§ prosím o radu jaké rybky ?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Taroto » 14 zář 2010, 20:54

V žádném případě neber E-shop a zejména v případě Frontoz ne. Jednak zaplatíš minimálně dvojnásobek a ryby jsou míchaný
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod A+I » 15 zář 2010, 23:41

No, moc dobre to neni, ryby se muzou citit v tak volem prostoru ponekud stresovane, coz neni dobry. Chtelo by to v tom pripade na stred nejake vyssi kameny, ale uzke, aby nevzaly moc plochy ze dna. Jenze takove zas budou tezko samy stat. Co takhle udelat je z polystyrenu a prilepit na dno? V tom by Ti mohla z vlastni zkusenosti poradit Sarka nebo Melanochromis. :o A pred tyto kameny pak z obou stran jeste nejake valouny.
A jeste se radej napred zeptam: mas uz nejake zkusenosti s chovem ryb nebo s akvaristikou vubec?
P.S. Podle tech rozmeru by to AQ bylo asi 640 litru.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod RedDragon » 13 pro 2010, 15:42

[font=Comic Sans MS]AKVA 120x50x55, Filtr Tetra Tec EX 700,
- zatím ve výstavbě(momentálně hotový stolek z OSB desek v pátek jedu pro akvárko a pustím se do stavby pozadí):1:
přemýšlím o rybách ale nejsem si moc jistý počtem kolik ryb umístit? :3:
Hlavně abych taky přizpůsobyl pozadí a dno rybám :roll:
Nerad bych něco zanedbal. Díky všem za rady časem se pochlubím fotkama.

Tlamky o kterých přemýšlím:
Pseudotropheus socolofi
Pseudotropheus lanisticola
Metriaclima estherae
Aulonocara sp. Rubin Red
Aulonocara sp. Dragon Blood
Labidochromis caeruleus[/font]
Naposledy upravil RedDragon dne 14 pro 2010, 23:33, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod mandy » 13 pro 2010, 15:57

:)
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod A+I » 15 pro 2010, 01:51

To RedDragon - vyber si 3 druhy ryb (z Aulonocar jenom jeden druh) a porid jich asi 12-13 ks od kazdeho druhu. Urcite bych vybrala Labidochromis caeruleus a nevybrala Metriaclimy :o .
Kdyz si najedes do sekce Vase nadrze, muzes se inspirovat jak zaridit akvarium pro africke cichlidy.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 15 pro 2010, 09:51

wladys píše:A poté se zkus mrknout řeba do MyFish database ,vybrat nějaké rybky co se ti líbí,vypsat je sem a my pak můžem podle toho zkusit něco navrhnout.


Nechci rozhodně hanit MyFish, ale je trochu škoda, že to někdo nedotáhnul do konce. U spousty ryb nejsou obrázky, což je pro začínajícího chovatele většinou to hlavní. U mě to například vypadá tak, že stejně musím použít i alternativní zdroje k získání informací o konkrétním druhu. Kdyby někdo věděl, jak tomu pomoci, nechť se mi ozve (můžu sehnat info jinde a poslat někomu k doplnění a to samé s obrázky). Principielně je to takhle špatně. Snahou by měla být centralizace informací.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 15 pro 2010, 10:01

A+I píše:Urcite bych vybrala Labidochromis caeruleus a nevybrala Metriaclimy :o .


jojo, to je vděčná ryba... Taky se na ně chystám... :)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RedDragon » 15 pro 2010, 17:34

[font=Comic Sans MS]To A+I - děkuji za radu uprava na:
Labidochromis caeruleus 3+10
Aulonocara sp. Dragon Blood 3+10
Protomelas taeniolatus (boadzulu) Namalenje Island 2+7
V sekci vaše nadrže jsem už brouzdal, je to všechno paráda pozadí budu vyrábět asi podle návodu od Martin4ever
to je fakt luxusní tak snad se zadaří.
Jen nevím kam s topením chci ho dát za pozadí společně s nasávací trubicí do filtru, ale nevím jestli je dobré aby šla ohřátá voda z tohoto prostoru nejdřív do filtru a pak až zpět do nádrže :3: [/font]
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod A+I » 16 pro 2010, 15:04

RedDragon - ryby dobry, pocty dobry, ale ratio nicmoc. Nakup mlade ryby a pohlavi vubec neres. Tak to byva nejlepsi. Malo samcu od druhu neni dobry, hrozi, ze se vybijou.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod RedDragon » 16 pro 2010, 18:13

[font=Comic Sans MS] ::s27:: Tak a akvárko je doma paráda! Teď když ho vidím tak začínám mít strach, aby vydrželo kdyby mi vyteklo přes 300litrů tak by to byl docela mazec.
Myslíte že je lepší dát mezi akvárko a stolek nějakou podložku?(třeba karimatku) někde jsem četl že jo ale lepší se 3krát zeptat než to udělat blbě. :roll: u starších akvárií jsem žádnou neměl ale žádný taky nebylo tak velké.

Poměrem ryb jsem se řídil podle toho co k jakému druhu psali na MyFish většinou všude píšou 1:3
[/font]
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron