biomolitan

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

FW:Matthes

Příspěvekod maxo » 24 dub 2010, 12:03

Dik za radu, a este som objavil velku chovnu v NM n/V, http://www.cichlidportal.sk/index.php/c ... rticle/191 a to uplna bomba. Kazdopadne keby som sa tu tyzden "nevrtal" tak neviem nic. Teraz uz mam sajn ako na to a hlavne kde nakupovat, lebo tie bezne akvaristiky su nic moc aj na bezne ryby a nie tak cichlidy. Vsetkym dakujem za prvotne rady bez ktorych by som sa nepohol. Az sa dielo podari tak sa tu pochvalim.
maxo
uživatel webu
 
Příspěvky: 26
Registrován: 20 dub 2010, 13:37
Bydliště: Trencianske Stankovce

Re: FW: A+I

Příspěvekod A+I » 25 dub 2010, 10:56

maxo píše:.. Vase prispevky ma zlomily. Idem sa definitivne zbavovat terajsej spolocenskej osadky /skalare atd/ a hura na prestavbu.

Chudinky Skalarky atd. :( Doufam, ze je das do velmi dobrych rukou!! :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

prestavba

Příspěvekod maxo » 08 úno 2011, 11:13

Tak doba prestavby,ktoru som tu riesil zhruba pred rokom, nastala prave teraz. Aqva preslo zmenami, ale stale som sa tocil okolo spolocenskeho az som to smeroval na Amazonku. Splnil som si sen a mam diskusov. Vsetko by aj pokracovalo dalej, ale osud sa zahral a prislo stahovanie. Sice len o 10km dalej ale v novom domove je nova voda. A ta je tvrda a tvrda a tvrda. Tercaci razom pozaliezali, chytili sa riasy a akosi to cele ide dolu vodou. Myslim ze nema zmysel bojovat s prirodou a znasilnovat to vsetko, ked su ryby ktorym by sa mohlo darit. Povodnu osadku rozpredavam a skusim teda tu afriku.
Voda ma Ph 7,5, dGh 15, KH 10. Myslim ze to by mohlo malawkam vyhovovat. Tu by som privital vas nazor.
Dalsiu otazku mam ku dnu. Kolko piesku by malo byt? 3 - 5 alebo 7cm?
Dik.
maxo
uživatel webu
 
Příspěvky: 26
Registrován: 20 dub 2010, 13:37
Bydliště: Trencianske Stankovce

Příspěvekod tomes.st » 08 úno 2011, 15:16

Ahoj, tak to mě mrzí, že se ti tvůj sen rozplynul, ale na terčáky je voda moc tvrdá.Já mám Mallbora, ale my máme vodu měkkou. Určitě budeš s malawkami spokojen. Na dno dej jenom minimální vrstvu jemného písku. Ať se ti daří. Petr
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod maxo » 09 úno 2011, 00:17

No mam na plane
Labidochromis caeruleus
asi aj Aulonocara stuartgranti
Cynotilapia afra
Pseudotropheus saulosi
ale tie pocty a pomery som este nevyriesil. A mozno aj druhov som vybral moc.
a este som niekde postrehol ze by bol vhodny nejaky druh ktory by tak nejak drzal poter ostatnych v primeranych poctoch.
Este jeden dotaz: mozu byt pouzite cervene kamene ktore obsahuju nejaky oxid zeleza?
maxo
uživatel webu
 
Příspěvky: 26
Registrován: 20 dub 2010, 13:37
Bydliště: Trencianske Stankovce

Příspěvekod maxo » 09 úno 2011, 10:48

Este sa chcem spytat k tomu dnu: Mam moznost frakciu 0,1 - 0,3 alebo 0,6 - 1,2. Co je vhodnejsie?
maxo
uživatel webu
 
Příspěvky: 26
Registrován: 20 dub 2010, 13:37
Bydliště: Trencianske Stankovce

Příspěvekod A+I » 09 úno 2011, 10:55

Kameny nevim, ale cervene? Nebude to vypadat divne? :3:
Ten "prach" vubec neber. Frakce 0.6-1.2 je naprosto nejidealnejsi :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod maxo » 09 úno 2011, 11:22

Tiez si to zacinam mysliet, lebo mam filter s 1200L/hod. a bojim sa aby sa to nezvírilo alebo aby to nenasaval filter.
maxo
uživatel webu
 
Příspěvky: 26
Registrován: 20 dub 2010, 13:37
Bydliště: Trencianske Stankovce

Příspěvekod A+I » 09 úno 2011, 11:46

To za prve - pri zvireni to nasaje filtr a muze byt problem. Taky ryby, kdyz to vypusti z tlamky blizko nasavaciho kose, se to nasaje. A pak taky pri odkalovani se to nabira snadno do zvonu. A jemny pisek bude neprodysny, nebude v nem moct proudit voda a snadneji v nem zahniva. Duvodu mas vic nez dost :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 09 úno 2011, 12:10

Souhlasím, vem klasickou frakci já koupil klasický písek ve zverexu a i tak se to dostává všude mám to i v kanistráku na dně a to mám saní asi 12cm nad pískem, o té prodišnosti ani nemluvě .... jinak určitě bych doporučil piskořky nedávno jsem písek na jednom místě prohrábl a čisto :!:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron