špatná farba ryb

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Taroto » 10 črc 2010, 20:15

dobře vychrtlá ryba :wink:
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod berco » 12 črc 2010, 13:47

Taroto píše:dobře vychrtlá ryba :wink:

Vychrtla? :cry: ja ich snad dam na kapacku
Uživatelský avatar
berco
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 9
Registrován: 17 dub 2010, 20:20
Bydliště: Zlín / Dubnica nad Váhom

Příspěvekod mcgogo » 12 črc 2010, 14:35

Nevím moc tomu nefachám, ale mě ta žlutá přijde jako vylekaná yellowka. Občas když je přelovím a nebo když má lombarďák své dny a rupne mu v kouli, tak je kapku prožene a taky se takhle přebarví. Po čase jsou ale normální.

EDIT: Aha to ty ale asi víš (že je to L. Yellow) :-) nějak jsem to z komentářů pochopil teprve když jsem si to přečetl potřetí :-) sorry
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod telkos » 12 črc 2010, 15:45

EDIT: Aha to ty ale asi víš (že je to L. Yellow) nějak jsem to z komentářů pochopil teprve když jsem si to přečetl potřetí sorry

No já jsem to teda z těch komentářů nepochopil (že je to L. Yellow), ale můžu mít jiné chápání :lol:
Jo a četl jsem to taky třikrát a nic :)
telkos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2010, 13:13

Příspěvekod sarka.x » 12 črc 2010, 15:49

Ta žlutá ryba není Lab. Yellow ani omylem!! Yellow mají špičatou tlamku a uplně jiný tvar těla....
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Vlastomenn » 12 črc 2010, 21:54

ci to nebude skor nejaky krizenec :roll:
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Fero Kurinec » 12 črc 2010, 23:02

Je možné, že v oboch prípadoch ide o Pseudotropheus saulosi "Coral Red". Tá oranžová je normálne sfarbenie
mladej rybky. Samičky ani po dospení sa veľmi nezmenia. U samčekov postupne dochadza k zmene sfarbenia
na kombináciu tmacej a svetlej modrej. Zmena sfarbenia nenastane zo dňa na deň a počas prefarbovania má
samček práce takú farbu, ako rybka na prvej fotografii. Oranžová sa mení postupne cez hnedasté odtiene a
začína sa objavovať tmavá kresba, ktorá v dospelosti bude tmavo modrá až čierna.
Ale v každom prípade intenzita vyfarbenia je primo úmerná kvalite krmiva a jej pestrosti. je potrebné striedať
krmivo s vysokým obsahom rastlinnej zložky a prímesou riasy Spirulina, krmivo so zvýšeným obsahom karoténu
a tiež je vhodné dopĺňať aj mrazenými cyklopmi a podobne. A potravu je potrebné podávať aspoň 2x za deň v
primeranom množstve. Ak majú rybky vpadnuté brušká ide o podvýživu alebo o ochorenie. Rozhodne rybka
na prvej fotografii nie je v dobrej kondícii. Je potrebné sledovať ako prijíma potravu.
Neviem kde boli rybky zakúpené, ale je najlepšie rybky kupovať priamo od skúsených chovateľov a vidieť aj
ich rodičov. Je to najlepšia cesta ako sa vyhnúť rôznym krížencom, čo hrozí v mnohých akvapredajniach, kde
aj predavači často nevedia jednotlivé druhy od seba rozoznať.
Želám veľa úpechov a skús na webe viac naštudovať odlišnosti jednostlivých druhov.
Fero Kurinec
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 11
Registrován: 19 bře 2009, 13:44
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod egon » 13 črc 2010, 06:26

A co teda může bejt to propadlý břicho? Jak to v takovymhle případě řešit. Měl sem to dříve u dvou kusů. Tak do budoucna kdyby náhodou, co stím?
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 13 črc 2010, 09:08

Fero Kurinec píše:Je možné, že v oboch prípadoch ide o Pseudotropheus saulosi "Coral Red".


Fero promiň,ale já ještě neviděl saulosku s podélným pruhováním,pokud ty ano ,tak sem dej prosím fotku.Ta horní ryba má púrostě náznak podélného pruhování a ani tvar těla nepřipomíná saulosku. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 13 črc 2010, 13:12

souhlas s wladysem. sauloska to není. možná nějaký melanochromis
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků