silny jedines

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

silny jedines

Příspěvekod majlo89 » 17 pro 2012, 01:05

Ahoj,
založil som si akva s druhom pseudotropheus lombardoi. Jeden zo samčekov si vyčlenil svoje územie pol akvaria a nechce tam nikoho pustit.Robí mi to starosti tak som ho vytiahol a zatial je v pohári pokial si neschladí hlavu:D viete mi niekto poradit nejaký profesionálnejší postup?
majlo89
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2012, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Re: silny jedines

Příspěvekod RUMburak1110 » 17 pro 2012, 07:09

majlo89 píše:Ahoj,
založil som si akva s druhom pseudotropheus lombardoi. Jeden zo samčekov si vyčlenil svoje územie pol akvaria a nechce tam nikoho pustit.Robí mi to starosti tak som ho vytiahol a zatial je v pohári pokial si neschladí hlavu:D viete mi niekto poradit nejaký profesionálnejší postup?


V jak velké nádrži ty Lombarďáky máš? Předpokládám, že v moc velké ne. Hodně agresivní druh.
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Re: silny jedines

Příspěvekod hr » 17 pro 2012, 08:55

Jak píše rumburak je potřeba znát rozměry nádrže, ale třeba i to, v jakých počtech jsou ryby v nádrži a jaké druhy.
U ryb jkteré mají takhle vyvinutější teritoriální agresivitu je dobré vědět, i jak je zařízená nádrž. Nevhodně rozmístěná dekorace nebo kameny udělají také své.
Bylo by dobré kdyby si to vyfotil jako celek a vložil sem fotku.
Samce kterého si dal jak píšeš schladit, tak akorát stresuješ a řekl bych že ho tím i mučíš. :?
I kdyby ses ho zbavil, tak až se rozkouká další silnej samec a ujistí se že alfa samec č.1 už opravdu v nádrži není, tak zabere jeho místo a bude tyranizovat zbytek ryb úplně stejným způsobem, jako to dělal samec č.1.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: silny jedines

Příspěvekod canart » 17 pro 2012, 12:48

Suhlasim s vyssie napisanym...nadrz bud mala alebo nevhodne usporiadane dno. Dominantny samec obsadzuje nejaky vidietlny bod v akva, napr. vacsi kamen alebo hromadu. Pokial mas kamene nevhodne usporiadane alebo mas jednu vacsiu hromadu, tak ju obsadi dominantny samec. Odlovenim tohto samca si tomu nepomohol. Vrat ho naspat a daj info, co sa ta pytali vyssie.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků