Výběr osádky - 432L

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Výběr osádky - 432L

Příspěvekod mikro » 04 úno 2010, 22:24

Pěkný podvečer :-)
Obracím se na Vás s výběrem osádky. Nové akvárium bude příští týden připravené na vpuštění rybek.
Akvárium je 120x60x60. v akva bude v jednom rohu skalka z větších kamenů a v druhém rohu spíše poskládané ploché kameny, budu se snažit je poskládat tak jako sem viděl na fotkách z jezera.

Co do počtu a osádky vybrat. Přítelkyni se libí Auloncara stuartgranti (chilumba-modrý krásný samec)nebo (jacobfreibergi)
Já bych k nim nejraději zebry B/R (v jakém počtu).
No a možná L.trewavasae rosa (také výběr přítelkyně)
Chtěl bych jen dva max 3 druhy. nechci mix...

Filtrace vnitřní bublifuk F25 (10x7x25cm) + externí NOVA NCF1500 (http://www.akva-tera.myeshop.cz/cs/detail39966.html)
Akvárko nemá díru na přepad, inak by byl exterňák pod akva ;-)
Co bych tedy ještě dopsal, písek je cca 0,8-1,3mm (písek do filtrace bazénů)

A tedy dodám kde Auloncary a další koupit. S mojí beruškou- přítelkyně :-)) bydlíme v Hrušovanech u Brna

Děkuji všem za odpovědi a pomoc
Zdeněk
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Moliro » 04 úno 2010, 23:11

Nebudu se zde rozepisovat o nevhodnosti chovu mbun a aulonocar z duvodu jinych naroku na potravu, to se da resit kompromisem v krmeni. Spis se mi zda ze trewavasy i zebry jsou ve srovnani s aulonocarama pomerne agresivni. Nerikam, ze to nepujde, ale pokud bych k nim musel mit nejake mbuny, vybral bych neco klidnejsiho - treba L. caeruleus, P. saulosi, P. socolofi, atp.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 04 úno 2010, 23:16

Moliro píše:Nebudu se zde rozepisovat o nevhodnosti chovu mbun a aulonocar z duvodu jinych naroku na potravu, to se da resit kompromisem v krmeni. Spis se mi zda ze trewavasy i zebry jsou ve srovnani s aulonocarama pomerne agresivni. Nerikam, ze to nepujde, ale pokud bych k nim musel mit nejake mbuny, vybral bych neco klidnejsiho - treba L. caeruleus, P. saulosi, P. socolofi, atp.


Jasně, proto se zde ptám. Je to tedy nevhodné, Auloncary jsou jasné, co tedy k nim, aby sedli do temperamentu a skupiny?
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 00:06

Pokud se vam libi modre Aulonocary, tak ja bych k nim dala urcite ty "zlutaky" L. caeruleus a pak jeste Iodotropheus sprengerae. Ti Sprengerae vypadaji v akvaristice vzdycky takove obycejne nenapadne ryby, ale pritom v akvariu s ostatnimi rybami udelaji super kontrast.
Modre Peacocks, zlute a nacervenale mbuny, to by bylo urcite hezky. Mrkni na mou rozmazanou fotku v Galerii, tam jsou videt vsichni - Sprengerac (vlevo) i Yellow, akorat ten Peacock neni modry, ale cerveny. :D
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=7463
Zebry bysme k Aulonocaram taky zadne nedali.
Pokud by se vam libily nejake cervene Aulonocary, tak bysme k nim dali taky Yellow a nejaky modry druh mbuny.
Tak to je jen nas nazor a vy at to dobre vyberete! :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mikro » 05 úno 2010, 00:57

A+I píše:Pokud se vam libi modre Aulonocary, tak ja bych k nim dala urcite ty "zlutaky" L. caeruleus a pak jeste Iodotropheus sprengerae. Ti Sprengerae vypadaji v akvaristice vzdycky takove obycejne nenapadne ryby, ale pritom v akvariu s ostatnimi rybami udelaji super kontrast.
Modre Peacocks, zlute a nacervenale mbuny, to by bylo urcite hezky. Mrkni na mou rozmazanou fotku v Galerii, tam jsou videt vsichni - Sprengerac (vlevo) i Yellow, akorat ten Peacock neni modry, ale cerveny. :D
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=7463
Zebry bysme k Aulonocaram taky zadne nedali.
Pokud by se vam libily nejake cervene Aulonocary, tak bysme k nim dali taky Yellow a nejaky modry druh mbuny.
Tak to je jen nas nazor a vy at to dobre vyberete! :D .


A v jakém počtu bys doporučila skupiny? :-)
Nechám si od tebe poradit, aj od dalších. Chci osádku, kde bude co nejméně stresu, a bude klid ;-) teda v rámci možností :)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 01:55

Do toho objemu by (pro mne) byly hezci 3 druhy. Pri dobre filtraci a vzduchovani muzes dat klidne 3 druhy po 15-16 kusech. V nasem 360 l Malawi mame bez problemu 47 ryb, z toho 8 Aulonocar, zbytek mbuny. Ale z tech mbun je 21 ks Melanochromis exasperatus, ktere patri k trosku mensim mbunam nez treba Yellow. Samci Aulonocar jsou sice trochu vetsi ryby, ale samicky jsou mensi. Aulonocary nepotrebuji ukryty z kamenu, plavou ve volne vode, tak by bylo akva pekne vyvazene jak barevne, tak ucelne. Na Tvoje akva bych se JA vubec nebala tam dat i kolem 50 ryb. Cim vic ryb, tim mensi agresivita, hlavne cim vic ryb od jednoho druhu, tim mensi vnitrodruhova agresivita.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 05:35

Jsem tu zas :D .
Ja jsem dnes pri uklidu premyslela nad tim Tvym akva a tou sestavou. Skoda, ze jsi ho neudelal o neco delsi, ale prestoze je jen 120 cm dlouhe, ma slusnou sirku a vysku a objem 430 l je precejenom taky celkem slusny na to, aby se mohlo akva zaridit trosku vic nevsedneji. Pokud opravdu trvate na Aulonocarach, z vlastni zkusenosti bych nedavala A. jacobfreibergi, protoze jsou o neco temperamentnejsi a nas samec dokonce byl kralem celyho Malawi akva. Vsechno musel mit stale pod kontrolou a byl docela agresivni nejen ke svym, ale ke vsem rybam. Pokud budete trvat na modrem samci, bude tezsi k nim neco vybrat barevne, protoze vetsina Malawi samcu je domodra. Kdybyste vybrali cervene Aul. Fire-fish, bylo by mnohem jednodussi k nim doplnit kontrast. Taky mne doslo, ze samicky od Peacocks jsou hnede a tak s tema Rusty (Sprengerae) by tam bylo hnede az moc a modre malo. Napadlo mne, jestli by se vam nelibily treba Delfini Cyrtocara moorii. Klidne by tam mohlo byt 12-14 ks. K nim ty cervene Aulonocary a treba ty Yellows. A nebo Aulonocary s jednim nebo dvemi druhy Haplochromis - treba Copadichromis borleyi a nejaka "verze" Placidochromis electra a nebo treba Protomelas sp. steveni taiwan. Nejlip by bylo vybrat dva druhy ryb a k nim doplnit Aulonocary podle pozadovane barvy, protoze ty jsou vselijake i ciste cervene, modre nebo zlute.
Nech si to poradne projit hlavou, uz ji musis mit ze mne stejne zamotanou :lol: .
A abys ji mel zamotanou jeste vic, muzes chovat i ryby z jezera Victoria a v tom by Ti pomohl Pietro, ma nadherne druhy ryb. Zrovna ted resil podobny pripad na Tlamovcich: http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=32615

Ale Haplochromis jsou vetsi ryby, tak by se jich muselo dat do akva mene nez mbun. Potravni naroky podobne Aulonocaram i Cyrtocaram. Doufam, ze Ti jeste poradi nejaci "Hapkari", co maji o Haplochromis lepsi prehled nez ja. Howgh :mrgreen: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mikro » 05 úno 2010, 09:47

Teda, tak teď mám hlavu jak pátrací balón.
Přemýšleli jsme ještě o Tanganyice, ale z hlediska náročnosti přecijenom Malawi.
No a když by jsme se vzdali Auloncar ?
Rybky bych nejraději vzal od někoho místního, jinak budu nakupovat asi ve Sklorexu, tady v Brně.
Vím že to bude vypadat že si neumím vybrat.
Co na složení :

Ps.Zebra OB
PS.socolofi

(a k tomu něco do červena z mbun) ?
L. trewavasae ?
ps.zebra R/R ( hrozí křížení s OB) ?

je takových druhů teď tolik, že si člověk nemůže prostě vybrat... :roll:
už mám prolezlé myfish zleva zprava.. a mno.. .)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 12:25

Snad Ti nekdo poradi. Ja totiz na Zebry nejsem, ale urcite by hrozilo mezi nimi krizeni. Co jsi mel vlastne za ryby doted?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mikro » 05 úno 2010, 12:40

Snad ano ;-)
Doma mame 200L a 672L
a ted tady v Brne tu 432
Rybky: Zebry, Ps.saulosi coral red, N.venestus, N.livingstoni, Ps. acei Ngara, L.yellow, N.brichardi, L.sp "Hongi".
Veskrze takové základní rybky.
pak také darované Tropheus sp. 'Kachese' a Tropheus sp. 'Bemba'. (ty bohužel umřely nešťastnou nahodou. Ještě teď mě jich je lito...) ani fotku jich nemám :cry:
este bych zapomel na C sp. 'Leptosoma Jumbo' ty byly krásné ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků