Nové akvárium 450l

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod mcgogo » 18 říj 2012, 09:36

KOMOŇ: Sice jsem si už řekl, že se nebudu vyjadřovat, abych tě zase neurazil stylem, jakým to napíšu, ale podle mne všechno špatně.

Nastuduj si ještě potravní nároky ryb. Nimbochromis do 350L k ostatním rybám bych nedával. Ta ryba je za prvé dravá, tzn. když ji budeš krmit Serou Flora, tak nadšená nebude (ale asi to taky zvládne) a hlavně vyrostou hodně veliký a budeš tam mít pěkné rošambo. To samé je cyrtocara.

Ty iodotropheuse mám taky a tam s tebou souhlasím. Nádherná ryba a celkem v klidu.

Můj návrh osádky pro tebe.

Iodotropheus sprengerae
Labidochromis careuleus yellow
metrialcima zebra nebo pseudtropheus socolofi, saulosi.

druhá varianta:

Pseudotropheus Demasoni 25 ks
Labidochromis careuleus yellow 12 ks

obojí moc hezká kombinace. U těch demasonek pozor, je potřeba mít hodně kusů v hejnu a krmit je jen zeleným.

Nevím jestli jsem tě zcela pochopil jak si to myslel s těmi filtry, ale já bych to udělal takhle.
Do toho externího bych nelezl proplachovat náplně každý týden, ale jen jednou za čtvrt - půl roku, a proplachoval bych pouze molitan na vnitřním filtru. Obojí při čištění proplachovat v odpuštěné akvarijní vodě. Na vstup externího filtru ještě můžeš nasadit předfiltr, aby se tolik nezasíral. Tu jednu komoru klidně zaplň taky nějakým molitanem a na aktivní uhlí se vykašli, používá se pouze v případě že potřebuješ z vody odstranit např. zbytky léčiv.

Co se týče písku, tak já mám v akváriu ten jemný co se používá třeba do bazénových filtrací, ale když tak na to teď koukám, chtěl bych ho namíchat s trochu hrubší frakcí tak 2 mm max. ale pouít se samozřejmě dá. Nejlepší je asi říční plavený písek.

Tak ať se ti daří a snad se ti podaří dobře si vybrat.

měj se fajn
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 18 říj 2012, 12:32

Díky!Já se vůbec neurážel,naopak sem psal,že souhlasím
ten Iodotropheus sprengerae bych řekl,že je jasnej,líbí se velice mě i manželce(což není nepodstatné!) a k němu něco...popravdě nechce se mi do žlutých ryb,myslím,že to není moc pěkná barevná kombinace,sprengerae by nevynikly,možná jen sprengerae + demasoni?dvě větší hejna?
nebo jaké ještě druhy by byly vhodné s I. sprengerae?
Prosím Tě co je to za rybu co máš v profilové fotce?mooc pěkná -je to Labidochromis hongi?
jo ty filtry jsou oba vnější,asi dám na oba nějaký nevelký kus bioakvacitu na nasávání a skusím to dát trochu níž,aby to nabíralo detrit(pokud možno) a častěji to budu vyplachovat.
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod hr » 18 říj 2012, 15:11

Já jsem se teď díval že si neodpověděl na mou reakci a ty si mi v předchozí reakci odověděl ať už ti sem nepíšu, že nebudeš odpovídat.
AHA, tak to jsem přehlédl, jinak bych ti už nic nepsal.
Asi jsem ti ublížil viď?
No tak to já jen tak aby řeč nestála.
Už tě nevbudu obtěžovat, stejně bych se s člověkem jako ty, který sem přijde žádat o radu a když ji dostane tak tu chytračí a píše něco o pravidlech chování a podobné hovadiny, akorát pohádal.
A víš co,? , už mi taky neodpovídej ty jeden půdní filtre. :7:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 18 říj 2012, 16:19

šak sem Ti psal abys mi nepsal.
on i ten druhej příspěvek stojí za to ,udělej to takhle,takhle a takhle jinak to bude špatně...nic proti Tvým znalostem,ale zkus se třeba zamyslet nad tím jak se vyjadřuješ
výborný taky bylo(Tvůj první příspěvek),když mi dáš odkaz na vlákno,v kterým jsi předtím odmazal svoje příspěvky :lol:
nechceš se odmazat i z tohohle?já pak odmažu svoje reakce na Tebe a máme od sebe pokoj :5:
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod mcgogo » 18 říj 2012, 18:37

No k těm iodotropheusům můžeš teoreticky kombinovat jakoukoliv mbunu (metriaclima, pseudotropheus, labidochromis, atd.) akorát se snaž vyhnout druhům, které se mezi sebou kříží tzn. většinou ze stejného druhu. Věř tomu, že ten iodotropheus se vedle té yellowky nestratí mám to tak doma, ale samo je to na tobě.
Ta ryba co mám v profilu by mne samotného zajímala. Bez mučení přiznám, že jsem ji koupil, když jsem začínal a to jsem taky napáchal spoustu blbostí. Koupil jsem ji s hejnem hongáčů, ale nakonec jsem zjistil, že mezi tím byl i tenhle kousek, který nebyl oranžový, ale žlutý. Tak nevím jestli to všichni byly Hongáči red top a tento byl jen Hongi a nebo jestli to nebyl labidochromis sp. Mbamba. Byl mu hodně podobný. Každopádně z nich byl nejhezčí. :-) Bohužel už ho nemám (resp. spíš bohudík. Co s ním když byl sám.) Hongáči jsou taky hezčí ale dost se mi řezali. To ale neznamená, že tobě budou taky. Kdybych někdy ještě kupoval nějaké ryby do malawi, tak bych chtěl ty l. Sp. Mbama, ale nikde jsem je nesehnal. To je bohužel další omezující faktor, takže si obhlédni co je k dispozici.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod mcgogo » 18 říj 2012, 18:45

Ještě jsem chtěl jednu věc. Mrkni do toho vlákna co ti posílal radex. Tak uvidíš jak nádherně vypadá kombinace demasoni - yellow. Mimochodem Czmok má to akvárium vůbec nádherně zmáklé. Jinak Radek je trochu ostřejší, ale jinak bych mu to neměl za zlé. Spousta lidí ho nepobere, ale jinak má ve spoustě věcí pravdu, jen to podá trochu po svém. Nikdy jsem ho neviděl, tak to neber tak, že ho bráním, ale se spoustou věcí s ním souhlasím.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 18 říj 2012, 19:19

jasně radek to má možná zmáklé,já taky vůbec nemám nic proti jeho zkušenostem,ale já se takhle prostě fakt bavit nechci...
to vlákno sem projel skoro celé,šak sem psal,že to je krásná kombinace,ale domu bych chtěl maličko něco jiného.
Škoda že ten labidochromis sp. Mbamba nejde sehnat,ale mě by asi "hongáči" k iodotropheusům docela seděli,ale možná že demasoni by byli lepší....nebo všechny 3 druhy iodotropheus sprengerae / labidochromis hongi (red top? možná raději obyč,pude-li sehnat) / pseudotropheus demasoni (nebo elongatus? )
ještě trochu jinak-je pro ryby lepší aby v 350l byli 2 nebo raději 3 druhy?
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod mcgogo » 18 říj 2012, 20:04

No podle mne je lepší, když se udělají co nejpočetnější hejna, i když to jde taky dělat jinak. Je to jednoduché, ty sis nesdl s Radkem a to samé je to u ryb. Nejhorší na tom je, že máme všichni omezené prostory a těch lákadel je strašně moc. Počkej až (jestli) tě to pořádně chytí, to nebudeš vědět co si vybrat. Jestli se snesou hongáči s iodotropheusema netuším, nikdy jsem je společně neměl. To by musel někdo potvrdit, ale nebál bych se to zkusit, nevidím tam problém.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod CZmok » 18 říj 2012, 20:15

mcgogo píše:Ještě jsem chtěl jednu věc. Mrkni do toho vlákna co ti posílal radex. Tak uvidíš jak nádherně vypadá kombinace demasoni - yellow. Mimochodem Czmok má to akvárium vůbec nádherně zmáklé.


Moc dekuju... :) Jenom je skoda, ze neumim fotit a Vy to tak nemuzete videt alespon v realnych barvach.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Nové akvárium 450l

Příspěvekod KOMOŇ » 18 říj 2012, 21:23

CZmok-jj máš to nádherný!zvažoval bych změnu niku DeMasoni ,to je supr nápad :D
ok pokud je lepší početnější hejno vemu jen dva druhy ,iodotropheus je jasnej ,asi další zatím nejpravděpodobnější kandidát je pseudotropheus elongatus mpanga.Jsou si sice barevně trochu podobný,ale to se mi docela líbí, o to výrazněji bude pozornost zaměřená na rozdíly a barevnost ploutví atp..snesou se tahle dva druhy v pohodě?potravní nároky by měly být podobné?na jakých stránkách se těm charakteristikám dá věřit ? :-) poměr asi do 350l akva 15 / 15 ?
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron