Poraďte mi zo zostavou malawi.

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Taroto » 24 bře 2010, 07:26

jo zpestřil, třeba něčím živým z místního rybníčku :o) cca do týdne pak bude provedena Darwinovská selekce jedinců s vysokou odolností vůči parazitům. :o
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Pecan » 24 bře 2010, 10:26

Taroto píše:jo zpestřil, třeba něčím živým z místního rybníčku :o) cca do týdne pak bude provedena Darwinovská selekce jedinců s vysokou odolností vůči parazitům. :o

o rybníčku nikdo nemluvil :P , ale různé druhy krmení od různých firem...zakládal jsem na toto téma nové "téma" a všchni se vpodstatě shodli, že suroviny jednotlivých výrobců jsou rozdílné, tedy i strava - samozřejmě specifická pro ten který druh - bude různá i přes celkové nutriční hodnoty -podobné. Tedy "pestře" ...mám na mysli ráno např. Sera Flora a večer střídat JBL, Hikari etc.... prostě pestrá strava. Taky nejíme jenom. řízky, že. :wink: Jediný problém je skladování a to už jsem vyřešil mražákem. Živým nekrmím právě z toho důvodu , který jsi psal . Ale mražené jim 2x týdně dám...konkr. nyní dafnie.
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bohousek » 24 bře 2010, 11:47

já dávám mražené 7x týdně. vždy večer ale to je asik věc názoru já jen pokračuju v tom v čem začal chovatel. tím mslím krmení. jinak krmís sera flora a tetra vegetable pro ale to jen obcas...tak budu kupovat hikari jak pecan. Pecane seš s nim spokojenej?
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Pecan » 24 bře 2010, 13:20

bohousek píše:já dávám mražené 7x týdně. vždy večer ale to je asik věc názoru já jen pokračuju v tom v čem začal chovatel. tím mslím krmení. jinak krmís sera flora a tetra vegetable pro ale to jen obcas...tak budu kupovat hikari jak pecan. Pecane seš s nim spokojenej?


Po třech týdnech nemohu soudit. Ale Mám to "levnější" Hikari Cichlid Staple a berou ho , chvilku plave a po asi 1/2 hodině klesá ke dnu. Nicméně jim nejede tak jako NovoRift od JBL nebo Sera (Flora , Granugreen a dávám i trochu Granured kvůli aulonokarám) Ale jak už tu zaznělo, podle chuti se nemá soudit, zda je krmení dobré či špatné. Mám pocit , že kdybych krmil 10x denně, tak budou furt žrát...mají to prostě od přírody. JE to obrovský rozdíl proti Amazonce nebo tetrám....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Taroto » 24 bře 2010, 21:30

no jen krm :o) ti pochcípou. Dneska jsem vylovil jednu aureatusku co chcipla během jednoho dne, před tím byla bez příznaků. Jen aby to nebylo tím namletým pangasem co jsem jim tam hodil nebo nasekaným keříčkovcem, kterej už mě v jiným akvárku štval.
Fakt nevim jak s tím krmením, toho pangase jim tam dávám spíš jen jako plnidlo, protože ty kurvy sežerou 250G SERY za týden :o( a to je zase moc nepřekrmuju. Spíš přejdu na salátek a mrkev :o) ta je levná a mrkev obsahuje hodně B-karotenu - dokonce myslim, že více než Hikari GOLD za těžký prachy.

A právě koukám na demasoní školku pod kamenem, jenže když to chci vyfotit a pohnuse, tak je samice schová :o(
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod sarka.x » 24 bře 2010, 21:59

Taroto píše:
Fakt nevim jak s tím krmením, toho pangase jim tam dávám spíš jen jako plnidlo, protože ty kurvy sežerou 250G SERY za týden :o( a to je zase moc nepřekrmuju. Spíš přejdu na salátek a mrkev :o) ta je levná a mrkev obsahuje hodně B-karotenu - dokonce myslim, že více než Hikari GOLD za těžký prachy.

(


Malawi ryby nejsou JITRNICE abys je plnil :roll: . Tento koníček něco stojí ......
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Troph3us » 24 bře 2010, 22:48

Taroto píše:ty ..... sežerou 250G SERY za týden :o(


To je nesmysl ne?
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Pecan » 24 bře 2010, 23:50

Taroto píše:no jen krm :o) ti pochcípou. Dneska jsem vylovil jednu aureatusku co chcipla během jednoho dne, před tím byla bez příznaků. Jen aby to nebylo tím namletým pangasem co jsem jim tam hodil nebo nasekaným keříčkovcem, kterej už mě v jiným akvárku štval.
Fakt nevim jak s tím krmením, toho pangase jim tam dávám spíš jen jako plnidlo, protože ty kurvy sežerou 250G SERY za týden :o( a to je zase moc nepřekrmuju. Spíš přejdu na salátek a mrkev :o) ta je levná a mrkev obsahuje hodně B-karotenu - dokonce myslim, že více než Hikari GOLD za těžký prachy.

A právě koukám na demasoní školku pod kamenem, jenže když to chci vyfotit a pohnuse, tak je samice schová :o(


...jestli chceš být zajkímavej za každou cenu :?: :?: , moc jsem ten příspěvek nepochopil , ty ironicky doporučuješ krmit, aby pochcípaly ? a sám krmíš pangasiusem , když všichní ví, proč je to nejlevenější ryba v supermarketu?
a kořeníš to sprostýma slovama???
To je jako kdybych si koupil velkýho psa a divit se že sežere víc než pražský krysařík...pomoz mi...fakt jsem ten tvůj příspěvek nepochopil....
Přece mi nechceš tvrdit, že je mám krmit pořád, dokud žerou??
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Taroto » 25 bře 2010, 11:17

ne to vůbec ne :o)
Já ironicky doporučuji, aby si to krmil jak chce, nebo jak umí nejlépe. Jde o to, že co člověk to názor a lidé co o tom skutečně něco ví sem vůbec nepíšou a internetové diskuze nečtou.
Pokud má tedy někdo pocit, že je nutné kombinovat kompletní granulované krmivo ještě s mraženým, nebo zeleným...... nic proti klidně, pokud chce krmit jen granulema? nic proti, ať krmí.

Pangas? proč je pangas nejlevnější a proč s ním krmím?
Pangasem bych krmil, protože..... jeho úroveň ekotoxicity je velice nízká, není to tím, že by to byla BIOFARMA, to rozhodně ne, Thajsko, Laos a Kambodžu jsem si procestoval a farmy viděl. Fígl je v tom, že pangas roste rychle a maso nestihne akumulovat do tukových vaziv těžké kovy atd.... tuk totiž ani nemá :o))
Z důvodu rychlé produkce je i nejlevnější.
Pokud by někdo chtěl oponovat, s radostí poskytnu odkaz na článek porovnávající obsahy škodlivin v jednotlivých produktech. Dočtete se například o tom, že takový pangas je méně závadný než kdejaký ryba ze středomoří. Impakt časáku 50.

Já doporučuji u juvenilů krmit co se do nich vejde, třeba 10x za den po malých dávkách, u dospělců 1-2x za den větší dávku. Vždy to musí být takové množství, které musí být sežráno než padne na dno. Teď mluvím o kvalitním krmivu a ne těch hrůzách co plavou po hladině týden jako korkovej špunt.

Jo a sorry v kostele se sprostě nemluví
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod sarka.x » 25 bře 2010, 11:47

[quote="Taroto"]ne to vůbec ne :o)
Já ironicky doporučuji, aby si to krmil jak chce, nebo jak umí nejlépe. Jde o to, že co člověk to názor a lidé co o tom skutečně něco ví sem vůbec nepíšou a internetové diskuze nečtou. quote="Taroto"




Takže všichni co jsem píšou jsou blbci, kteří o krmení ryb nic nevědí?? Je tu dost opravdu kvalitních chovatelů, kteří o akvaristice něco vědí, kteří přispívají, radí a mají jasno čím a kolik krmit. To se promiň o Tobě říct nedá. Ty zkoušíš PAMPELIŠKY, NÍTĚNKY, TĚSTOVINY, PANGASE a bůh ví co ještě.
Na konkurenčním webu pravidelně radí a čte internetové diskuze p. Kraut. Tak co to píšeš za nesmysly? :roll:
"neškodliviny" v tvém pangasovi mě osobně nezajímají.....
Jestli zkrmíš 250 G Sery týdně tak to je za 2 měsíce 10Litrové vědro Sery Flora. Jesli máš jen to 450l aq tak je to docela hodně.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků