akva malawi 450l

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod PIETRO » 04 bře 2012, 13:12

vildanj píše:tak nakonec jsem koupil bakterie od JBL dal jsem je do filtru a čekal, to bylo v úterý, ve středu všechny rybky lekli a já jsem pravidelně denně vyměnil 1/3 vody. dneska je voda bez NO2 ( měřeno testem od rataje), ale je pořád zakalená bílím zákalem, tak nevím ale ty bakterie by měli toho nálevníka zlikvidovat ne?

Odpovím ti velice jednoduše. V žádném komerčním přípravku nejsou živé bakterie!!!!!! Co, obsahuje komerční přípravek, jsou pouze kondicionéry pro rozvoj bakterií nikoliv živá kultura bakterií!!! Popřípadě také obsahuje některé enzymatické přípravky.
Stručně ti popíšu, jak fungují bakterie.
Nitrogenní bakterie mají schopnost asimilovat přímo plynný molekulární dusík, jimž obohacují vodu.Nejlépe se jim daří v úživných nádržích,kde je dostatečná přísun živin.Hlavně nádrže,kde je voda mírně alkalická.Zvláštní málo druhovou skupinou bakterií tvoří tzv. vazači (fixátoři) vzdušného dusíku,kteří jako jediní se dovedou vázat na anorganické sloučeniny. Jsou to především Azobacter chroococcum a Clostridium pasteurianum,které žijí ve vodě v symbióze na kořenech některých rostlin.Nitrifikace je úplná oxidace dusíkatých sloučenin.Působením bakterií se při dlouhotrvajícím intenzivním provzdušňováním oxiduje amonné sloučeniny přes dusitany na dusičnany.Rychlost nitrifikace je přímo závislá na množství dodávaného kyslíku.proto nelze nitrifikační bakterie zabalit do plastové láhve a prodávat je jako živou kulturu. Je to jasné klamání zákazníka!!! Vyhazujete peníze do kanálu.
Pro nitrifikační bakterie jsou amonné sloučeniny surovinou,kterou oxidují a získanou energii využijí k asimilaci Co2 na organické sloučeniny.V první fázi oxidují nitrifikační bakterie amoniak na kyselinu dusitou.Druhá fáze je nitratační, v níž nitratační bakterie oxidují soli kyseliny dusité na soli kyseliny dusičné.další fáze je opakem nitrifikace ta se jmenuje denitrifikace,která probíhá v anaerobním prostředí.
Pouze jsem ti chtěl napsat jak se věci mají.
S pozdravem P.B.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vildanj » 13 bře 2012, 15:37

chtěl jsem se ještě zeptat na jednu věc. V mém okolí je velmi měké voda a kousek ode mně prodávají okrasné kameny a mimo jiné i drcený vápenec, když jsem se na to díval tak jsem mezi tím podrceným viděl i takovou kašičku, dala by se použít do aqua na zvíšení tvrdosti ať tam nemusím dávat žádnou chemu?
Vzal jsem si do aqua i kus vápence to mohu ne?
vildanj
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2009, 11:00
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Moliro » 13 bře 2012, 19:44

Vápenec nebo dolomitický vápenec (lepší) nebo dolomit (nejlepší) je teoreticky do akvárií s tlamovci ideální. Upravuje uhličitanovou tvrdost (nahoru), množství Mg a Ca iontů (nahoru) a pH (nahoru). Prakticky ale velký význam nemá. Jak CaCO3, tak MgCO3 se totiž ve vodě rozpouštějí jen velmi pomalu a při našich častých výměnách vody nemají tyto horniny čas, aby parametry vody nějak významně ovlivnily.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron