Osádka do 250L

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod sarka.x » 31 pro 2010, 00:24

Ondra píše:Jako model?? Mluvím tady ze svých těžce získaných zkušeností. Plocha dna je stejně malá na to aby se usadili víc jak cca 2-3 samci.Pokud akva opticky rozdělíš, tak můžou býti 3 dominantní. Pokud tam bude cca 9 samic, tak se budou samci pořád třít a budou pořád neskutešně krásní


Já jsem měla na ploše 120x40 2 samce Saulosi a 2 samce C. pulpican co si bránili teritoria.... Yellowky dle mě nemají potenciál si zabrat teritorium mezi mbunami, alespoň to je moje zkušenost. Někdo chce třeba víc druhů než jeden..
Ale jak říkám jednodruhovka Saulosi bude určitě prosperovat, ale nemyslím si, že když tam bude více jak jeden druh, tak to bude sebevražda pro ryby.
A stím modelem je to podle mě pravda, na každém webu každý radí, když máš 240 litrů - 250 tak dej jednodruhovku saulosi... :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod lubnek » 31 pro 2010, 02:00

Ahoj sarko ...
250 litru je pro nase oci malo, ale podle veskerych jinych veci to zas tak male neni. To, ze jsem napsal o jednodruhovku a saulosi, nema nic spolecneho s jakymsi modelem, ale pouze s tim, ze tazatel chtel vice barev. Napadli me saulosi a to i z dalsiho duvodu. Jestli jsem dobre pochopil, je tazatel zacatecnik -> saulosi nejsou nikterak zvlast narocne a tak na zacatek by byly idealni. Ja bych si taky troufl na demasonky, troufl bych si tam i jine jednodruhovky. Ale asi si dokazes predstavit, co by se delo, kdyby zacinajici akvarista s malawi zacal prave s demasonama ve 250 litrech...
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 31 pro 2010, 14:58

lubnek píše:Ahoj sarko ...
250 litru je pro nase oci malo, ale podle veskerych jinych veci to zas tak male neni. To, ze jsem napsal o jednodruhovku a saulosi, nema nic spolecneho s jakymsi modelem, ale pouze s tim, ze tazatel chtel vice barev. Napadli me saulosi a to i z dalsiho duvodu. Jestli jsem dobre pochopil, je tazatel zacatecnik -> saulosi nejsou nikterak zvlast narocne a tak na zacatek by byly idealni. Ja bych si taky troufl na demasonky, troufl bych si tam i jine jednodruhovky. Ale asi si dokazes predstavit, co by se delo, kdyby zacinajici akvarista s malawi zacal prave s demasonama ve 250 litrech...


Ahoj Lubore,
to nebylo mířeno na Tvou radu. Souhlasím že Saulosi je dobrá volba, ale takové standartní řešení co se prostě radí každému, přitom je i spousta jiných krásných ryb.
Když každý chce mít ze začátku více druhů ryb.... Kdyby bylo na mě a chtěla jednodruhovku tak určitě volím Demasoni. Když se nepřekrmují, používáš dobré krmení a měníš vodu nevidím v nich problém. To ostatně platí i pro ostatní Malawi ryby
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 31 pro 2010, 15:10

Ondro já se s tebou taky nechci hádat,není důvod.Jen sem napsal svůj názor.Ty máš ty msoba ve 250 litrech ještě s někým a nebo je to odchovná jednodruhovka? Já je sice nechovám,ale svého času jsem je dost u jednoho chovatele okukoval a uvažoval o nich.Tehdy jsem měl Malawi ve 280l a když jsem viděl jak může narůst dospělý samec a jak proháněl zbytek tak jsem od toho upustil.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lubnek » 31 pro 2010, 16:27

sarka.x píše:
lubnek píše:Ahoj sarko ...
250 litru je pro nase oci malo, ale podle veskerych jinych veci to zas tak male neni. To, ze jsem napsal o jednodruhovku a saulosi, nema nic spolecneho s jakymsi modelem, ale pouze s tim, ze tazatel chtel vice barev. Napadli me saulosi a to i z dalsiho duvodu. Jestli jsem dobre pochopil, je tazatel zacatecnik -> saulosi nejsou nikterak zvlast narocne a tak na zacatek by byly idealni. Ja bych si taky troufl na demasonky, troufl bych si tam i jine jednodruhovky. Ale asi si dokazes predstavit, co by se delo, kdyby zacinajici akvarista s malawi zacal prave s demasonama ve 250 litrech...


Ahoj Lubore,
to nebylo mířeno na Tvou radu. Souhlasím že Saulosi je dobrá volba, ale takové standartní řešení co se prostě radí každému, přitom je i spousta jiných krásných ryb.
Když každý chce mít ze začátku více druhů ryb.... Kdyby bylo na mě a chtěla jednodruhovku tak určitě volím Demasoni. Když se nepřekrmují, používáš dobré krmení a měníš vodu nevidím v nich problém. To ostatně platí i pro ostatní Malawi ryby


Takze si asi rozumime :) Vim jak to myslis a davam ti taky za pravdu, ale co jsem psal, mi prislo jako nejidealnejsi. ;)
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod stavik » 04 led 2011, 16:28

Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod melanochromis1975 » 04 led 2011, 16:48

Ten filtr ti stacit nebude a kord, kdyz bude inlet za pozadim.
Jo a jak to vim? Protoze ho mam take. Musis tam mit s nim powerhead s molitanem.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod stavik » 04 led 2011, 16:50

melanochromis1975 píše:Ten filtr ti stacit nebude a kord, kdyz bude inlet za pozadim.
Jo a jak to vim? Protoze ho mam take. Musis tam mit s nim powerhead s molitanem.


Můžeš to prosím vysvětlit? Proč nebude stačit?
Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod melanochromis1975 » 07 led 2011, 19:55

stavik píše:
melanochromis1975 píše:Ten filtr ti stacit nebude a kord, kdyz bude inlet za pozadim.
Jo a jak to vim? Protoze ho mam take. Musis tam mit s nim powerhead s molitanem.


Můžeš to prosím vysvětlit? Proč nebude stačit?


Objemove bude OK, ale ma slaby vykon v outletu vyusteni. Nebude vubec stacit sani a jeste kdyz bude za pozadim je to o nicem.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Jozkablack » 13 led 2011, 23:06

Čus. Mám už nějakej čas Malawíčko 240l, ale dost se mi nedaří. Asi vim v čem je problém.

Takže od začátku: Do nedávna jsem měl jen malý 150l akvárium a v něm skupinu Maylandia zebra(Samci modří, samice žluté) Bylo jich cca 12-20 podle toho jak jsem dokázal redukovat jejich potomky. Více méně se jim dařilo a rozmnožovali se až dost, a v AQ nastal celkem klid. K této skupině jsem ještě pořídil 5x LABIDOCHROMIS SP. Yellow A ti se mi sice s potomkama neodměnily, ale myslim že byli celkem spokojeni. Takto to šlo pár let do doby, kdy jsem si minulý podzim pořídil větší akvárko z druhé ruky, ale i s Malawi rybkama, ale co ryba to jinej druh. Prostě děs :? . Zabojoval jsem s myšlenkou se jich zbavit a nechat si jen ty svoje, ale pán co jsem je od něj koupil mě prosil ať se k nim chovám jak k vlastním. No co dodat, mám tam teď blázinec. ono se to tak trochu už vytříbilo, protože jak jsem zjistil, malej počet od jednoho druhu je asi špatně a v AQ jsou neustálý boje. Několik jedinců už vzalo za své, byli prostě uštváni. A t předem podotýkám že mám dostatek úkrytů, ale ani to nestačilo. Je fakt že teď už v AQ neni co ubíjet a tak nějak se to stabilizovalo, ale ryby nejdou do tření jak jsem byl zviklej a taky ten pohled na AQ mě nějak neoslńuje. Co ryba to pomalu jinej druh.

A teď k jádru věci. Buď si tenhle cirkus nechám a počkám ještě co bude dál, nebo se těch ryb zbavim, i když už se jakš takš porovnaly a pujdu jen např do dvou skupin. Mám možnost mít tyto: Pseudotropheus acei. Můžu mít te´d mladý rybky cca 4cm velké a myslel jsem si že bych je doplnil LABIDOCHROMIS SP. Yellow cca 8-12ks. Těch Acei bych pořídil taky tak 10-12 A to by bylo vše z Malawi, snad jen tam nechám ty 4 Ancíky. A nanejvíš bych si nechal ty Zebry 6ks ,co už mě doprovázej pár let, ale bojim se aby to nebylo už moc.

Takže co Vy na to???

Seznam ryb co je tam te´d:

Maylandia zebra Red - Blue 3+2
LABIDOCHROMIS SP. Yellow 3x
MELANOCHROMIS MAINGANO 3x
PSEUDOTROPHEUS SAULOSI Coral 3x (nebo jsou tomu hrozně podobní)
Pseudotropheus crabro 1x Snad seženu ještě 2-3ks
Ansistrus Sp.4x
Perlovka Červená 1x
Mřenka Červenoploutvá nevim jestli 4 nebo 5ks
Širokohlavec nautský (dvoubarevný)1x
Sumíček thajský - Pseudomystus siamensis 1x
Jozkablack
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 říj 2010, 21:57

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron