Rada s osádkou nového 400l AQ

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Džuzepe » 25 kvě 2010, 09:45

Já bych se toho nebál a dal poměr 1:1 klidně i naopak. 2 samce určitě ne, to se budou honit pouze mezi sebou a slabší bude ubit.[/quote]

Aulonocary nie su mbumy, ich boje nie su az take agresivne. Pri dvoch samcoch maju samice viacej pokoja, a podla nazoru jedneho chovatela sa dominantne samce krajsie vyfarbuju. Aulonocary mam uz 4 roky v tejto zostave, a vdaka parovym subojom mi nezomrel ani jeden kus.
Ale hadat sa nebudem, tvoje skusenosti su mozno ine.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod richard » 25 kvě 2010, 09:50

džuzepe, take nechci vyvolavat flame. je to jen má zkušenost. Mam je cca rok a někdy je to docela ostre. mam red rubin a firefish. hlavně ti firefish se docela pěkně perou.

ať to plave.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 25 kvě 2010, 11:14

Džuzepe píše: .. ak su Aulonocary dost velke na rozpoznanie samcov, tak by som zobral 2 samcov a 4-5 samic..

No vidis, a ja bych to brala v kazdym pripade zrovna naopak - 5 samcu a 2 samicky :o .

Džuzepe píše:Aulonocary nie su mbumy, ich boje nie su az take agresivne. Pri dvoch samcoch maju samice viacej pokoja, a podla nazoru jedneho chovatela sa dominantne samce krajsie vyfarbuju. Aulonocary mam uz 4 roky v tejto zostave, a vdaka parovym subojom mi nezomrel ani jeden kus.
Ale hadat sa nebudem, tvoje skusenosti su mozno ine.

Sice nevim, co myslis "parovymi souboji", ale musim souhlasit s Richardem. Peacocks nejsou zadni beranci. Hlavne Jacobfreibergi, ti jsou nejagresivnejsi. Nas samec byval asi 2 roky vladce celyho Malawi akva, ani Auratus na neho nemel.
Ted mame Aulonocary German red - bohuzel jen 2 samce a 5 samicek. Samci se nemaji ani trochu radi a jen se zatatymi zuby se respektuji. Ovsem pred mesicem se tak porvali, ze oba meli tlamy tak strasne bile, az jsme se lekli, ze je maji zaplisnene. Jeden z nich mel utrzenou celou cast horniho rtu. Tlamky uz maji zahojene, ale ten ret vypada, ze mu uz asi nedoroste. :(
Na kvalitu fotky nehledte, za to nemuzu ja, ale ten fotak: :cry: :D
Přílohy
Peacock.jpg
Aulonocara German red s utrzenym rtem.
Peacock.jpg (59.07 KiB) Zobrazeno 1288 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Džuzepe » 25 kvě 2010, 14:53

aa Firefishky to je ina kapitola.. v tomto mas pravdu, mam s nimi rovnaku skusenost co sa tyka agresivity, aj mimo druhu.
A ano o Jacobfreibergi je vseobecne zname ze su to jedny z najagresivnejsich Aulonocar.
Pravdepodobne mame kazdy ine skusenosti. U mna robil policajta jeden stary Msobak, akonahle zacali nejake suboje uz tam bol a rozhanal samcov.
Myslim ze agresivita a zosuladenie osadky ma vela premmenych a vo velkej husto osidlenej nadrzi sa mozu z Aulonocar stat barankovia a z mbum tyrani.
Sam som si teraz povyberal dost divoku zostavu do 450 tky.. tak dufam ze mi to bude slapat bez nejakych vetsich problemov. :wink:
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod richard » 25 kvě 2010, 15:31

alo, nadherna ryba. Už se teším, až se mi také tak to úplně vybarví.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 26 kvě 2010, 11:40

Riso, dik. Oba samci jsou nasi odchovanci :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 26 kvě 2010, 12:26

Alo, mi se zatim bohuzel netrou. Mám 2 : 1 (bohuzel dopad krmiva SAK) a potřebuji doplnit skupinu. 2 firefish půjdou pryč a doplním to tak na 4:4 jestli se podaří sehnat. Jo a mám ty samé co ty, jen kupované pod názvem red rubin.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 26 kvě 2010, 12:27

Jak jsou stari?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Džuzepe » 26 kvě 2010, 13:48

richard píše:Alo, mi se zatim bohuzel netrou. Mám 2 : 1 (bohuzel dopad krmiva SAK) a potřebuji doplnit skupinu. 2 firefish půjdou pryč a doplním to tak na 4:4 jestli se podaří sehnat. Jo a mám ty samé co ty, jen kupované pod názvem red rubin.


Ake si mal problemy zo SAK ? Zaujimalo by ma to, dokrmujem zo SAK Energy, ale za dva roky pouzivania som si nevsimol nejake problemy.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků