Tekoucí Eheim - naléhavé !!!

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tekoucí Eheim - naléhavé !!!

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 09:32

Vážené fórum, prosím co nejnaléhavěji o radu k mému tekoucímu filtru !!!
Jedná se o Eheim Professionel III, 2075 (do 600l)
Poprvé mi začal téct minulý týden. Je umístěn v laminové skříni na níž leží akvárium,
a já s hrůzou sledoval jak mi dřevotříska od podlahy nabobtnala. Nedej bože aby skříň povolila - bylím v paneláku...
Filtr jsem tedy standartně vyčilstil, nic zvláštního jsem nezjistil - ani odkud tekl.
Šoupl jsem po něj plastovou misku na květináče, že by příští případné kapání mohla do doby než to zjistím zachytit.
Včera bylo vše ok a dnes ráno miska plná a trošku vody přeteklo.
Netuším jak je to možné ani kudy voda teče ani proč se to stává až po několika dnech po vyčištění. Opakuji,
že filtr nebyl nijak zanesen či ucpán, voda se z něj po celou dobu krásně vrací do akva.
Nemáte nějaký nápad čím to může být, případně co mám dělat?
Jiný filtr nemám abych tento někam posílal, tak jsem z toho dost rozmrzelý.
Děkuju za vaše rady, Olda

Totéž jsem napsal i k mé nádrži, omlouvám se ale jsem pod tlakem okolností :?
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod CZmok » 19 kvě 2011, 09:58

Zdravím, nic příjemného teda. Když to tak čtu, jsem docela rád, že jsem si to já udělal tak, jak jsem si to udělal. Dvě nezávislé filtrace a stojan z jeklu a pak obložený. Třeba pro příště.

Nicméně... Napíšu, co bych dělal já. Nevím, jak je filtr veliký, ale jako první bych ho dal do nějakého většího kýble, aby voda už nepřetékala, jako z menší misky, dřevotříska určitě poděkuje. Po zjištění, že opět teče, bycho ho nečistil, poněvadž to nejspíš únik vody zbrzdí, popřípadě oddálí, ale jenom ho osušil a vysledoval, kde teče. Pak se bude problém řešit určitě lépe.
Určitě nic nezkazíš, když si pro jistotu dokoupíš do zálohy nějakou hlavu, třeba atman AT-20x s biomolitanem pro filtrování v takovýchto případech. Stojí to pár stovek (asi 3) a může výrazně pomoci.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 10:03

To udělám, díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Praetorian » 19 kvě 2011, 15:22

no vyměnit všechny těsnění a až pro ně půjdeš, stav se v Allianz pojištovně. Mají pojištění domácnosti a zahrnuje to i škodu způsobenou vodou z akvárka. Uvidíš jak se ti bude spát klidně :o
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod melanochromis1975 » 19 kvě 2011, 15:32

Zdravim Oldo

Mam stejny filtr co mas Ty Eheim 2075 a stalo se mi to take a vyresil jsem to.

Pises, ze kdyz vse vycistis tak az po nejake dobe zacina filtr tect.
Je to pravdepodobne tim, ze se nejdrive naplni vsechny komory ktere jsou uvnitr hlavy a potom to zacina tect okolo vyvodu kable elektrickeho napeti.
Nejlepsi postup je tento.
Sundej hlavu a odsroubuj (myslim) ctyri sroubky, meli by mit tvar hvezdice. Sundej kryt dolu. Ted mas velmi lehky pristup a nasad to do kyble a nasun zpet hadice a zapni filtr. Takto to lehce uvidis kde to tece.
Me to teklo skrze vodni pumpy, ktera ma take ctyri sroubky. Jestli to tece od pumpy, tak to mazni trochou silionu okolo obvodu a lehce dotahi, protoze at jsem se snazil vselijak mozne jinak dotahovat pokazde to teklo znovu. Silikon to vyresil a mam klid uz pul roku bez problemu.
Dej vedet jak to jde.
Zatim se mej a zdravim
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jerry1 » 19 kvě 2011, 17:24

Melanochromis osobni zkusenosti jsou k nezaplaceni pro vse ostatni tu je ...... ....
Snad to Oldovi pomuze :!:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 19:36

Tak jsem filtr usadil do plastového boxu, alianz mám :D a teď budu čekat.
Až to opět vypukne, zkusím se podívat na tu hlavu, jak mi Melanochromis poradil.
Díky vám všem za pomoc !!!
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Radim Zídek » 19 kvě 2011, 22:21

TO Olda: tento typ má výrobní chybu, reklamují se prakticky všechny, pokud ho máš v záruce, tak ho vrať.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 22:26

Radim Zídek píše:TO Olda: tento typ má výrobní chybu, reklamují se prakticky všechny, pokud ho máš v záruce, tak ho vrať.


Toš to je ovšem zásadní informace. To je tedy pěkné... V záruce je, tak ho zřejmě pošlu zpět.
Ještě jednou děkuji za všechny rady!
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 22:28

A mám ho tedy vrátit a žádat opravu či výměnu?
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron