen 40cm a nevím zda když tam dám pozadí tak miniálně 5-10cm ztratím. Jinak nevíte o někom z vysočiny kdo chova Saulosi Coral red...mel bych zajem o par kousku tak asi 15(nechci mit prerybneno a casem pocitam ze si nejaky poterr necham diky. a kavaristice zdar
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod motomoto » 28 pro 2009, 20:29

Podla mna pozadie je fajn vec da sa zan schovat technika,co je pokial ide o okrasnu nadrz dost dolezite.Nemusi zabrat 5-10 cm zalezi ake clenite bude.Zase na druhej strane ked bude clenite nemusis robit tolko skrys z kamenov cize budes mat viac volneho miesta.Ale videl som na nete aj pozadia ktore su 0,5cm hrube myslim ze back to nature, ale neviem ake to je v skutocnosti.

P.S. co su to tmave valouny po slovensky? :oops:
motomoto
uživatel webu
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25 pro 2009, 01:52

Příspěvekod bohousek » 28 pro 2009, 22:30

ajo ajo no budu si ho delat sam tak prave neim aby jim tech 30-35 cm sirky stacilo. Cerna tapeta na pozadi je taky fajn. Jeste resim jeden problem nebyvam od pondeli do patku doma...byvam na vysce tak se bojim aby se me nebali nebo byli vystresovane z lidi kdyz v mem pokojicku moc casto za me nepritomnosti nebyva. Vim ze jsou to velmi aktivni a spolecenske rybky(saulosi coral red,yelowky nebo bemby ci jednodruhove akvarium) sestra mi je sice nakrmi ale udrzbu o vikendu si budu delat sam. Tu si nechci odeprit to je jedna z radosti akvaristy....nemuzu si dovolit akva na private kvuli stropum ptze barak je stary okolo 45-50 let a sou tam drevene tramove stropy. Ani konzole neni mozna kvuli sirce sten. Tak je budu mit doma. Sakris uz jen 14 dni a mel bych mit akva doma:)
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 29 pro 2009, 10:38

motomoto píše:P.S. co su to tmave valouny po slovensky? :oops:


tmavé okruhliaky...pokud se nepletu. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 29 pro 2009, 17:48

[quote="wladys"]Láva(škvára) co se prodává v obchodech vhodná rozhodně není.Já měl kdysi Malawko s lávou,kterou sem si nasbíral sám v přírodě a tam o žádném usazovaní detritu nemohla být řeč.

Wladys u nás navezly na nové hřiště černou jemnou škváru. Myslíš že by se to dalo použít jako písek do akva z gupkama.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků