Malawi krab - Potamonautus orbitospinus

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Doktor » 30 zář 2005, 14:12

Trošku zvážním a vrátím se k tématu.Já přemyšlím nad tímto krabem taky.A až budu dávat dohromady tu kubíkovou nádrž tak tam určitě své místo najde.Myslím si,že je to určitě přirozený obyvatel malawi a do této nádrže patří.A pokud jde o ryby tak si myslím,že to bude při dobrém krmení v pohodě a nebude mít potřebu lovit ostatní obyvatele nádrže. :wink:
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 14:14

TO Doktor - máš pravdu. Je jané, kolik prostoru krabik potřebuje? Myslim plochy.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Mauve » 30 zář 2005, 14:30

Tak se to kolem kraba pěkně rozběhlo :)

Nechce se mi to hledat, ale díval se někdo, kolik ten krabík doroste? Přemýšlejte taky o tom, že raci, krabi a podobná havě? silně znečiš?ují vodu, v domovině se živí mršinami a nemocnými rybami, v akváriu bude chytat v noci vaše ryby nebo bude muset být dokrmován masem.
Stejně jako raci jsou krabi aktivní hlavně v noci - komu nevadí, že se ryby za celou noc v klidu nevyspí, tak je v pohodě. Navíc určitě nebude chytat tzv. přebytky, ale všechny ryby = i ty, o které byste třeba neradi přišli.
Nechci nikoho zrazovat, ale uvažujme, že jsou zde i kolemjdoucí čtenáři, tak ať se také dozví, že to je sice tvor krásný, ale pro ryby nebezpečný.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jenda » 30 zář 2005, 14:33

Pratele, az se vam premnozi, poslete mi je do Slanyho, bude hostina! :twisted:

Ale ted vazne. Bal bych se ho davat do male nadrze, protoze lovi jedine v noci a ryby by nemeli chvili pokoj. Do velke nadrze uz je to jina, ale v paru se velice snadno rozmnozuji, takze pozor na ne...
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Doktor » 30 zář 2005, 14:33

Lubo to je jenom úvaha.Určitě než by jsem si ho pořizoval,tak bych si vše důkladně prostudoval.
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Mauve » 30 zář 2005, 14:43

Doktor píše:Lubo to je jenom úvaha.Určitě než by jsem si ho pořizoval,tak bych si vše důkladně prostudoval.


Já vím, já to hlavně psal pro ty střelce, kteří si něco přečtou a za 10 minut už jim to běhá po nádrži :)

Už jsem zde na webu psal mé zkušenosti s raky a ti mají daleko subtilnější klepeta. Krab ani rak neloví jen z hladu, je schopen zabít rybu z pouhého instinktu. Cichlidy spí u dna, celou noc je bude ode dna zvedat.

Takže: střelci, bacha na to, tahle potvůrka by měla být v akváriu pokud možno sama. Nebo s rybami ke zkrmení.

Krab umí zasviňit akvárko jak vodní želva :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 30 zář 2005, 22:21

Myslim, ze je spravne, ze to sem Lubos napisal, ma 100% pravdu. Jasne, ze vacsina to takto tiez mysli, ale z dovodov, ktore Lubos napisal to treba uviest na pravu mieru. Ja osobne by som si kraba do akva s rybami nikdy nedal.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Killer » 03 říj 2005, 18:08

Dneska sem viděl nějakýho kraba sladkovodního v mosteckém zverimexu ve Skupově ulici,nepamatuju si latinský název,ale začínal na "S"...prý ale musí občas vylejzat...
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Wyky » 05 říj 2005, 14:23

Ahoj lidi. Jsem tu novej, tak zatim jen koukam a ctu. Akvarka mam od svych 10ti let a zkousel jsem ledacos. Ted mam skoro 2 roky akva 150x50x50, neni to sice Malawi, ale me se libi. A proc sem pisu:
Mam tam uz pres rok kraba, nevim latinskej nazev, ale rika se mu Red Claw Crab (krab s cervenyma klepetama). Je to bufetak, zadny ryby nechyta, akvarko nijak extra nesvini, zere chciply ryby, suseny krmeni, to co spadne na dno, davam i granule (mam dost ancistrusu). Nevim, jak je velkej ten vas modrej krab, ten muj ma asi 6 cm. Je docela plachej, ale kdyz ma hlad, nebo toulavou naladu, tak proleze cely akvarko a smejdi a sbira klepetama vsechno co najde a cpe si to do huby. Je docela sranda ho pozorovat. Bohuzel jsem nikde nenasel zadny info, jak ho rozmnozovat a koneckoncu neni nikde na Netu skoro nic. Jen par veci na anglickejch strankach. U nas vysla jen jedna kniha, tykajici se krabu, jmenuje se Sladkovodni krabi a raci, nakladatelstvi Polaris. Problem je, ze to vyslo v roce 2003 a uz ani vydavatelstvi ji nema skladem.
Ani nevim, jestli ten muj krab potrebuje vylejzat ven, ale vzhledem k tomu, ze ho mam tak dlouho, za tu dobu se uz svleknul a vyrostl, tak si myslim, ze mu to zas az tak nechybi.
Takze kraba doporucuju, je nenarocnej, jen potrebuje nejakej ukryt a velkou nadrz. Tot vse.
Wyky
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 3
Registrován: 05 říj 2005, 13:59

Příspěvekod Killer » 05 říj 2005, 16:45

wyky:
Tak to je hustý...a jak tam máš velký ryby?
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron