akva malawi 450l

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

akva malawi 450l

Příspěvekod vildanj » 20 úno 2012, 17:55

dobrý den zítra mi přivezou akva 450l a tak bych chtěl poradit. Chtěl bych si doma udělat malawi. pozadí si dělám sám z návodů zde na webu. písek chci použít ten co se dává do filtrace a kameny ( travertin, láva a nějaké mořské), nevím ale jaký druh zářivky mám použít v rampě je 2x36WT8, ale nevím jaký druh světla. Dále bych chtěl poradit z rybkama chtěl bych to barevné líbí se mi zebry a podobné ryby a hlavně jaký počet do 450l. Moc děkuji. Jo a ještě jsem se chtěl zeptat zda někdo používal při zaběhávání akva nitrifikační bakterie ať nemusím čekat než se voda upraví sama. Chlápek v akvaristice mi říkal, že tam mohu dát ryby hned za tři dny což se mi moc nezdá.
vildanj
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2009, 11:00
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod wladys » 21 úno 2012, 00:58

Písek dej jemný říční o zrnitosti kolem 1mm. Osvětlení...mě se osvědčuje kombinace nějaké fialové speciálky a denní bílé zářivky. Já používám dopředu Sylvania aquastar a dozadu Osram skywhite(880). Možností složení osádky je mnoho vypiš ryby, které se ti líbí a chtěl by si je chovat a pak se to dá nějak seskládat. Co se počtu týká, tak pokud tam bude jen klasická směs mbun tak bych to viděl na cca 40ks...pokud ovšem nezabere moc místa plánované 3D pozadí. Samozřejmostí je pravidelná výměna vody a kvalitní filtrace.

Já navrhuji:
10x M. estherae red red
10x L. caeruleus yellow
10-15x M. maingano
10x Ps. socolofi

Ale jak říkám, možností je spousta.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod vildanj » 22 úno 2012, 19:38

tato obsádka by se mi líbila. Dnes jsem se dal do výroby 3D pozadí a myslím si že bude vypadat velice pěkně. Došel mi i filtr atman 1200 a topítko, ale koupil jsem jen 200Watů tak nevím jestli bude stačit. písek dám ten co je do filtrace má zrnitost 0.6-1.2 mm. jen nevím zda použít ty kupované bakterie a nebo počkat až se to upraví samo.
vildanj
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2009, 11:00
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod rhymes » 23 úno 2012, 08:50

bakterie nekupuj, jsou to vyhozené peníze, spíš si sežeň nějakého kolegu z okolí, ať ti dá bordel z filtru ...
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod hr » 23 úno 2012, 12:19

Hele jen takové doporučení, ty šutry nemíchej.Bude to jak v galerii hornin.Dej tam jeden druh šutrů a to takové, které ti barevně a tvarově nejlíp pásnou k pozadí.
To je vždy to nejlepší pro oko.Parádu v aqu ti budou dělat ryby, proto není důležité tam mít různobarevné kameny.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod vildanj » 23 úno 2012, 12:45

dík za radu já jsem si myslel že ty kameny stejně obrostou řasou tak jsem ani nad barevností neuvažoval.
spíš se mi líbyla ta pórovitost
vildanj
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2009, 11:00
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod vildanj » 23 úno 2012, 18:14

sem si sehnal od známého nové kameny, je to písovec ale říkal mi něco o tom, že tomu říkají slepenec, má ve struktůře i věčí kamínky a bude ladit s pozadím.
vildanj
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2009, 11:00
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod hr » 24 úno 2012, 08:41

Slepenec vypadá dobře.
Až to bude, tak přišpendli sem fota,.Kdyby se nedařilo, tak to doladíme podle fotek. Pamatuj na jednu věc že méně je někdy více.
Zákazníkům říkám vždy jednu věc, že když májí pozadí, tak není třeba skládat další hromady šutrů. Tu dominantu tvoří 3Déčko a na dno je dobré dát už jen 1-2 větší soliterní kameny a kolem 2-3 menší a hotovo.Je to vhodné jak pro ryby, tak z praktického hlediska při údržbě.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod vildanj » 24 úno 2012, 12:48

no a co úkryty pro ryby? musí se mít přece kam schovat, nebo ne?
vildanj
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2009, 11:00
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod hr » 24 úno 2012, 15:05

Žádné úkryty nevymýšlej . Ryby které jsou v dobře složené skladbě,jak druhové tak početní na objem nádrže, plavou klidně po prostoru prozkoumávají dno a sem tam se proženou při nejaké šarvátce po nádrži.
Nejsou to auta aby stály zaparkované v garážích.Nevhodně zařízená nádrž s úkryty může mít neblahé následky a to zvíšenou agresivitu jedinců bránících takový úkryt a vlivem takového chování bude zbytek osádky vyhledávat neustále zbývající úkryty, nebo viset vystresované někde v rohu pod hladinou.
Posílám foto nádrže které jsem dělal zákazníkovi do Olomouce a tam je vidět jak jednoduše položit dva větší kameny, doplnit to menšímia a nedělat nějaké nesmysly jako jeskyně.Aqo vypadá myslím hezky a jak je vidět na rybách, tak také neprotestují a nijak nestrádají.
Přílohy
Malawi reef 4.jpeg
Malawi reef 4.jpeg (214.59 KiB) Zobrazeno 2628 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků