Průhledové akvarko

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Průhledové akvarko

Příspěvekod arpic » 09 úno 2013, 12:53

Zdravím,vim že můj napad není zrovna idealní ale přesto bych se rad poradil jaký názor máte na průhledové akvarko v kterém bych chtěl chovat afriku.Nádrž bude asi 160x55x60 velká.
arpic
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Obrázky: 5
Registrován: 09 úno 2013, 12:47
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod wladys » 09 úno 2013, 13:05

Zeptám se, 60cm je hloubka akva a nebo výška. Pokud hloubka, tak by to šlo, ale udělej uprostřed pořádnou stavbu z kamení ať se to akva co nejvíce opticky rozčlení a ať to pak nevypadá moc prázdně. Na větší ploše dna se pak takové stavby provádějí mnohem lépe, než na úzké nudli. Takže čím více to bude hluboké tím lépe.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod arpic » 09 úno 2013, 13:08

výška je zatím oriebtační...mohu až do 1 metru :lol: ale s hloubkou nehnu :(
arpic
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Obrázky: 5
Registrován: 09 úno 2013, 12:47
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod wladys » 09 úno 2013, 14:17

A kolik je tedy ta hloubka? Pokud 55 není to nic moc. Proč nemůžeš víc do hloubky?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod tapisleca » 09 úno 2013, 15:42

Ahoj, měl jsem doma něco podobného, furt jsem chtěl dlouhé akva aspoň 2 metry, tak jsem vymyslel, že jím oddělím kuchyň od obýváku, což se stalo, Takže skrz akva se koukalo, a hlavně se okolo něj i chodilo. Udělal jsem to jak píše Wladys uprostřed po celé delce akva jsem měl pyramidu kořenů a kamenů. Nejdříve jsem tam dal ryby z Tanganiky - Frontosy, Calvusy, Marliery atd. ale to nedělalo dobrotu, neboť ryby se hodně lekaly a nedařilo se jim tam, tak jsem tam šoupl drobné mbuny z jezera Malawi a to už bylo lepší. Po nějaké době si zvykly a pak stačilo, aby někdo procházel okolo akva tak se celé hejno táhlo za ním a očekávalo, že jim někdo něco šoupne. Jenže poté jsem stejně akva zrušil, protože jak se stále chodilo okolo, tak ryby neměly klid, pro ryby je přeci jen ten pocit té zadní stěny jako pocit bezpečí, ale je to pouze jen můj názor, někdo zde může namítat, že to není pravda, že to rybám nevadí.
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod arpic » 09 úno 2013, 18:00

wladys píše:A kolik je tedy ta hloubka? Pokud 55 není to nic moc. Proč nemůžeš víc do hloubky?

Akvarko bude zapuštěno v příčce mezi halou a obývakem.Jen těžko by se to dalo zvětšit...
arpic
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Obrázky: 5
Registrován: 09 úno 2013, 12:47
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod hr » 10 úno 2013, 12:40

Arpic, jestli šířka aqa souvisí nějak s tloušťkou zdi ve které by mělo být zapuštěné tak není nic jednoduššího neš na stávající zeď přilepit z obou stran YTONGOVÉ tvarnice 10 cm široké zapravit fajnovou a máš podstavu na aqo o šířce 75 cm kde se dá postavit perfektní středovej reef kolem kterého můžeš pustit paradní klidně až 6ti druhovou osadku mbun, kde díky středovému ostrovu se budou ryby cítit klidně a rovněž zarybněnosti, kde v počtu cca 60-70 ryb tam bude takovej barevnej mumraj až budou oči přecházet.
Buď to dělej pořadně nebo vůbec.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod A+I » 10 úno 2013, 14:38

Souhlas s Hr s tim, ze tech 75 cm ber jako MINIMUM kvuli tomu "pozadi" uprostred.
Abysme to presvedcovani nemuseli psat stale dokola, dam Ti sem odkaz na jedno starsi vlakno stejneho razeni :D . Tenkrat to ten clovek opravdu zrealizoval.
viewtopic.php?f=2&t=3703

A tady odkaz na jedno super super super pruhledove akva 90 cm, jeste lepsi nez s jednolitym pozadim uprostred: :o
viewtopic.php?f=12&t=208
a jeho fotoalbum:
gallery/album.php?album_id=395
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod arpic » 13 úno 2013, 18:15

Díky moc za rady,už jsem o tom přemyšlel ale jde to jen z jedné strany...takže popřemýšlím co s tim. :)
arpic
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Obrázky: 5
Registrován: 09 úno 2013, 12:47
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Průhledové akvarko

Příspěvekod wladys » 13 úno 2013, 20:58

arpic píše:Díky moc za rady,už jsem o tom přemyšlel ale jde to jen z jedné strany...takže popřemýšlím co s tim. :)

Tak to tím ytongem nadstav jen z jedné strany. Není o čem přemýšlet, pokud chceš průhledové akva.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník