Zelené a poté hnědé dno

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 04 dub 2014, 17:54

Teď jsem vše měřil. NO2 neměřitelné, NO3 25. Měřím podle proužků 6 v 1 od Tetry. Mám otázku, když jsem to teď pěkně vymňouk s tím filtrem, mám po týdnu vyměnit vodu, nebo mám nechat 14 dní ten krásný zelený brčál?
Díky Marek
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod FontosR » 04 dub 2014, 18:03

Určitě bych vyměnil po týdnu tu vodu, jinak ze zeleným zákalem nemám zkušenosti. Ale určitě bych vše nějakou dobu hlídal a pravidelně měnil vodu :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod hr » 04 dub 2014, 21:11

Marku já bych klidně napsal, že si to posr.l a ne vymňouk.
Jinak nasypat sodu do nádrže muže spusobit taky chemickou reakci, která uvolní čpavky a tvoje ryby budou raz dva po smrti.
Do nádrže nic nesyp, nevrtej v tom a každej týden vyměň 1/3 vody.
Až tvoje ryby budou větší cca za půl roku, tak měň 1/2 vody týdně a nepřekrmuj a vše bude fungovat jak má.
Výměna vody a kvalitní krmení v rozumných dávkách je alfa omega správného provozu nádrže. Nic víc nic míň. :1:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 15 dub 2014, 17:55

Tak už to pomalu budou 3 neděle od toho zásahu do nádrže a musím smutně říci, že voda je pořád stále zelená. Každý týden jsem vyměnil 1/3 vody, krmím střídmě, svítím méně, až se místy začala objevovat na skle hnědá řasa. Akvárko je stále jak brčál. Je to pořád málo času na bakterie? Nebo čím je ta zelená řasa?
Hodnoty vody jsou dobré. PH je tedy menší, tak 7,5 a NO2 neměřitelné, NO3 do 25. Myslím, že to je optimální. Tak kde je problém? Ještě mám čekat?
Díky za názory. Marek
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod wladys » 16 dub 2014, 00:27

Pokud je voda zelená, je třeba teď vůbec nesvítit a pokud možno měnit tak půlku vody co druhý den. Pokud máš možnost si od někoho půjčit UVčko, tak to udělej.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 16 dub 2014, 12:53

Wladisi, diky za info. Zkusím každý druhý den vyměnit vodu. Mám otázku, jsem z Prahy a nikoho neznám s UV. Kdybych si ji chtěl koupit, jakou UV? Lampu nebo sterilizer? Eheim? A jak dlouho bych ji mel použít? Zkusim teď tu vodu a pokud to nepomůže, tak potom seženu to UV.
M
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod wladys » 16 dub 2014, 22:40

Klasický průtokový UV sterilizer. Osobně moc nedoporučuju ho používat pořád(preventivně) proto jsem ti doporučil, pokud nezabere nesvícení a intenzivní výměny vody, si jej půjčit. :o

Ještě se zeptám, nemáš náhodou moc vysokou teplotu vody a nesvítí na akva přímé slunce? Předpokládám, že vodu ničím nepřihnojuješ a že krmíš střídmě.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 17 dub 2014, 08:08

Krmím 2x denne, voda 24 - 25 stupňů. Slunce primo na nádrž nesviti. Voda začala být zelena po tom zásahu, tzn. Výměna dna - pisek a proplach médií ve filtru a misto plast.trubicek jsem dal zeolit. Zeolit je frakce 1-1,5 cm! Snad to nevadí.
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod wladys » 17 dub 2014, 21:54

No rozházel sis naprosto biorovnováhu, takže to chce vydržet, než se to zase nastartuje.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků