§ prosím o radu jaké rybky ?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Schejby » 16 pro 2010, 18:38

Ahoj, já jsem měl vždycky akvárium na polystyrénových deskách. Nemusí být ani moc tlusté, stačí v pohodě 0,5-1 cm.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

akva

Příspěvekod Matthes » 16 pro 2010, 18:40

Mezi akvarium a podstavec určitě podložku dej kvůli vyrovnání nerovností máš tři možnosti: polystyren, karimatka nebo podložku pod akva, kterou seženeš jak v obchodě (Hornbach) či jakémkoli e-shopu např. (profizoo.cz) je to podobné karimatce jen je to asi dražší jinak širší karimatku jak 50cm neseženeš :!: což pro mě byla jasná volba pro podložku jinak roky před tím jsem používal polystyren. :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: akva

Příspěvekod A+I » 17 pro 2010, 01:06

Matthes píše:Mezi akvarium a podstavec určitě podložku dej kvůli vyrovnání nerovností máš tři možnosti: polystyren, karimatka nebo podložku pod akva, kterou seženeš jak v obchodě (Hornbach) či jakémkoli e-shopu např. (profizoo.cz) je to podobné karimatce jen je to asi dražší jinak širší karimatku jak 50cm neseženeš :!: což pro mě byla jasná volba pro podložku jinak roky před tím jsem používal polystyren. :o

Je karimatka opravdu ten stejnej material jako podlozka pod akva? Nemuze to casem nejak zteret? Kdyz tak by se mohla ta karimatka v predni casti polozit po cele delce a z odstrizku to nadstavit dozadu - teda pokud by to vyslo, jinak koupit karimatky dve. Ale nevim, co je pro vas levnejsi, jestli dve karimatky a nebo plat polystyrenu. :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Akva

Příspěvekod Matthes » 17 pro 2010, 19:28

No pod velkým akva mám onu podložku a pod dva menší akvarka jsem dal karimatku. Materiál to je určitě odlišný, ale myslím si, že ona podložka je více "poddajná". Na omak je karimatka více pěnová ... teď to chápou úplně všichni :lol: :lol: :lol:. Polystyren je ověřený, ale už to není tak pěkné na pohled.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Schejby » 18 pro 2010, 12:26

No, já mám pod akva polystyrén, na kterém mám hnědou látku. Takže když mi ryby rozhrabou písek až na dno, tak ten polystyrén nesvítí. Ale jinak si myslím že je v zásadě jedno, co se pod akvárium dá. Účel plní všechno stejně. Hlavně aby tam něco bylo.. :)
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 18 pro 2010, 12:54

Jo to jo, ale mne slo o to, aby ten matrial pod tou tihou casem nezterel a akva se nepropadlo na drevo. Nebo aby se to casem proste nejak nezplaclo :lol:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod RedDragon » 18 pro 2010, 21:53

[font=Comic Sans MS]asi radši koupím tu podložku nemá smysl zbytečně šetřit, kdyby pak dno prasklo tak by to mělo opačný efekt.
Poradí mi prosím někdo s tím topením? Už jsem to tu jednou psal jestli mohu umístit topení k nasávací trubce do filtru za pozadí. Ohřátá voda by šla přes filtr do akva? Díky všem za rady[/font]
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod A+I » 19 pro 2010, 06:33

Red Dragon, Ty to tady vubec nectes ... :D
Tady mas cteni na dve strany, cti dole od otazky CZmok: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... &start=120
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod RedDragon » 19 pro 2010, 11:22

promin omlouvám se je tu toho moc samzřejmě jsem to hledal ale neuspěšně, takže děkuji za odkaz :oops: ::s29::
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod A+I » 19 pro 2010, 12:57

Neomlouvej se, nekdy neni snadny si sam vyhledat odpovedi na svy otazky. Akorat mne prislo srandovni, ze se to zrovna ted doresilo v jednom vlakne a Ty se zeptas v jinym :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků