Malawi 462l (140x55x60) - diskuse, rady, prznění

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Daben » 28 bře 2011, 09:17

Moc pěkné AQ tak ať se daří :o To pozadí je super!!! :D Máš to pěkně barevně sladěný paráda :16:
Uživatelský avatar
Daben
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010, 23:05

Příspěvekod A+I » 28 bře 2011, 10:28

Ahoj, to plavani nahoru dolu kolem steny po vpusteni ryb do noveho prostredi je uplne normalni. Demici jsou syti vsichni, samci i samice, nebyva moc snadny je rozpoznat podle vzhledu. Ryby vyblednou, kdyz se boji. Byly ve stresu, nediv se, doted zily spokojene v nejakem akva, ktere bylo pro ne domovem a najednou je nekdo honi se sitkou, da do sacku a hodi uplne jinam. Az se zklidni, bude to OK. A ty naznaky treni - ty kolecka, to byly spis naznaky boje :lol: . Znas tohle video?
http://www.youtube.com/watch?v=cl04QO4q0Ow
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod PIETRO » 28 bře 2011, 10:49

Tvá práce je brilantně provedená a akvárium působí velice přirozeně. Kamenivo je sladěno s pozadím a má to své kouzlo.
Ohledně určení horniny. Nevím, zdali je kámen zvětralý a dá se lehce odlamovat nebo je extrémně tvrdý???
Pokud je měkký a opadavý může se jednat o prachovec. Pokud je tvrdý špatně opracovatelný může se jednat o čedič.
Čedičové horniny se nachází v blízkosti geologických poruch, tedy kde kdysi působila sopečná činnost. Je to vyvřelá hornina.
Prachovec je nadloží nad uhelnou nebo břidlicovou slojí. Může být také součásti uhelné pánve.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 28 bře 2011, 11:09

Dobry popis, Pietro! :24:
Vzhledem k tomu (jak je uvedeno nekde v tomto vlakne), ze se jeden kamen CzMokovi rozpadnul v ruce temer na prach, tak se priklanim spis k tomu prachovci. :lol:
Doufam, ze jsou obe horniny - jak prachovec tak cedic - rybam neskodne a nebude se jim v akva ani prasit ani coudit. 8)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 28 bře 2011, 11:11

A+I píše:Ahoj, to plavani nahoru dolu kolem steny po vpusteni ryb do noveho prostredi je uplne normalni. Demici jsou syti vsichni, samci i samice, nebyva moc snadny je rozpoznat podle vzhledu. Ryby vyblednou, kdyz se boji. Byly ve stresu, nediv se, doted zily spokojene v nejakem akva, ktere bylo pro ne domovem a najednou je nekdo honi se sitkou, da do sacku a hodi uplne jinam. Az se zklidni, bude to OK. A ty naznaky treni - ty kolecka, to byly spis naznaky boje :lol: . Znas tohle video?
http://www.youtube.com/watch?v=cl04QO4q0Ow


No, boj už z videí docela znám, a tohle video samozřejmě taky. Vem si, že jsem se na ty ryby těšil čtvrt roku, co myslíš, že jsem asi celý ten čas dělal? :o Rozhodně jsem na YT nehledal závojnatky... :) :o

to co jsem pozoroval včera já, bylo spíš jako tohle: http://www.youtube.com/watch?v=DthhHEahBc4 zkrátka, se točily dokolečka, přitom hodně kmitaly ploutvema a tlamky strkaly k řitním ploutvým toho druhého.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 28 bře 2011, 11:28

PIETRO & A+I - no že by se "rozpadnul na prach" se zrovna říct nedá. Rozlomil se mi v rukou na 2 poloviny, když jsem ho pokládal do vany do lavoru. Vážil ale tak 15 kilo a držel jsem ho za hrany. Neřekl bych, že je úplně zvětralý, ale rozhodně ani extrémně tvrdý. Odlomit se tak nějak v některých místach dá i rukou, ale rozhodně to dá nějakou námahu.

koukal jsem na geologickou mapu a podle místa, kde jsem je tahal ze země, to vypadá na:

střídání drob, pískovců, prachovců a jílovitých břidlic [ID: 542]
Eratém: paleozoikum, Útvar: ordovik, Oddělení: ordovik svrchní, Poznámka: beroun, Souvrství: letenské, Horniny: droba, pískovec, prachovec, břidlice jílovitá, Typ hornin: sediment zpevněný, Soustava: Český masiv - krystalinikum a prevariské paleozoikum, Oblast: středočeská oblast (bohemikum), Region: Barrandien, Jednotka: paleozoikum Barrandienu, Subjednotka: pražská pánev

http://www.geology.cz/app/ciselniky/lok ... select=542
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 28 bře 2011, 22:25

********************************
*
Video: http://leteckaposta.cz/761456720 *
********************************


Foto:
Přílohy
DeMason_mensi.jpg
DeMason
DeMason_mensi.jpg (98.99 KiB) Zobrazeno 2383 krát
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 31 bře 2011, 08:29

Ahoj všem, chtěl bych se ještě optat na chování dvou mých ryb... Jedna se čas od času při plavání otře bokem o písek, nebo kameny. Pak se chová zase normálně.
A druhá se chová trošku "hůř", je sytě vybrvená s roztaženýma ploutvema, ale válí se pořád u dna a včera si dokonce nepřišla ani pro krmění. Má zrychlené "dýchání" a žádné jiné viditelné nedostatky. Občas se proplave, ale pak se zase vrátí na to samé místo.

Parametry vody v normálu.
Teplota 25,3 C
Včera jsem vyměnil tak 1/4 vody, přidal sůl a sodu.

Máte někdo nějaká zkušenosti nebo nápady co s tím?

Děkuji
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod bohousek » 02 dub 2011, 09:42

to otírání je normální, pokud to není stále dokola. Když jsem ja dovezl rybky tak se mi taky otíraly a chovatel mi řekl že je to změnami parametry vody. Ale s tím druhým ti neporadím. TO at udelaji odbornici nerad bych te tu nejak balamutil a klamal :o JInak akvárko máš fakt krásně udělaný a sladěný ryby taky pěkný. Od nás máš za jedna :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod CZmok » 02 dub 2011, 12:26

tak to co odpočívala pořád u dna to vzdala. :-( Snad to bylo jen z převozu a z aklimatizace a už to bude všechno dobrý.

jsem rád, že moje nádrž nedělá radost jenom mě. :-)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron