Poraďte mi zo zostavou malawi.

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Taroto » 25 bře 2010, 13:18

netvrdím, že blbci, ale tvrdám, že pohledů na krmení ryb může být hodně.
Těch 450l akvárek mám víc.
1. vrubozobci paví - mazlíci co se nechají hladit, hlavně kvůli nim mám toho pangase
2. Amazonku
3. Amazonku s živorodkama, potěrem krmím
4. Malawi
5.. tohle je zatím prázdné, cca do dvou měsíců bude ready na napuštění.

O krmení taky vím svoje a po patnácti letech jsem došel k tomu, že pohledů na krmení může být hodně. Když si třeba vezmu naše pěstitele a pěstitele v německu. Němi zásadně SERU granule a občas to prokládají žábronožkama. Protože a´t mbune nebo ne, potravní složení je díky malé diverzitě biotopu velice chudé. Kdo z vás někdy viděl i jen nějaký film o jezeře tak ví. Buď řasy, nebo bentos, žádná granule o průměru několika mm neexistuje. Proto nám taky ti tlamovci chcípou na tzv.Bloat.
Jenže kdyby jsi měl krmit jen živejma žábronožkama tak se nedoplatíš a to nemluvim o tom, že ty se dodávají z Ameriky.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Pecan » 25 bře 2010, 15:40

...už asi mimo téma....pošli mi odkaz na článek o Pangasovi
Já četl pravej opak. a to , že Pangasi k nám dodávaní , jsou z Vietnamu a chovají je v Mekongu....a tam toho plave....četl jsem naopak, že je to jedna z nejtoxičtějších ryb
Tak mi prosím pošli odkaz na ten článek. Díky
A krmení jsem konsultoval s chovatelem , od kterého jsem ryby bral , panem Čuhelem a obávám se , že patří ke skupině , která sem nepíše a je "špička" meziu chovateli a podle toho, co mi řekl, bych si troufl tvrdit, že by s Tebou Tarroto nesouhlasil.
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Olda » 25 bře 2010, 16:39

ahoj, dovoluji se zapojit do diskuse o poplašných zprávách typu "toxický pangas".
Doporučuju zhlédnout stránky:
http://www.hoax.cz/hoax/co-je-to-hoax

a přímo k pangasovi:
http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/

a případně v nich zalistovat vždy, když se něco takového objeví. Toxicita (kvalita) různých produktů
(natož potravin) zajímá, a je to dobře, snad každého ...

a poplašných či nebezpečných emailů chodí dost a dost, že?
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Taroto » 26 bře 2010, 17:58

jo s Čuhelem jsem to taky probíral. Teorie je pěkná, ale praxe je jiná. Jistě jsi taky viděl ty hezky žlutý kýble SERY co má hned vedle lahve s kyslíkem :o)

článek o pangasích je tady http://www.sciencedirect.com
myslím, že porovnávat informace z pochybných Webů a Science je trochu jiná káva. Na jakýkoli web si může kdokoli napsat co chce, ale kdo publikuje v Science -- má pravděpodobně jistě pravdu.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod sarka.x » 26 bře 2010, 18:34

Taroto píše:jo s Čuhelem jsem to taky probíral. Teorie je pěkná, ale praxe je jiná. Jistě jsi taky viděl ty hezky žlutý kýble SERY co má hned vedle lahve s kyslíkem :o)


Když už to píšeš, tak co je v těch kýbech od Sery? C4 tam asi nebude, tak proč to tajemno.....
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Pecan » 27 bře 2010, 18:31

Taroto píše:jo s Čuhelem jsem to taky probíral. Teorie je pěkná, ale praxe je jiná. Jistě jsi taky viděl ty hezky žlutý kýble SERY co má hned vedle lahve s kyslíkem :o)

článek o pangasích je tady http://www.sciencedirect.com
myslím, že porovnávat informace z pochybných Webů a Science je trochu jiná káva. Na jakýkoli web si může kdokoli napsat co chce, ale kdo publikuje v Science -- má pravděpodobně jistě pravdu.


neviděl.....(ty kýble) já koukal s otevřenou hubou na ryby ve 3+1 :shock: nádhera
a dík za odkaz na článek , jenom to potvrzuje, že na internetu je 90% informací balast a kraviny a člověk musí hodně vybírat, aby si byl jist, že něco nespadá do této kategorie....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Taroto » 27 bře 2010, 22:52

a tak to já mu to tam vždycky pěkně prošmejdim všechno vč těch kýblů. Ještě má spoustu akvárek doma kde bydlí naproti pěstírně.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Taroto » 27 bře 2010, 22:56

Šarko, píšu to proto, že jedna věc je teorie. Každý chovatel má svůj pohled na to čím krmit, je to ale spíš jeho sen o tom čím by chtěl krmit. Pokud se tedy od chovatele dozvíš, že by bylo dobré krmit vším možným a pak zjistíš, že používá jen dva druhy krmení a přitom se mu ryby vesele třou....... jakákoli diskuze o rozmanitosti krmení ztrácí smysl.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

re

Příspěvekod jonathane » 30 bře 2010, 12:12

Musím reagovat taroto...ty nemáš AQ...ale velkovýkrmnu prasat...takový "zvratky" co tady zvracíš jsem ještě nikde nečetl......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod jonathane » 30 bře 2010, 12:13

bohousek píše:já dávám mražené 7x týdně. vždy večer ale to je asik věc názoru já jen pokračuju v tom v čem začal chovatel. tím mslím krmení. jinak krmís sera flora a tetra vegetable pro ale to jen obcas...tak budu kupovat hikari jak pecan. Pecane seš s nim spokojenej?


a Tobě bohoušku doporučuji krmit méněkrát v týdnu tím mraženým a spíše z rána......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků