Nové akvárium 450l

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 15 říj 2012, 12:31

Zdravím,
po letech se mi konečně podařilo mít místo čas a shodou šťastných okolností i 450l akva na vysněné tlamovce.Akvárium jsem míval ,ale jen cca 100l a celkem mě to malé akva nebavilo,kytky nejdřív nerostly pak rostly moc,ryby jen malý....zrušil jsem ho a protože nebylo místo na větší tak jsem čekal,stavěl no a už je to tu!
Teď řeším pozadí a kameny ,na zadní stěnu nalepím břidlici,nezabere místo a oproti různým umělým pozadím vypadá skvěle,jen nevím jestli můžu břidlici použít i jako kameny do akvária ,zda to tlamovcům nevadí nebo jestli to vadí jen někerým druhům...chtěl bych v zásadě spíš jenom Malwi,i když bych možná čase uvažoval o nějakém pěkném druhu z Tanganiky...ale nemám moc rád míchání různých biotopů.
Nemám vůbec představu jaké ryby...mám barevnou představu :-) sparťanskou :P takže červená,modrá,žlutá, ale nějak moc na tom netrvám,spíš bych hlavně chtěl ,aby spolu ryby tak nějak ladily,mám představu 3 druhů,pro začátek nějaké odolné :-)....budu rád za Vaše tipy.
Filtrace bude vnějším filtrem ,voda z vodovodu (stále ještě myslím hlavně z Mělnické Vrutice),ale nespěchám,nejdřív bych to chtěl nechat zaběhnout až pak ryby...
tak předem díky za rady porady ,tipy a návrhy
Komoň
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 15 říj 2012, 17:43

Tak břidlice je podle všeho ok,nebo alespoň jsem nenašel žádné info k tomu,že by přímo vadily některým rybám (ostrost hran),zkusím tedy kombinaci lávy a břidlice,ale nevím jak se mi to bude po estetické stánce líbit...zase to nabízí možnost členitých jeskyněk,což asi ryby uvítají...
tak první kandidát je Labidochromis yellow
snažím se ve fóru najít nějaké návrhy a tipy na osádku,kdyby někdo věděl přímo o vlákně kde se vyskytli zajímavé info ocením odkaz ,dík
Ještě k filtraci-mám nějaký předimenzovaný vnější filtr juwim (či tak nějak ,kouknu doma) ,ale vzhledem k tomu,že v nádrži nejsou rostliny-mělo by smyl použití půdního filtru? nebo je to hloupost vzhledem k tomu,že v nádrži je spíše jemný písek,který by to ucpal?díky
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod CZmok » 15 říj 2012, 19:36

Zdravíčko,

mě osobně se nelíbí jakákoli kombinace dvou druhů kamenů, kord takto rozdílných. Já bych to nedělal. Stejně tak bych se vyprdnul na půdní filtr. Hodně rychle padá výkon a hlavně v 1 až 2 cm písku to ani nepůjde.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 15 říj 2012, 20:49

no uvidím jak by to vypadalo,břidlice ve vodě vypadá skvěle,možná to udělám jen z ní,ale škoda té lávy tím jak je porézní se celkem slušně podílí na filtraci,možná jí dám trochu skrytě,abynebyla moc vidět a břidlici víc na oko,ale možná se to nějak snese,uvidím jak to bude vypadat.
Půdní filtr bych dal na extra čerpadlo a možná opačně proudění?že by voda šla substrátem ven né dovnitř?každopádně by byl jako přídavný,nenapojoval bych ho na ten externí
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod hr » 16 říj 2012, 07:34

Nechápu co to tu řešíš za nesmysli.
Chceš tu poradit a když ti jeden dobrák napíše co a jak, tak tu začneš vysvětlovat něco o čem nemáš ani páru.
Břidlice, jestli se jedná o takové ty klasické štípané desky, je nevhodná.
Pochybuji že máš kusy břidlice válené a ohlazené řekou.
Láva nijak nepřispívá k filtraci ba naopak pro své jemné otvry je vhodná tak na to, že se do ní časem usadí detrit a zatěžuje vodu.
Prostuduj si tohle vlákno, které tu před svým začátkem založil kolega CZmok a ptal se tam snad na vše, co se provozu malawské nádrže týká.
Má něco přes padesát stran a až to přečteš, tak se začni na něco ptát, protože podle toho co píšeš zatím nevíš která bije. :5:

www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php? ... hilit=prznění#p57012
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod mcgogo » 16 říj 2012, 09:06

Neuraž se, ale podepisuju se pod to co napsal Radek a navíc jednu věc. Odolnost ryby se odvíjí od blbosti jejího chovatele. Neznám odolné ryby, o každého živočicha se musíš starat dle nějakých základních daných pravidel, jinak půjde do kopru. :-)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod rhymes » 16 říj 2012, 10:45

Ahoj, lepit břidlu na pozadí místo jiného je taky blbost, měl jsem to ve 240l a zůstává tam bordel, všeobecně je to dost nepraktické a těžké.
V novém akva mám slim pozadí od www.umeleskaly.cz a veliká spokojenost - zadní stěna pozadí je max 2cm široká.
A přidávám se k názoru Radexe ... čti, čti a čti
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 16 říj 2012, 11:48

vemu to po řadě:

radex-promiň,ale umíš číst?Kde co vysvětluju?Ptám se na zkušenost s něčím...no ale popravdě,to asi nemá cenu psát někomu kdo napíše tohle,nehodnotím tvé akva zkušenosti,ale způsob vyjadřování,kdyby tohle bylo standartní fórum vymazal bych si Tvůj příspěvek z vlákna,to že podle Tebe porézní láva nepřispívá k filtraci je jen třešnička na dortu,neřeším gramatiku ve fˇorech ,ale ty Tvoje "nesmysli" hodně tlučou do očí .....prosím už sem nepiš,kdybys napsal nebudu Ti odpovídat,za odkaz na vlákno s informacemi dík
.
mcgogo- souhlasím,proto jsem se sem přihlásil,zatím jsem ve fázi zařizování nádrže,ještě ani nevím kdy bych mohl mít nádrž v takovém stavu ,aby se v ní cítily ryby dobře.Možná bych doporučil Tobě i radexovi vyhledat si takové pojmy jako je debata,diskuze,protože to je to oč na fóru jde....

rhymes-no jasně že nějaký binec za tím zůstane,ale pokud je v akváriu dostatečné proudění nemělo by to ničemu vadit,břidlice pokud je nalepení jen několika "terči" silikonu tak dovoluje vodě jakž takž proudit i za ní,né?Těžké to je,ale mě se nechce mít pozadí z něčeho umělého,už jenom tím,že to vím,že je to plast...a nenašel jsem žádné takové které by se mi líbilo....zatím (!) bych asi zůstal u té břidlice,ale rád se nechám přesvědčit argumenty o výhodách něčeho jiného,rád se o tom budu bavit.Dík!
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod vaku70 » 16 říj 2012, 15:01

Škoda že jsem nanafotil ten bordel za břidlicí,kterou jsem sudal ze zadní stěny akva 390L.Koupil jsem ho už s tou břidlicí.Nějakou dobu jsem jí tam měl,ale pak jsem ji odstranil a to co bylo za ní,no hnus fijalovej.Dnes tam mám z polyše vlastní výrobu a jsem spokojenej.
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod rhymes » 16 říj 2012, 15:31

Vašku, máš pravdu, když jsem prodával akva s břidlicí, tak když jsem to čistil, tak to byl opravdu hnus, i rozložená ryba tam byla...
Být tebou, tak do toho fakt nejdu, ale dělej jak myslíš, přijdeš na to sám ...
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků