Ztráta barvy

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ztráta barvy

Příspěvekod neil » 26 srp 2010, 20:07

Zdravím. Dovezl jsem si 8 cca šesticentimetrových Fire Fish, již poměrně pěkně vybarvené. Potom, co jsem je přidal mezi ostatní dospělé ryby v akva, do dvou dnů ztratily barvu. Vybledly. Jinak žerou dobře, viditelný útisk žádný. Je mi jasné, že jsou v podřízeném postavení vůči dospělcům, ale chci se zeptat, srovná se to časem? Velikostí? Vybarví se opět? Tento stav trvá asi tři měsíce. Díky za Váš čas.
neil
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2010, 17:17

re

Příspěvekod jonathane » 26 srp 2010, 20:26

já myslím, že barvy se jim zas opět vrátí...podle mě je to reakce na vypuštění do cizího prostředí.....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 26 srp 2010, 22:09

Co jsou ty ostatni dospele ryby? Kolik mas ryb v jak velkem akva?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod neil » 27 srp 2010, 08:58

Ostatní velké ryby - livingstoni, fryeri, lupingu, l. yellow, dospělé red dragon, moori - především tedy haps. Ale třeba nimbochromis livingstoni mám dospělého samce se samicí, zbytek, cca 9 rybek je zhruba deseticentimetrových, ti skvěle prosperují, žádné blednutí. Ale znovu opakuji, aulonocary v žádném viditelném tlaku či stresu nejsou, stavba těla je v pořádku, určitě se k potravě dostanou, pouze to zbarvení :( . Nádrž má 500 litrů, rozměry 200x50x50.
neil
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2010, 17:17

Příspěvekod A+I » 27 srp 2010, 11:42

Tak ja si myslim, ze duvod jejich nezbarveni je ten, ze se "maskuji" za deti. Jsou jeste dost mali a mezi dospelymi maji takhle aspon klid. Hlavne kdyz tam jsou navic dospeli jejich vlastniho druhu.
Uvedu Ti priklad, na kterym Ti musi byt ta logika jasna. Kdyz jsme poridili hejno malickych Tropheusu duboisi, byli vsichni do 3 cm a vsichni meli detsky zbarveni. Ale jak jen trosku povyrostli, zacali souperit o vedouci pozice a nejvetsi ramenaci se zacali rychle vybarvovat barvami dospelych ryb. Trofiku bylo 31, byli v akva sami s nekolika malo tanganyickych ryb dna, zadne dospele ryby s nimi nebyly. Zacali se vybarvovat postupne jeden po druhem a celkem brzo byli vsichni s modrou hlavou a zlutym pruhem pres telo. Ale jednomu - tomu poslednimu a nejmensimu, trvalo pres 1,5 roku nez se zbavil tecek a dostal krasnej pruh a modrou hlavu a ostatni dorostl. Ted, kdyz uz jsou dospeli a maji svoje prcky, tak ti jsou klidne pres rok s teckama. Maji takhle klid od dospelcu a nikdo je nehoni a nepronasleduje ... :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod neil » 27 srp 2010, 12:21

Hm. To má logiku. Díky moc, takže čas. :wink:
neil
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2010, 17:17


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků