Založení 540L malawi X tanganika

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod Neio » 22 zář 2012, 12:08

Dobrý den
Rozhodl jsem si splnit dávný sen o větším akvárium.. Díky tomu že jsem se přestěhoval do Prahy a zařizuji byt mám pro to konečně příležitost.. Předem jsem vybral set od firmy http://www.zekia.cz o rozměrech 180x50x60 s osvětlením bud T5 2x80w nebo t8 2x58w v krytu..Rampám jsem nijak moc neporozuměl..Filtr:TetraTec EX 1200..topítko asi 300w a dál nevím..Akvárium bych chtěl realizovat tak do 2 měsíců..

podklad jemný písek a kameny/mangrovnik....moc se mi také líbí zkamenělé dřevo

Co se týče osádky s tou bych se chtěl hlavně poradit zde na foru..Jediné ryby kuli kterým hlavně akvárium malawixtanganika zakládám jsou frontosy..Ty bych chtěl jako dominantu a něco k nim..Moje příbuzná je úspěšně chová v 580l nádrži cca 6ks o velikosti 20cm ale její osádka se mi zdá hodně chaotická..Jak říkám dominanta frontosy a k nim něco barevného:)..třeba něco takového ...http://www.youtube.com/watch?v=eTEcgXSuwvk..


Předem moc děkuji za ohlasy a nápady..
Naposledy upravil Neio dne 22 zář 2012, 17:55, celkově upraveno 1
Neio
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2012, 20:19
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod vaku70 » 22 zář 2012, 15:58

Každý má nějaký sen,ale video které je pod odkazem je názorná ukázka jak se to dělat nemá.Když to řeknu slušně,je to hnus fijalovej.Hrušky a Jablka v jednom pytli.Je to mix jezera Malawi a Tanganyika.Pokud je to opravdu tvůj sen ok,ale počítej,že pochval moc nedostaneš.
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod PIETRO » 22 zář 2012, 17:18

Neio píše:Dobrý den
Rozhodl jsem si splnit dávný sen o větším akvárium.. Díky tomu že jsem se přestěhoval do Prahy a zařizuji byt mám pro to konečně příležitost.. Předem jsem vybral set od firmy http://www.zekia.cz o rozměrech 180x50x60 s osvětlením bud T5 2x80w nebo t8 2x58w v krytu..Rampám jsem nijak moc neporozuměl..Filtr:TetraTec EX 1200..topítko asi 300w a dál nevím..Akvárium bych chtěl realizovat tak do 2 měsíců..

podklad jemný písek a kameny/mangrovnik....moc se mi také líbí zkamenělé dřevo

Co se týče osádky s tou bych se chtěl hlavně poradit zde na foru..Jediné ryby kuli kterým hlavně akvárium malawi zakládám jsou frontosy..Ty bych chtěl jako dominantu a něco k nim..Moje příbuzná je úspěšně chová v 580l nádrži cca 6ks o velikosti 20cm ale její osádka se mi zdá hodně chaotická..Jak říkám dominanta frontosy a k nim něco barevného:)..třeba něco takového ...http://www.youtube.com/watch?v=eTEcgXSuwvk..


Předem moc děkuji za ohlasy a nápady..

Netuším, zdali víš odkud jsouCyphotilapia frontosa, ale určitě ti mohu garantovat,že v Malawi neplave ani jedna jelikož žijí v Tanganice :o nicméně zde najdeš to co hledáš http://www.cichlid.sk/tanganika-cichlids/
Hlavně tam necpi mangrovníkové kořeny (barví a okyselují vodu) pro tento biotop absolutně nevhodné.
Ještě bych se zeptal na jednu věc všech, co odsuzují společný chov jezer. Proč to není možné??? Vynechte odpovědi typu potravní adaptace a další nesmyslné argumenty. Když tam cpete Ancitruse a Gybicepse to je v pořádku???? Fakticky nad tímto někdy žasnu, co dokážete lidem poradit.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod vaku70 » 22 zář 2012, 18:32

PIETRO píše:
Neio píše:Dobrý den
Rozhodl jsem si splnit dávný sen o větším akvárium.. Díky tomu že jsem se přestěhoval do Prahy a zařizuji byt mám pro to konečně příležitost.. Předem jsem vybral set od firmy http://www.zekia.cz o rozměrech 180x50x60 s osvětlením bud T5 2x80w nebo t8 2x58w v krytu..Rampám jsem nijak moc neporozuměl..Filtr:TetraTec EX 1200..topítko asi 300w a dál nevím..Akvárium bych chtěl realizovat tak do 2 měsíců..

podklad jemný písek a kameny/mangrovnik....moc se mi také líbí zkamenělé dřevo

Co se týče osádky s tou bych se chtěl hlavně poradit zde na foru..Jediné ryby kuli kterým hlavně akvárium malawi zakládám jsou frontosy..Ty bych chtěl jako dominantu a něco k nim..Moje příbuzná je úspěšně chová v 580l nádrži cca 6ks o velikosti 20cm ale její osádka se mi zdá hodně chaotická..Jak říkám dominanta frontosy a k nim něco barevného:)..třeba něco takového ...http://www.youtube.com/watch?v=eTEcgXSuwvk..


Předem moc děkuji za ohlasy a nápady..

Netuším, zdali víš odkud jsouCyphotilapia frontosa, ale určitě ti mohu garantovat,že v Malawi neplave ani jedna jelikož žijí v Tanganice :o nicméně zde najdeš to co hledáš http://www.cichlid.sk/tanganika-cichlids/
Hlavně tam necpi mangrovníkové kořeny (barví a okyselují vodu) pro tento biotop absolutně nevhodné.
Ještě bych se zeptal na jednu věc všech, co odsuzují společný chov jezer. Proč to není možné??? Vynechte odpovědi typu potravní adaptace a další nesmyslné argumenty. Když tam cpete Ancitruse a Gybicepse to je v pořádku???? Fakticky nad tímto někdy žasnu, co dokážete lidem poradit.

Zatím tu nikdo neřekl,že to nejde a už vůbec ne kvůli potravě.Ta je dokonce v určitých případech shodná.Já napsal jen jak to vidím já.Hrušky a Jablka.Mě se to nelíbí.Gybicepse já mám v Tanganyice taky a to záměrně.
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod Neio » 22 zář 2012, 18:51

Mě zas příjde samotná tanganika málo barevná..co jsem viděl fotky a videa..a zas samotné frontosy bych nechtěl:)..proto se mi zalíbili ty mixy
Neio
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2012, 20:19
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod vaku70 » 22 zář 2012, 19:54

A další a další ryby z Tanganyiky. ::s27::
Přílohy
Calloch_macrops_ndole_m_02.jpg
Calloch_macrops_ndole_m_02.jpg (62.24 KiB) Zobrazeno 2641 krát
cyprichromis_microlepidotus_kasai.jpg
cyprichromis_microlepidotus_kasai.jpg (353.13 KiB) Zobrazeno 2641 krát
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod hr » 24 zář 2012, 13:08

Dobře Pietro, ale pochybuju že ti Vaku odpoví on to tu totiž zatím nikdo nenapsal proč, a tak nemuže napsat souhlasím s tím a oním :lol: .
Ale nakonec si nějakou tu odpověď dostal. Ještě teď se musím smát :7: .

Neio a ostatní podobní mixážníci, už se vzpamatujte a začněte se starat trochu o hodnoty vody a ne o to co je jak barevný.
Z hlouposti některých lidí mám někdy zvláštní pocit. :x
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod vaku70 » 24 zář 2012, 13:11

radex píše:Dobře Pietro, ale pochybuju že ti Vaku odpoví on to tu totiž zatím nikdo nenapsal proč, a tak nemuže napsat souhlasím s tím a oním :lol: .
Ale nakonec si nějakou tu odpověď dostal. Ještě teď se musím smát :7: .

Neio a ostatní podobní mixážníci, už se vzpamatujte a začněte se starat trochu o hodnoty vody a ne o to co je jak barevný.
Z hlouposti některých lidí mám někdy zvláštní pocit. :x

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod hr » 25 zář 2012, 12:01

Jestli ta spousta otazníků znamená že si nepochopil mou reakci, tak ti napovím srozumitelněji.
Když někde píše o užitečnosti ancistrusů v nádržích s trops nebo mbunas tak mu přicmrdáváš a chlubíš se svím giboušem.
Když někdo píše jinak, tak píšeš že se ti to nelíbí a něco o nějakém ovoci.
Je potřeba mít vlastní názor a ten by se měl alespoň trochu scházet s realitou. :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Založení 540L malawi X tanganika

Příspěvekod vaku70 » 25 zář 2012, 14:55

radex píše:Jestli ta spousta otazníků znamená že si nepochopil mou reakci, tak ti napovím srozumitelněji.
Když někde píše o užitečnosti ancistrusů v nádržích s trops nebo mbunas tak mu přicmrdáváš a chlubíš se svím giboušem.
Když někdo píše jinak, tak píšeš že se ti to nelíbí a něco o nějakém ovoci.
Je potřeba mít vlastní názor a ten by se měl alespoň trochu scházet s realitou. :3:

Hele ty chytrolíne,já mám svého gybouše u ryb z jasného důvodu a přiznám se k němu.Jestli jsi se kouknul na to video a jsi spokojený jak to tam vypadalo,tak potom tvoje reakce na Tlamovcích a rybyčky.net jsou jen bláboly.Chovám taky gibberosky a nikdy bych k nim Malawky nedal,tak jsem to napsal.Jestli toto není názor,tak srry. :x
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron