Malawi 462l (140x55x60) - diskuse, rady, prznění

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod CZmok » 14 pro 2010, 11:30

hm, už to tu vidim... 1:3
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod sarka.x » 14 pro 2010, 11:31

CZmok píše:
sarka.x píše:Jinak to "bez pozadí", není myšleno tak, že by ryby neměly mít pozadí, ale že min velkost akvária bez pozadí, což znamená "čistý objem" je 200 litrů.


Ahááá, tak to jsem šamšula, já myslel, jakože by z toho mohly být nějaký ryby třeba frustrovaný :)

Jinak já budu mít 462 litrů, i kdyby čistý objem byl třeba 400, tak se mi to zdá dostačující. Zítra pro něj jedu, těším se jak malej kluk na letní prázdniny.


Frustrovaný určitě nebudou :lol: naopak si myslím, že s jakýmkoli pozadí se ryby cítí "jistější".
Přesně jak píšou kluci, jestli demasoni tak véélikou skupinu spolu s L. yellow je barevně úžasná kombinace, nebo min 10ks od druhu, takže tak 4 druhy 40 ry je akorát :o . Z čeho vybírat je, aq máš dostatečně velké, takže se pak pochlub co jsi vybral :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod CZmok » 14 pro 2010, 11:40

Dobrá, ryby ještě promyslím...

Což takhle filtrování? Dřív jsem míval menší akva, do 200 litrů a tam jsem používal molitanové filtry, které pohánělo vzduchodlo. Jak je to s takto většími akvy? Jaké jsou Vaše zkušenosti, hlavně poměr cena/výkon?

Předpokládám, že tyto už nebudou úplně vhodné. Leda tak použít vzduchovadlo na nějaký "vzduchový kámen" k dokysličení vody, moc kytek tam mít nechci.

Díky za rady...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod sarka.x » 14 pro 2010, 11:59

CZmok píše:Dobrá, ryby ještě promyslím...

Což takhle filtrování? Dřív jsem míval menší akva, do 200 litrů a tam jsem používal molitanové filtry, které pohánělo vzduchodlo. Jak je to s takto většími akvy? Jaké jsou Vaše zkušenosti, hlavně poměr cena/výkon?

Předpokládám, že tyto už nebudou úplně vhodné. Leda tak použít vzduchovadlo na nějaký "vzduchový kámen" k dokysličení vody, moc kytek tam mít nechci.

Díky za rady...


Na molitanové filtry poháněné vzduchovacím motorkem (jestli to chápu dobře) zapomeň.
Nejlevnější varianta
2 čerpadla a 2 co největší bioakvacity - vizuelně ale nic moc (např AT 202 a AT 203 + biomolitan č.5 cena cca 1000,- kč
Menší externí filtr (já bych vybírala z Eheimů) + 1 vnitřní čerpadlo s biomolitanem např. Eheim 2075 + AT 202 s biomolitanem cenna cca 5000,- kč
2 menší externí např. 2X Eheim Classic 2217 nejlepší cena zde http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/f ... eim/120730 pravidelně mají Eheim classic 2217 za 2300,- - 12% sleva, takže vyjde kolem 2 tis.
1 velký externí filtr např. Eheim 2080 nebo Fluval FX5 cena cca 6-7 tis
Přepadový filtr, tam je nutně vrtat dno akvária a ve skříňce mít další akvárium s přepážkami a čerpadlem

Vzduchování extra bych já určitě dala v případě že nebudeš používat čerpací hlavu s přivzdušňováním

Je to můj náhled na fitraci, jiní mohou mít jiný názor :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 14 pro 2010, 12:11

http://www.profizoo.cz/eshop/70/7012/fi ... ava-zdarma

Fluval FX5 - nejlepší cena i s dopravou 5199,-
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod CZmok » 14 pro 2010, 12:17

sarka.x píše:http://www.profizoo.cz/eshop/70/7012/filtr-fluval-fx-5-doprava-zdarma

Fluval FX5 - nejlepší cena i s dopravou 5199,-


Jseš moc hodná, děkuji za Tvou ochotu. Bohužel jsem v Tvém minulém příspěcku zcela pochopil jenom první větu a 2 poslední :D

Budu muset načíst spousty materiálu o filtraci. Jak si správně pochopila, dřív jsem toto moc neřešil, dřív molitanové filtry, na mé objemy, stačily.

Nebyl by nějaký tip na podrobné čtení o filtraci?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod mcgogo » 14 pro 2010, 12:33

mrkni tady na fóru a pročti celou sekci "Odborné články" Budeš mít sice chvilku co číst, ale najdeš tam ode všeho docela dost informací. Když ti pak nebude něco jasné, tak sem polož konkrétní dotaz. Začínal jsem úplně stejně.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod sarka.x » 14 pro 2010, 12:36

Nejlepší počtení o filtraci je na tomto webu, pohledej.
Jinak já bych si být tebou prošla galerii "vaše nádrže", tam mají akvaristé fotky a popisy filtrací, porovnej velikosti akvárek a použité filtrace. Záleží kolik si ochoten investovat podle toho prostě vyber filtraci :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod CZmok » 14 pro 2010, 12:43

mcgogo píše:mrkni tady na fóru a pročti celou sekci "Odborné články" Budeš mít sice chvilku co číst, ale najdeš tam ode všeho docela dost informací. Když ti pak nebude něco jasné, tak sem polož konkrétní dotaz. Začínal jsem úplně stejně.


Je mi jasné, že budu dlouho číst... :) Lepší, než se pak cítit jako Bonaparte ve Waterloo... :o

Přišlo mi jako fajn nápad paralelně vést diskusi i tady na fóru, než jen "slepě" biflovat informace. Přecijen lidský faktor pozvedne morálku.

Jinak nejsem úplný začátečník, choval jsem rybičky spousty let, ale v trochu jiných rozměrech, než na co se chystám teď. 5x měř, jednou řež...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod Ruda » 14 pro 2010, 17:31

Kde to jde tak preferuji vrtané akva. Spodní filtr vytvoří o mnoho více plochy pro život bakterií a u mého akva čistím první komoru jen 1x za rok. Odpadá problém svorek a těsnění.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků