Rostliny

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Rostliny

Příspěvekod Killer » 11 dub 2005, 19:33

Ahoj vąichni!
Jaké jsou podle vás nejlepąí africké rostliny?
Ptám se,protoľe se snaľím vytvořit Africké akvárium...Mam tam zatím tyto rostliny: Anubias barteri nana,Anubias afzelii,Anubias lanceolata,Anubias hastifolia,Nymphea tyger lotus red,Vallisneria spiralis,a planuju Ammania gracilis a Bolbitis heudelotii...znáte jeątě nějaké daląí africké rostliny?
Killer
 

Příspěvekod nakatenga » 11 dub 2005, 20:47

Čauky, no nevím o rostlinkách, které by rostly přímo v jezerech, zhola nic, ale opravdu nejosvědčenější jsou anubiasy a valisnerie gigantea a spiralis.
Myslim, že snaha ozelenit akva určitě neni špatnej nápad a uvítají to hlavně ryby, které se do nich dříve nebo později pustí a budou tě tak přivádět k šílenství. Jenom ve výjmečnžch případech se to snad pár lidem povedlo, ale jinak se připrav na neustálé doplňování, dále na koupi umělých rostlin nebo na to, že se kytek nakonec dobrovolně vzdáš.
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 00:28, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vašek » 12 dub 2005, 12:51

Souhlasím s Týdou. Mé pokusy s rostlinama nedopadly dobře. Teď tam mám jen umělé, které vypadají velice povedeně (stálo mě to taky trochu víc peněz a shánění :) ), ale já i ryby jsme spokojení :lol:
Vašek
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2005, 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomáš L./Lifas » 12 dub 2005, 13:35

No já zkusím z jiné strany. :wink:
Po elegantní přeměně mého rohového akva na Malawi mi bylo líto vyhodit (nebo dát budoucímu tchánovi) vzrostlé Cryptocoryne Usteriana. Sice jsem měl dilema, ze to pravé má být s Anubias ký?ama, pokud vůbec s nějakýma. No,výsledkem je, že sice nemám tak super "tajemné" akva jako Danouš a podobní, ale tyto kytky zde jedou aryby jsou spokojené.
Kytky mám zasazené do hrubozrného akva písku v keramických květináčích, které jsou polepené pískem. Celé je to zasypané bílým křemičitým pískem a dozdobené černou lávou..
Navíc ji vyhovuje vyšší pH.
Co se týče okusu, tak nepozuruju radikální ubytky
Tomáš L./Lifas
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 08 dub 2005, 14:51
Bydliště: Kladno

Příspěvekod nakatenga » 12 dub 2005, 21:04

Tak to ti můžem jenom závidět a držet palce, aby to tak zůstalo.
to Killer - jaké tam máš rybky?
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 00:40, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

odpověď pro Týda

Příspěvekod Killer » 12 dub 2005, 21:52

Mám zatim tyto rybky:Labidochromis sp. yellow,Hemichromis Lafalili,Pseudotropheus acei, a ještě jeden druh,u kterýho neznam jméno.Chtěl bych k tomu přidat ještě tyto druhy: T duboisi,Cyphotilapia frontosa a ps.zebra a ještě nějakej modrej druh,aby to bylo pěkně veselý,akorát nevim jestli můžou bejt tyto druhy spolu...??Mam to 2 měsíce a už se vymnožili Ps.acei...od tlamovců mam vždy 2samice a 1samce a od perlovky mam pár...ryby vypadaj zatim spokojeně 8) :)
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 12 dub 2005, 22:03

Jestli se nemýlím, tak jsi namíchal ryby z Tanganyiky a Malawi dokupy - to bych ti nedoporučovala už proto, že jejich nároky na chemismus a kvalitu vody, se liší. Určitě by jsi měl v blízkém budoucnu ryby oddělit. Nevím, jak u tanganických ryb, ale u malawijských by jsi měl mít každého druhu alespoň 8 jedinců v příznivém poměru, aby dosáhly dobré pohody v hejnu.
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 00:41, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 12 dub 2005, 22:10

Souhlas s Týdou. Tyto dvě jezera raději nemíchat. U Tvé konkrétní kombinace (Tropheusy, Frontózy s malawkami) bych to nedoporučoval vůbec. Jsou to ryby mnohem náchylnějąí, neľ-li malawijské ryby a jejich chov je náročnějąí ve vąech ohledech. Hledej barevnost jinde. I malawijské ryby jsou krásné! :)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

pro Týda

Příspěvekod Killer » 12 dub 2005, 22:10

No já mam 840l přibližně...takže mi to moc nedoporučuješ přidat ty druhy,co sem psal že mam v úvahu tam přidat?Nevím totiž odkud jsou který...nevíš kde to zjistim?V kníľkách mam jen několik málo zástupců
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 12 dub 2005, 22:17

Snadná odpověď - zjistíš vše potřebné samozřejmě v diskusi tady s námi, na fotky se koukni třeba do galerie na www.tropheus.cz
Jinak pokud chceš chovat ryby z různých lokalit, je nejlepší pořídit si několik nádrží a uděláš si ohromnou radost :lol: .
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 00:44, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron