Malawi krab - Potamonautus orbitospinus

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 05 říj 2005, 17:15

Kráb je to pěkný!

Obrázek

Zde je něco o něm (v angličtině): Red Clawed Crab

Jestli máš fotografie svého kraba, tak je sem zkus nahrát. Rád bych se podíval :shock:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Wyky » 06 říj 2005, 09:07

Killer:

Normalni ryby. Skalary, parmy, xify, neonky, pancernicky, ancistruse, cichavce. Ani po nasazeni kraba jsem nepozoroval nejakej ubytek ryb. Ted se mi ancistrusi dokonce vytreli a samec kraba pri smejdeni docela slusne odhani.
Fotky nemam. Pokousel jsem se je udelat, ale neni to zadna sranda. Nejlip se mi foti sneci, ty se moc nehejbou. :P U kraba se staci rychlejc pohnout a je bleskem schovanej. Fakt je hodne rychlej, kdyz se mu chce. Zrovna vcera jsem to zkousel, ale bez sance. :(
Navic jsem se vcera docela bavil. Mam na jedny strane akva, kolem filtru a topeni, vysazeny zakrutichy, abych vybaveni schoval. Krab si vylezl do poloviny vysky akva po rostlinach a zustal sedet. Tak jsem ho pozoroval a jak tam tak sedel, tak trhal upadlej list zakrutichy. Ale kdyby ho trhal normalne a sezral, tak mi to nebude divny, ale on si ho jednim klepetem drzel a druhym ho trhal podelne na tenky vlakna, ktery potom zral. Docela sranda. :lol:
Stejne tak se chova, kdyz hodim do akva tablety. Rozezene ancistrusy, vezme tabletu a sedne si s ni ke korenu. Jednim klepetem si ji drzi a druhym si z ni podava kousky do pusy.
Ted shanim jeste jednoho, abych je zkusil rozmnozit, ale u nas se neobjevujou (C. Budejovice). Navic ani nevim, jestli je to on, nebo ona, v sobotu budu mit z knihovny tu knizku, o kterej jsem tu uz psal.
Wyky
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 3
Registrován: 05 říj 2005, 13:59

Příspěvekod Jaricok » 06 říj 2005, 11:18

Myslim,ze kraby a raky su celkom zaujimave zivocichy.Ja mam raka a aj ked ho casto nevidno,tak sa da na nom celkom pobavit.S tou valisnerkou mi to robieval tiez,ale od isteho casu mi prestal obzierat rastlinky.Ryby mi nenapada a ani ja som si nevsimol zeby nejak extra znecistoval.Inac tiez neviem presny nazov.Mal by som pozriet nejaku stranku.Ak by sa niekto vyznal tak je vyfoteny v mojej galerii.
Uživatelský avatar
Jaricok
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 29
Registrován: 04 čer 2005, 00:34
Bydliště: Levice SLOVAKIA

Příspěvekod Radim Zídek » 06 říj 2005, 12:23

TO Wyky: to může být opravdu docela psina ho pozorovat podle toho jak ho popisuješ :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Wyky » 06 říj 2005, 15:56

Jo, sranda to je. Jen mam pocit, ze takhle malyho kraba by ty vase ryby asi vykrunyrovaly v par minutach. :lol:
Wyky
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 3
Registrován: 05 říj 2005, 13:59

Příspěvekod Radim Zídek » 06 říj 2005, 16:47

do minuty :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Killer » 06 říj 2005, 22:17

Tak sem koukal na ten odkaz,ze kterýho má martin tu fotku...Podle latinskýho jména je to ten samej krab,co maj teď ve zveráku v Mostě na Skupovce...maj tam dokonce dva...ale nekoukal jsem na cenu
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 06 říj 2005, 22:20

to wyky:
Nežere náhodou malý okružáky?To bych si ho hned koupil...
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Wyky » 07 říj 2005, 08:18

Jestli zere okruzaky, to nevim, protoze zadny nemam. Jinak na okruzaky se mi osvedcili rajovci. Ale musi byt hladovi. Okruzak si v klidu leze po skle, rajovec prijede, rypakem ho nadzvedne a nez se snek stihne stanout do ulity, tak ho z vytrhne a zustane jen ulita.
Vubec rajovec je srandovni ryba. Krmil jsem je malyma a nasekanyma zizalama a po case jsem je naucil tak, ze jsem drzel zizalu nad vodou v prstech a rajovci si pro ni vyskakovali.

Doufam, ze nevadi, ze se tu tak rozepisuju o rybach, s kteryma vy nemate nic spolecnyho. :oops: Malawi nemam. 8)
Wyky
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 3
Registrován: 05 říj 2005, 13:59

Příspěvekod Killer » 08 říj 2005, 15:17

No tlamovci taky žerou šneky,ale já mam okružáky v amazonskym akvárku a v odchovnejch akvariich
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron