Nova 345ka

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod PetrK » 08 kvě 2010, 21:57

Není zač. Je určitě lepší se dopředu ptát než koupit ryby po párek např. od zkušeného prodejce a pak tu řešit, že se ti ryby midlí a postupně umírají.
Jinak já taky Malawky nechovám dlouho, ale snažil jsem se hodně číst, aby mi vše fungovalo, tak doufám, že ti neradím špatně.
Demasony, yellow, sprengerae je podle mě krásná kombinace, která určitě spolu bude fungovat. U tebe je pouze problém ve velikosti nádrže. Protože demasonky se z již zmiňovaného důvodu velké agresivity musí chovat výhradně ve větší skupině, už u Tebe moc nezbývá místo na třetí druh. Vzhledem k tomu, že demasonky jsou nejmenší mbuny a sprengerae taky patří k malým druhům by byla u tebe ještě možná varianta
demasony - 20ks
sperengerae - 10ks
yellow - 10ks
Při tomto složení osádky by byla nezbytně nutná kvalitní filtrace a hlavně pravidelná týdenní výměna 3/4 objemu nádrže.
Přesně toto složení ryb jsem uvažoval i já, ale nakonec mě zlákali u nás celkem neobvyklé afry cobue a tak mám ve své nádrži 420l (150x50x56)
demasoni - 23ks
yellow - 10ks
afra cobue - 10ks
Možná ve finále by akva vypadalo lépe se sprengerama, ale ty afry cobue mě prostě dostaly :)
Měj se. PETR
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod renatte616 » 08 kvě 2010, 23:40

no... mam vlastne nadrz od "Mahony"... co sa tyka filtracie, je tam asi cca 14l biomolitanu... a keby demasoniek bolo 15?...

co by ste navrhli na vylepsenie tej nadrze? zda sa mi taka... "sucha"... tie konare tam uz nie su... ake rastliny okrem anubiasu su vhodne? a ako by sa dalo trochu precistit pozadie? bo uz je dost zanesene... nechcem odstranit vsetku riasu, ale aspon trochu, nech aspon miestami je vidiet povodnu farbu...

sry za tak vela otazok, len som velmi nerozhodny clovek... :oops:





sry za kvalitu foto... voda je este kalna od noveho piesku a ten ohrievac je tam docasne z druhej nadrze...
Přílohy
P1060765.JPG
P1060765.JPG (39.89 KiB) Zobrazeno 1081 krát
Uživatelský avatar
renatte616
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 12 led 2010, 18:09

Příspěvekod renatte616 » 08 kvě 2010, 23:59

vyzera biedne...
Uživatelský avatar
renatte616
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 12 led 2010, 18:09

Příspěvekod Taroto » 09 kvě 2010, 10:18

moje demasonky jsou jako beránci, s labidichromisema se nepotkávaj, protože ti okupujou jen jednu díru a nikam dál neplavou, no a 3x větší ryby si už netroufnou. Fakt jsem ještě neviděl denasonku aby někoho honila, tak maximálně mezi sebou se proháněj stejně jako ostatní ryby
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod jonathane » 09 kvě 2010, 12:27

renatte616 píše:no... mam vlastne nadrz od "Mahony"... co sa tyka filtracie, je tam asi cca 14l biomolitanu... a keby demasoniek bolo 15?...

co by ste navrhli na vylepsenie tej nadrze? zda sa mi taka... "sucha"... tie konare tam uz nie su... ake rastliny okrem anubiasu su vhodne? a ako by sa dalo trochu precistit pozadie? bo uz je dost zanesene... nechcem odstranit vsetku riasu, ale aspon trochu, nech aspon miestami je vidiet povodnu farbu...

sry za tak vela otazok, len som velmi nerozhodny clovek... :oops:





sry za kvalitu foto... voda je este kalna od noveho piesku a ten ohrievac je tam docasne z druhej nadrze...


Všechny tyhle šutry ven a dej tam jiné...toto je nehezké a s pozadím to vůbec neladía ladit nebude ani když to obroste řasou....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod renatte616 » 09 kvě 2010, 12:45

no to pozadie povodne ladilo... ale teraz... a ake sutre?
Uživatelský avatar
renatte616
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 12 led 2010, 18:09

re

Příspěvekod jonathane » 09 kvě 2010, 12:53

osobně bych koupil neco v Baumaxu nebo OBI.....tam je spousta jinych lepsích tvaru nez ta lava a ty bile sutry....(vapenec, ci co to je?)
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod renatte616 » 09 kvě 2010, 12:59

asi travertin... vapenec to urcite nie je... takze baumax? a cca ake sutre? a v akych cenach priblizne mavaju? hodilo by sa tam to seiru alebo ako sa to vola?... a ako by sa dalo trochu vycistit to pozadie? nechcem ist na to kefkou, lebo je to domaca vyroba a nechcem, aby sa znicilo... a ake rastlinky by som tam mohla dat okrem anubiasu? je jedna taka uzkolista, ktoru som uz v malawickach videla, ale neviem ako sa vola... ta sa mi celkom paci...
Uživatelský avatar
renatte616
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 12 led 2010, 18:09

re

Příspěvekod jonathane » 09 kvě 2010, 13:15

pozadi necisti.....mozna by se to chtelo taky rozhlednout v potoce nez pujdes do Baumaxu ci OBI.......nejake polovalouny.....zkratka neco, coby vice pasovalo k tomu pozadi.....u nas maji v OBI sutry podle vahy.....cena se pokybuje kolem 40-50 kc za kg......aspon teda tusim, ze je to nejak takhle....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod karbi02 » 09 kvě 2010, 13:53

Přesně jak píše Jonathane. Projdi potoky ve svém okolí. Určitě pochodíš. :wink:
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků