zalozeni akvaria

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

zalozeni akvaria

Příspěvekod fanas » 11 pro 2012, 20:18

Zdravim potrebuji poradit mam akvarko 126L a do nej chci dat Pseudotropheus-Tlamovce, chci to mit jen pro zabavu a doplnek do obyvaku,vetsi akvario nechci a chci jen tyto rybky moc se mi libi a ted bych chtel poradit jaky vhodny pisek na dno,dekuji predem
Uživatelský avatar
fanas
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Obrázky: 7
Registrován: 09 pro 2012, 16:01
Kolik let děláte akvaristiku?: 1

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod mcgogo » 12 pro 2012, 10:31

Ahoj,

jaké jsou přesně rozměry toho akvária?
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod hr » 12 pro 2012, 12:52

Jé tady je ten dotaz dvakrát.
Ahoj gogo, sním svůj klobouk, jestli je to atyp s dostatečným rozměrem.
Podle mě půjde o nějakou pidi nádrž standartních nrozměrů.
Myslím že to bude taková ta 100 x 30 x 40v nebo něco podobného na nějaký druh drobných rybek.
Teď jenom záleží jestli si majitel aqa dá říct a nebo si řekne polibte mi šos, vy chytráci, já si ty tlamovce stejně pořídím viděl jsem to na internetu, že to tak být může.
http://youtu.be/_TqHwEQxi_8
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod mcgogo » 12 pro 2012, 14:26

:-) proto se na to taky ptám.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod Vladimír Grégr » 13 pro 2012, 09:29

Uznávám, že se jedná o dost malé akvárium, ale že by se v něm nedali chovat tlamovci? Záleží pochopitelně dost na rozměrech, ale myslim, že např. 8ks Labidochromis Hongi nebo Melanochromis Maingano apod by se tam dalo chovat, za předpokladu dostatečné filtrace a při troše snahy založit akvárium tak, aby rybám co nejvíce vyhovovalo. Ovšem uznávám, že to není nic moc, pro tlamovce bych spíš doporučil tak od 200L nahoru.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod RUMburak1110 » 14 pro 2012, 07:25

Z vlastní zkušenosti s Melanochromisi rozhodně tento druh nedoporučuji. Afriku bych, ale jen tak neodepisoval. Zatím tu rozměry nevidím, ale objemově by to mělo stačit na menší kolonii šnekáčů. Další Alternativa Julidochromis, Lamprologus, Neolamprologus. Vzájemě bych to kvůli konkurenci nekombinoval. Je to omezený výběr, ale ne nemožný.
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod tapisleca » 14 pro 2012, 13:52

Ahoj, mám podobný problém, mám nevyužité akvarium 61x41 cm, výška 58cm, takže nějakých 145 litrů. Vím, že základna je na houby, ale přeci jen chci tam dát Julidochromis Marlieri, Altolamprologus Calvus a Neolamprologus Brichardi. A teď rada od Vás kolik rybek od každého kusu, a nebo byste doporučovali dát tam jenom 2 druhy a které?
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod hr » 14 pro 2012, 14:20

tapisleca píše:Ahoj, mám podobný problém, mám nevyužité akvarium 61x41 cm, výška 58cm, takže nějakých 145 litrů. Vím, že základna je na houby, ale přeci jen chci tam dát Julidochromis Marlieri, Altolamprologus Calvus a Neolamprologus Brichardi. A teď rada od Vás kolik rybek od každého kusu, a nebo byste doporučovali dát tam jenom 2 druhy a které?

Párek calvusů a párek julidochromis by tam mohly v klidu být, za předpokladu že jim jasně napomůžeš vyznačit jejich hřiště a to tak že bych v lednom rohu odělal do vrchu čnějící věž z kamenů tak aby se vní julinky mohli zabydlet a hledět si tam svého a v druhém rohu bych umístíl calvusům nějakou větší ulitu na jejich milostné hrátky. Tím by si rybky měli hledět svého a nemělo by docházet k šarvátkám.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod tapisleca » 15 pro 2012, 11:45

Jasně, akva má plno úkrytů, takže si každej najde svý, ale dát tam jen 2 páry, to je tam pomalu budu hledat :3: Já jsem počítal, že teď koupím tak od každého 6 ks a uvidím, až vyrostou jak se to vytříbí :1: , a nebo kdybych udělal pouze jednodruhové akva a šoupl tam 10 Marlierek :o no ještě nejsem rozhodnut a budu čekat na to co mě poradíte. :D
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Re: zalozeni akvaria

Příspěvekod hr » 15 pro 2012, 22:12

V takovém rozměru dna by si musel u ryb rodu julidochromis jak jsem ti napsal využít výšku nádrže a tím nahradit absenci plochy dna tak aby agresivní rybky měli hlavně v době tření dostatek porostoru k tomu aby bylo jasné kde jsou hraice teritorií.
V době pořízovaní malých , mladých rybek je jasné že jich bude pořízeno více a až po jejich rozpárování a zabrání uzemí začínají vznikat vážnější konflity, proto je dobré potom ostatní ryby stejného druhu odlovit a nechat pouze vytviořený pár.
U julidochromis to jsou až štvanice kdy dominantní pár užene a pokouše ostatní jedince svého druhu takovým zpusobem, že ryby potom hynou vlivem zranění, stersu a vyčerpáním.
Takové brutální výpady jsou k vydění právě u nevhodně početně zarybněných nádrží, kde je nedostatečný prostor a dominantní pár nebude tolerovat žádnou další rybu svého druhu jako potravního konkurenta pro své potomky.
Julidochromis jsou agresivní i mimo dobu tření oproti klidnějším altolamprologusům ale i ti se dokáží v takto nedostaečně prostorné nádrži napadat tak že to pro slabší ryby končí taktéž jejich usmrcením.
Variantu s deseti julidkama vůbec nezkoušej jako dlouhodobou variantu.
Do tebou popisované nádrže bych si sehnal cca tak 6 ks julinek a 6 ks altíků, tak aby byla nějaká pravděpodobnost vytvoření páru od každého druhu a potom s ostatníma
rychle rychle pryč.
Ony si ryby budou už tak svoje konflikty vyřizovat od mala, ale po spárování je brutalita útoků opravdu razantní.
U altolamrologusů bude možné že ryby jak spolu porostou, tak se budou tolerovat i nějaké samice mezi sebou a tak bude možné nechat i třeba v nádrži dominantního samce a třeba dvě nebo tři samice.
To se bude odvíjet od zařízení nádrže a z tvého dalšího pozorování chování ryb časem uvidíš sám jakým způsobem budeš ryby redukovat.
Tak hurá do toho a držím palec. :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků