Uhyn ryb

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Uhyn ryb

Příspěvekod motomoto » 03 pro 2011, 11:02

Stala sa mi taka neprijemna vec.

Ked som vymienal vodu v akva pouzil som hadicu, ktoru vzdy ale pocas tyzdna ked som ja nebol doma nou otec vytahoval vodu z ostrekovacov auta o com som ja nevedel. Kus chemikalie ostal v hadici a dostala sa do akvaria ked som isiel napustat vodu. Vymenil som asi 2/3 vody ale spravil sa mi nalevnik a odisli mi skoro vsetky ryby. Ostalo asi 20 ks malych ktore mali samice v ustach a jedna samica Melanochromisa interruptus plus obidvaja prisavnici. Aj predtym som menil tolko vody a nalevnik sa nikdy nespravil. Asi ta chemikalia zabila bakterie vo filtri :-(

Chcel by som Vas poprosit o radu. Treba teraz vymenit aj pozadie? Alebo to netreba riesit? Vymenit by som chcel urcite filter (molitan) a piesok na dne. Kamene iba prevarit. Bude to stacit ci radsej vyhodit komplet vsetko a zariadit nanovo? Pripadne treba spravit este nieco ine?

Dakujem pekne za radu
motomoto
uživatel webu
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25 pro 2009, 01:52

Příspěvekod FontosR » 04 pro 2011, 08:56

Já bych pozadí propláchl naředěným savem a potom zase pořádně propláchnout obyč vodou. Kameny to samé, písek a ostatní bych dal nový. Musí to být samozřejmě obyč savo bez nějakých vůní a tak.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron