První Malawi + kameny

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

První Malawi + kameny

Příspěvekod Havex » 27 kvě 2010, 16:17

Zdravím, asi před 5 měsíci jsem si pořídil první akvárium,tehdy ještě 30l.Měl jsem v něm 3 kančíky,sem tam jsem překrmoval,kytky příšil nerostly (částečně použítím osvětlení typu stolní lampička),no znáte to, typické začátečnické chyby.Brzy jsem poznal, že 30l je pro kance málo.Zdědil jsem tedy 135l akvárko po otci.Otec byl dříve chovatel afrických cichlid, převážně tlamovců, dodnes mu zůstalo hejno tropheusů duboisi a podobné. Ovšem 3 ryby se mi zdálo do toho akvária prozmněnu málo :D a tak jsem si přivezl 5x Pseudotropheusů elongatea Neon Spot, jsem uchvácen jejich měnícími se barvami jejich chováním, no prostě asi jako každý z nás.Odtěď už žádné jiné ry by než z Malawi nechci.Vím, že asi budete namítat, že 135l je pro Malawi málo, ale moje akvárium má rozměry délka: 103 ,výška:27 ,šířka:45 což je nějakých 4500cm3 povrchově a to by pro tlamovce o pěti kusech, stačit mohlo. Kančíků se asi zbavím, chci čistokrevné Malawi.Jo a chtěl jsem se Vás zeptat, co si myslíte o kamenech z moře, rád bych je tam dal, je jasné, že obsahují nějaký ten vápenec, ale v případě těchto ryby to nevadí, ba naopak. Problém je v tom, že jeden z kamenů je pokryt takovu světle oranžovou barvou,tak jestli ho tam mohu dát také, vím že bez fotky se toho asi moc nezjistíte, ale za pokus to stojí.Předem děkuji za odpovědi.
Havex
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2010, 16:02

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 kvě 2010, 17:51

Tezko na to reagovat. Pet ryb neni zadna slava a cca metrove akva taky neni na cem by se dobre stavelo. Ja bych to i skusil s deseti kusy.
Morske kameny by nemeli vadit.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 27 kvě 2010, 18:07

melanochromis1975 píše:Tezko na to reagovat. Pet ryb neni zadna slava a cca metrove akva taky neni na cem by se dobre stavelo. Ja bych to i skusil s deseti kusy.
Morske kameny by nemeli vadit.


No já si nějak nedovedu představit 10 dospělých elongátů vě 135 litrech :roll:
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 kvě 2010, 18:54

sarka.x píše:
melanochromis1975 píše:Tezko na to reagovat. Pet ryb neni zadna slava a cca metrove akva taky neni na cem by se dobre stavelo. Ja bych to i skusil s deseti kusy.
Morske kameny by nemeli vadit.


No já si nějak nedovedu představit 10 dospělých elongátů vě 135 litrech :roll:


Ber potaz, ze uz ted jich ma pet... takze uz tam nejspis jsou. Kvuli agresi je tam lepsi mit o par vic a par se jich stejne vyselektuje. Sirku akva ma 45 cm a neco malo pres metr dlouhe akva. Ja nerikam, ze je to idealni, ale ryby uz neda pryc- to mi je vice nez jasny.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 27 kvě 2010, 19:13

melanochromis1975 píše:Ber potaz, ze uz ted jich ma pet... takze uz tam nejspis jsou. Kvuli agresi je tam lepsi mit o par vic a par se jich stejne vyselektuje. Sirku akva ma 45 cm a neco malo pres metr dlouhe akva. Ja nerikam, ze je to idealni, ale ryby uz neda pryc- to mi je vice nez jasny.


Ona je sice "hezká" plocha dna, ale má to 27 cm na výšku (po okraj to nenaplní), takže 25 cm. Přidá písek a kameny z moře a další litráž je pryč.Ono o ty litry jde taky (v malé litráži se špatně udržuje kvalita vody), startovních 135L je na Malawi opravdu neskutečně málo. Za chvíli budou ne netu odkazy na akvamalawi.com, že není problém dát malawky do 135 litrů. Toť můj názor.
pro Havex:
Já bych ti spíš poradila udělat z aq Tanganiku, pro šnekáče by to bylo na pohled díky rozměrům nádhera!!!!
Těch 5 kusů bych někomu darovala. Chápu, že se ti moc líbí, ale podle mě je to prostě malé.
Jestliže tvůj táta choval africké tlamovce, tak by byl asi první člověk, kterého bych požádala o radu, než si koupím ryby......
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 kvě 2010, 19:39

Ona je sice "hezká" plocha dna, ale má to 27 cm na výšku (po okraj to nenaplní), takže 25 cm. Přidá písek a kameny z moře a další litráž je pryč.Ono o ty litry jde taky (v malé litráži se špatně udržuje kvalita vody), startovních 135L je na Malawi opravdu neskutečně málo. Za chvíli budou ne netu odkazy na akvamalawi.com, že není problém dát malawky do 135 litrů. Toť můj názor.
pro Havex:
Já bych ti spíš poradila udělat z aq Tanganiku, pro šnekáče by to bylo na pohled díky rozměrům nádhera!!!!
Těch 5 kusů bych někomu darovala. Chápu, že se ti moc líbí, ale podle mě je to prostě malé.
Jestliže tvůj táta choval africké tlamovce, tak by byl asi první člověk, kterého bych požádala o radu, než si koupím ryby......[/quote]

Sarko mas pravdu souhlasim s tebou a Havex promine. Ja neverim, ze jeho otec je akvarista, protoze by mu zajiste rekl, ze to neni vhodne akva a nemusel by se tu ptat na takovou otazku.
Problem je, ze se mu libi zrovna elongati a at napisem cokoliv ja vim, ze nic nezmeni a stejne to bude mit tak jak to ma.. ovsem rad bych se mylil, ale podle skusenosti to tak asi nebude.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Havex » 28 kvě 2010, 18:46

Tyto reakce jsem očekával, samo sebou že to není natrvalo.Ryby mají zhruba 4-5 cm a že by nějak strádaly se mi nezdá.Navíc tlamovci nepotřebují hloubku tak jako délku.Ale nebudu Vám tady říkat co ano a co ne,Vy jste ti zkušenější.Brzy přidám fotky, aby jste věděli jak to opravdu je.Jinak děkuji za odpovědi. :wink:
Havex
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2010, 16:02


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků