zakladam 300l malawi

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

zakladam 300l malawi

Příspěvekod hopi » 20 črc 2014, 11:21

Zdravim vas.

Vzdy sa mi pacilo malawi no mal som male akva.Podarila sa mi celkom dobra kupa akva s prislusenstvom tak konecne sa do toho mozem pustit no privitam zopar rad.opisem co som kupil.samotne akva s rozmermi 120x50x50.v nom je nalepene 3D pozadie od back to nature(nove este nebolo v stiku s vodou).osvetlenie 2x glo kazde so ziarovkou 39w.filter eheim professionel 3e 350(novy nepouzity),uv lampa sera 5w ,ohreivac eheim jager 150w,vzduchovac eheim airpump 200,nejake testy vody,nahradne naplne do filtra,vsetko co som pisal je nove nepouzite.je tam este nejaky digitalny merac ph a teploty no to neviem presne ako funguje a plno drobnosti k tomu.vsetko je funkcne.... cena 100€ .myslim ze sa celkom oplatilo.ci?? :-)

pred troma dnami som akva postavil na podstavec z yokloviny ktory neskor obalim drevotrieskou.nasypal som don 25 kg kremiciteho piesku(piesok do filtracie) nahadzal som nejake skalky zasadil zopar vallisnerii spustil filter a sme v zabehu.svietim cca 6 hodin denne 39w.mam pustit aj vzduchovanie?bude vzduchovanie potrebne aj neskor ked budem mat rybky ci staci cerit hladinu filtrom?rybky by som chcel nejake take nech to ladi do zlto-modra.tak poradte ake by boli naj?popripade ak som pri zabehu na nieco zabudol poradte.
Dakujem
hopi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2014, 09:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod hopi » 20 črc 2014, 20:23

pridam foto
Přílohy
Malawi.jpg
Malawi.jpg (297.18 KiB) Zobrazeno 2423 krát
hopi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2014, 09:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod rhymes » 21 črc 2014, 16:07

Ahoj,
super nádrž za tu cenu, to se fakt povedlo ...
Pokud chceš žluto-modrou kombinaci, tak pro tohle akva je asi nejlepší Pseudotropheus Saulosi Coral (modrý samec a oranžová samice) a Labidochromis "yellow". Na začátek bych pořídil po 15ks od druhu a uvidíš, jak ti to bude klapat.
Jen než tam dáš nějakou osádku, tak uber písek, stačí tam klidně 1 cm. A pokud máš okolo bydliště nějakého akvaristu, který by ti dal bordel z filtru, tak bys mohl zarybňovat klidně hned :)

Ať se daří :5:
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod hopi » 21 črc 2014, 18:49

No bordel zo zabehnuteho filtra by som mal aj ja.mam jedno zabehnute akva u rodicov.mohol by som molitan vyprat a hodit to do akva.myslis ze to bude stacit?a ked tak,kam to mam vyliat?priamo do nadrze ci za pozadie kde mam nasavanie do externeho filtra?...a este k tomu piesku?preco tak malo?mne sa zda este ze tam je malo.ja by som este pridal.no nehadam sa.necham si poradit od skusenejsich.cichlidy som este nechoval :-)
hopi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2014, 09:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod rhymes » 22 črc 2014, 15:21

Bordel nalej kam chceš, filtr si to požere.
Písek stačí jen tak málo, protože když ho tam budeš mít víc, tak bude zahnívat
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod hopi » 23 črc 2014, 22:06

este sa chcem spytat na vzhlad akva.moze takto byt ci mam nieco zmenit?viac skal,menej....piesok moc nechcem vyberat.takto sa mi paci.
hopi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2014, 09:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod georg1 » 23 črc 2014, 22:41

Pár kamenů asi časem ubereš, záleží na tvém pohledu do aq. A co se písku týká, píšeš, že se ti to takto líbí ale časem, ho stejně ubereš a vzpomeneš si na to co ti tu píšou ostatní. Ono je to ĺepší na údržbu - odkalování. JInak je nádrž pěkná a koupě přímo suprová. :)
Uživatelský avatar
georg1
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 9
Registrován: 23 kvě 2013, 08:39
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod hopi » 23 črc 2014, 23:06

a k tomu zabehu akva.to fakt staci naliat "bordel" zo zabehnuteho akva a mozem zarybnovat?nejak sa mi to nezda no nehadam sa.este som to tak nerobil.
hopi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2014, 09:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod rhymes » 25 črc 2014, 11:10

Ano, stačí bordel + pro tvůj klid klidně vodu z toho tvého zajetého akva ...
a ten písek fakt uber
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: zakladam 300l malawi

Příspěvekod hopi » 11 zář 2014, 11:57

Ahojte.
Mam problem.asi pred dvoma tyzdnami mi uhynula rybka.nedaval som tomu nejak zvlast pozornost lebo som si myslel ze mozno nejaky slaby kus.bolo mi povedane ze mam ratat so stratami.zarybnil som preto akva a nieco viac ako by som mal.(ratal som so stratami).postupne mi uhynulo asi 8 kusov
osadka:12 ks pseudotropheus saulosi
10 Ks melanochromis maingano
6 Ks labidochromis hogi sweden
6 ks labidochromis yelow
Netusim co sa deje.krmim 1-2 krat denne sera vipan a sera flora(mix dokopy).menim 1krat tyzdenne 1/3 vody,odkalim dno.teplota 25 stupnov.rozbor vody neviem.nemam testy... (nazvy rybiek som daval z hlavy tak sorry ak je tam preklep)
prosim poraddte co mam robit.dakujem
hopi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2014, 09:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 2


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron