Stránka 1 z 1

zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 11 pro 2012, 20:18
od fanas
Zdravim potrebuji poradit mam akvarko 126L a do nej chci dat Pseudotropheus-Tlamovce, chci to mit jen pro zabavu a doplnek do obyvaku,vetsi akvario nechci a chci jen tyto rybky moc se mi libi a ted bych chtel poradit jaky vhodny pisek na dno,dekuji predem

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 12 pro 2012, 10:31
od mcgogo
Ahoj,

jaké jsou přesně rozměry toho akvária?

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 12 pro 2012, 12:52
od hr
Jé tady je ten dotaz dvakrát.
Ahoj gogo, sním svůj klobouk, jestli je to atyp s dostatečným rozměrem.
Podle mě půjde o nějakou pidi nádrž standartních nrozměrů.
Myslím že to bude taková ta 100 x 30 x 40v nebo něco podobného na nějaký druh drobných rybek.
Teď jenom záleží jestli si majitel aqa dá říct a nebo si řekne polibte mi šos, vy chytráci, já si ty tlamovce stejně pořídím viděl jsem to na internetu, že to tak být může.
http://youtu.be/_TqHwEQxi_8

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 12 pro 2012, 14:26
od mcgogo
:-) proto se na to taky ptám.

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 13 pro 2012, 09:29
od Vladimír Grégr
Uznávám, že se jedná o dost malé akvárium, ale že by se v něm nedali chovat tlamovci? Záleží pochopitelně dost na rozměrech, ale myslim, že např. 8ks Labidochromis Hongi nebo Melanochromis Maingano apod by se tam dalo chovat, za předpokladu dostatečné filtrace a při troše snahy založit akvárium tak, aby rybám co nejvíce vyhovovalo. Ovšem uznávám, že to není nic moc, pro tlamovce bych spíš doporučil tak od 200L nahoru.

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 14 pro 2012, 07:25
od RUMburak1110
Z vlastní zkušenosti s Melanochromisi rozhodně tento druh nedoporučuji. Afriku bych, ale jen tak neodepisoval. Zatím tu rozměry nevidím, ale objemově by to mělo stačit na menší kolonii šnekáčů. Další Alternativa Julidochromis, Lamprologus, Neolamprologus. Vzájemě bych to kvůli konkurenci nekombinoval. Je to omezený výběr, ale ne nemožný.

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 14 pro 2012, 13:52
od tapisleca
Ahoj, mám podobný problém, mám nevyužité akvarium 61x41 cm, výška 58cm, takže nějakých 145 litrů. Vím, že základna je na houby, ale přeci jen chci tam dát Julidochromis Marlieri, Altolamprologus Calvus a Neolamprologus Brichardi. A teď rada od Vás kolik rybek od každého kusu, a nebo byste doporučovali dát tam jenom 2 druhy a které?

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 14 pro 2012, 14:20
od hr
tapisleca píše:Ahoj, mám podobný problém, mám nevyužité akvarium 61x41 cm, výška 58cm, takže nějakých 145 litrů. Vím, že základna je na houby, ale přeci jen chci tam dát Julidochromis Marlieri, Altolamprologus Calvus a Neolamprologus Brichardi. A teď rada od Vás kolik rybek od každého kusu, a nebo byste doporučovali dát tam jenom 2 druhy a které?

Párek calvusů a párek julidochromis by tam mohly v klidu být, za předpokladu že jim jasně napomůžeš vyznačit jejich hřiště a to tak že bych v lednom rohu odělal do vrchu čnějící věž z kamenů tak aby se vní julinky mohli zabydlet a hledět si tam svého a v druhém rohu bych umístíl calvusům nějakou větší ulitu na jejich milostné hrátky. Tím by si rybky měli hledět svého a nemělo by docházet k šarvátkám.

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 15 pro 2012, 11:45
od tapisleca
Jasně, akva má plno úkrytů, takže si každej najde svý, ale dát tam jen 2 páry, to je tam pomalu budu hledat :3: Já jsem počítal, že teď koupím tak od každého 6 ks a uvidím, až vyrostou jak se to vytříbí :1: , a nebo kdybych udělal pouze jednodruhové akva a šoupl tam 10 Marlierek :o no ještě nejsem rozhodnut a budu čekat na to co mě poradíte. :D

Re: zalozeni akvaria

PříspěvekNapsal: 15 pro 2012, 22:12
od hr
V takovém rozměru dna by si musel u ryb rodu julidochromis jak jsem ti napsal využít výšku nádrže a tím nahradit absenci plochy dna tak aby agresivní rybky měli hlavně v době tření dostatek porostoru k tomu aby bylo jasné kde jsou hraice teritorií.
V době pořízovaní malých , mladých rybek je jasné že jich bude pořízeno více a až po jejich rozpárování a zabrání uzemí začínají vznikat vážnější konflity, proto je dobré potom ostatní ryby stejného druhu odlovit a nechat pouze vytviořený pár.
U julidochromis to jsou až štvanice kdy dominantní pár užene a pokouše ostatní jedince svého druhu takovým zpusobem, že ryby potom hynou vlivem zranění, stersu a vyčerpáním.
Takové brutální výpady jsou k vydění právě u nevhodně početně zarybněných nádrží, kde je nedostatečný prostor a dominantní pár nebude tolerovat žádnou další rybu svého druhu jako potravního konkurenta pro své potomky.
Julidochromis jsou agresivní i mimo dobu tření oproti klidnějším altolamprologusům ale i ti se dokáží v takto nedostaečně prostorné nádrži napadat tak že to pro slabší ryby končí taktéž jejich usmrcením.
Variantu s deseti julidkama vůbec nezkoušej jako dlouhodobou variantu.
Do tebou popisované nádrže bych si sehnal cca tak 6 ks julinek a 6 ks altíků, tak aby byla nějaká pravděpodobnost vytvoření páru od každého druhu a potom s ostatníma
rychle rychle pryč.
Ony si ryby budou už tak svoje konflikty vyřizovat od mala, ale po spárování je brutalita útoků opravdu razantní.
U altolamrologusů bude možné že ryby jak spolu porostou, tak se budou tolerovat i nějaké samice mezi sebou a tak bude možné nechat i třeba v nádrži dominantního samce a třeba dvě nebo tři samice.
To se bude odvíjet od zařízení nádrže a z tvého dalšího pozorování chování ryb časem uvidíš sám jakým způsobem budeš ryby redukovat.
Tak hurá do toho a držím palec. :5: