Rady ohledně založení akvária

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Rady ohledně založení akvária

Příspěvekod pumacz » 20 bře 2013, 16:08

Zdravím,

Už dlouhou dobu mě láká Malawi a Tanganika. Mé současné akvárko je: http://rybicky.net/nadrze/9024
Budu se stěhovat a tedy vše zakládat od znova. Akvárko přemýšlím že prodám a koupím trochu větší něco okolo 112l. Rád bych koupil externí filtraci a vyrobil 3D pozadí.

Zaujali mě šnekáči (mohou se chovat v menších nádržích a prý se chovají lehce)

Pokud někdo má nějaké zkušenosti, tak budu rád. Nerad se pouštím do neznáma a nerad bych rybám vytvořil nevhodné podmínky pro život.

Předem děkuji za rady.
pumacz
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 20 bře 2013, 15:57
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Rady ohledně založení akvária

Příspěvekod bohousek » 27 bře 2013, 20:33

Ahoj mimo diskusi. Ta trava co máš na rybickach se mi už nějaký čas líbí jen jí nikde ne a ne koupit. Kde si jí pořídil popř. Odkud jsi že bych se pro kousek stavil až budeš protrhávat :o teda pokud by to nevadilo:)
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Re: Rady ohledně založení akvária

Příspěvekod CZmok » 28 bře 2013, 10:58

Doporucil bych Ti poridit vetsi akvo. I na snekace, myslim si, ze kdyz tak neudelas, budes toho pozdeji litovat.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Rady ohledně založení akvária

Příspěvekod pumacz » 28 bře 2013, 12:25

bohousek píše:Ahoj mimo diskusi. Ta trava co máš na rybickach se mi už nějaký čas líbí jen jí nikde ne a ne koupit. Kde si jí pořídil popř. Odkud jsi že bych se pro kousek stavil až budeš protrhávat :o teda pokud by to nevadilo:)


Myslíš tu trávu která dorůstá 50cm? :mrgreen: No vyhazuji to ve velkém rád ti něco věnuji. Pokud chceš tak ve Varech popřípadě mohu doručit do Prahy. Jinak je to Saggitarie Subulata. Sehnal jsme jí ze skop migy, ale dlouhou dobu stagnovala, než nezačala růst.
pumacz
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 20 bře 2013, 15:57
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Rady ohledně založení akvária

Příspěvekod pumacz » 28 bře 2013, 12:28

CZmok píše:Doporucil bych Ti poridit vetsi akvo. I na snekace, myslim si, ze kdyz tak neudelas, budes toho pozdeji litovat.


Četl jsem že jsou dost agresivní, ale pokud bych tam choval 2-3 páry tak by se to mohlo podařit ne?
pumacz
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 20 bře 2013, 15:57
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Rady ohledně založení akvária

Příspěvekod wladys » 28 bře 2013, 17:42

Podle toho, které šnekáče máš na mysli. Je jich spousta druhů, většina druhů žijí v párech , ale jsou i druhy, které se v pohodě snesou ve větší skupině. Taky se dají. Některé druhy jsou menší, některé větší. Některé méně agresivní, některé více. Pokud bude akva takto malé a jen pro šnekáče, tak mysli hlavně na plochu dna, výška v takovém to případě stačí klidně i 20cm. Pokud bude dno členité, může se tam vměstnat i více druhů, či větší skupina třeba multifasciátů.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků