Osádka do 250L

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Osádka do 250L

Příspěvekod DanielS » 12 úno 2014, 15:29

Dobrý den všem,

rozhodl jsem si založit Malawi, tři roky sem úspěšně provozoval Amazonku, ale loni na podzim šlo akvárko do kopru, tak jsem všechno vyčistil a nechal "odpočívat", čekal jsem až dostanu zase chuťněco zakládat a ta přišla teď. Nechci vytvářet nové téma, tak snad nebude vadit když se na pár věcí poptám zde.

Mám standartní 200l nádrž, reál je myslím 190l. Mám 3D pozadí, takže to bude ještě o fous míň. Extení filtr, tuším Sera900.

Obrázek


Včera sem vyrazil na nákup a pořídil všechno potřebné - písek a kameny. Rozmístil tak, aby to bylo stabilní a nehrozilo zhroucnení. Napustil vodu (cca 160l se vešlo).

Obrázek

A teď se mě jedná o ryby, co jsem tady přečetl, tak ideál do této nádrže by bylo jednodruhovka Pseudotropheus saulosi (7x samec a 13x samicka). Počtem si nejsem jistej. Spíš víc, nebo míň a v jakým poměru?

Nebo ještě jednodruhovka Msobo, ale jaký počet a poměr pohlaví?

Pokud sem spávně pochodpil, tak bych mohl mít i kombinaci Pseudotropheus saulosi a Demasoni. Kolik a v jakém poměru by bylo ideál?

I tahle kombinace zde je zmíněná Saulosi coral red, Cynotilapia pulpican, Labidochromis yellow. Kolik a jakém poměru?


Předem dík za rady a odpovědi. Jestli sem napsal nějakej nesmysl, tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
DanielS
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2014, 14:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 4

Re: Osádka do 250L

Příspěvekod hr » 12 úno 2014, 16:16

No tak v prvé řadě bych použil kameny, které budou trochu ladit s pozadím, ale jinak je to tvoje věc, ty na to budeš koukat.
Dále vše ostatní krom jednodruhovky p.saulosi je nesmysl, jak píšeš.
Do tvé nádrže pořiď 15 ks a pohlaví neřeš ono se to nějak poladí.
Krmení pro ryby je vhodné s nízkým obsahem živočišné bilkoviny, např sera flora.
Týdně vyměňuj u malejch rybek 1/3 vody a per filtr v odpuštěné aqa vodě.
Později až rybky narostou měň něco kolem 50%.
Dál není co dodat. :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Osádka do 250L

Příspěvekod DanielS » 12 úno 2014, 16:22

Dík za odpověď. Pozadí pořeším, ale až časem.
Uživatelský avatar
DanielS
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2014, 14:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 4

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron