Demasoni 240 litrů

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod snake1194 » 08 kvě 2015, 12:26

Díky rady, máš ty Demasoni hezké. Proto se raději ptám, určitě je nechci ani nebudu překrmovat. Každý víkend budou mít dietní den. Vím že jsou hodně háklivý na kvalitu vody a hlavně příjem potravy. Zatím(musím to zaklepat) žádný úhyn po přepravě a aklimatizaci. Doufám že se mi povede držet vodu stále jako teď. Max do 25mg NO3. Ještě v neděli uberu písek. Ryby si vykopaly zákopy pod kameny, ten zbytečný písek vyhodím pryč.Zatím jich 42 , pouze asi u dvou jedinců jsem pozoroval rozdvojené pruhy. Určitě si je nechám, mám akva pro radost. Mají právo na život stejně jako ostatní ryby. Někde jsem četl že rozdvojené pruhy byli pozorováni i v jezeře. Nic není dokonalé a to je dobře. Fakt si vážím každé rady. Co já bych si bez vás všech počal.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod dýdý » 08 kvě 2015, 12:43

Děkuji už je bohužel nemám přešel jsem na Tanganyiku :)....Přesně tak kvalita vody a strava je u tlamovců to nejdůležitější...To nejhorší období (po převozu) přežili bez úhon takže si myslím že už to bude jen a jen lepší :) Abych pravdu řekl s těmi pruhy ani nevím jestli to je nějaká vada nikdy sem to nestudoval. Každopádně jak píšeš když je máš pro radost tak je to úplně jedno...Jinak 42 je krásný počet to bude podívaná :lol:
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod miran » 10 kvě 2015, 01:07

Dávat mladým rybám nějaký dietní den je nesmysl,tak stejně i u velkých ryb.Střevo se vyprázní a najednou pak zaplní-není to dobré.Rybám je třeba udržet kvalitní vodu a krmit kvalitním žrádlem a nebudeš mít nikdy žádný problém.
Co se týče nějakých pruhů tak je to nějaká kachna,která se vzala ani nevím odkud,rozdvojené pruhy mají i ryby v přírodě a nepočítej s tím,že případné odchovy budou mít pruhy jak když střelí,myslím,že se budeš pak sám divit.osobně na tom nevidím nic špatného-důležitá věc u ryb je dobrá stavba těla a barva.
Co se týče toho,že ti žádná ryba neumřela po transportu je jen známka toho,že ty ryby jsou opravdu zdravé a v prefektní kondici=dobrý chovatel.A ještě pořád sleduj hodnoty vody-ten filtr by měl být dobře zajetý až tak po 1a půl měsíci
co jim vůbec dáváš za krmení??
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod snake1194 » 10 kvě 2015, 12:28

Zdravím Mirane. Krmím 2x denně. Sera Flora, JBL Spirulina. Mražený cyclop dávám jednou týdně. Značka krmení Huml ze Zbyrohu. Nevím jestli ti to něco říká. Vždy po rozmrazení ho ještě propláchnu. Ode dneška začnu krmit menší dávky a třikrát za den. Ráno v 7h, potom cca v 17h a večer jim lehce podám trochu suchého. Soboty bohužel krmit nemůžu, jezdím na chalupu, snad to nebude vadit. Jinak dneska budu měnit vodu. Musím lehce odstranit bordel z kostky, má hodně snížený průtok, stejně i kostka akvacitu na sání externího filtru. Nebudu je prát, jen oklepnu největší bordel v kýblu s akvarijní vodou. Je ho na kostkách opravdu hodně, je z dvojité dávky vypraných filtrů které jsem vlil při zakládání akva. Může to tak být? Předem díky.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod miran » 10 kvě 2015, 23:45

Krm klidně 3krát denně jak krmíš a ten cyklop můžeš dávat častěji 1čajovou lžičku,pro tolik ryb to budou mít do jednoho zubu,ale nesmíš to kypnout na místo,ale tahém to rozvířit oni si to pochytají,ty ryby to fakt zvládnou a jenom jím to prospěje.Cyklop není tak bohatý na protein jak patentka nebo, artemie s koretrou(tím taky krmím mbuny bez problému),ale je bohatý na vitamíny a je skvělý na vybarvení ryb.Tu firmu neznám Já krmím živým cyklopem a denně všechny ryby bez rozdílu a krmím granulkama NLS tam akorát volím velikost pelety podle velikosti ryb. :5:
tu kostku co máš jako přefiltr můžeš prát klidně denně i v normální vodě,jo a mražený cyklop,je dobré propláchnout.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod snake1194 » 14 kvě 2015, 08:35

Zdravím. Tak jsem tu zpět, tentokrát s prvním problémem. Ryby jsou v nádrži 14 dní. Nádrž samotná jede tři týdny. Parametry vody. NO2-0mg. NO3 před týdenní výměnou 25mg. PH 7,8 před výměnou. GH 7. KH 14. Ryby jsou vytální, žerou, výkaly v pořádku. Na těle žádné známky parazita či jiné poškození kůže. A teď k problému. Neustále se mi otírají o dno. Není to nijak masivní. Ale obvzlášt ve večerních hodinách se nejmenší kusy otírají, oba druhy Demasoni i Yellow. Pro představu, zhruba v průběho 5 minut se otře jeden kus. Vyzkoušel jsem týdenní solnou dávku, polévkovou lžíci na 100l , nepomohlo. Vody měním zatím 1/3, ryby jsou od 3 do 6 cm. Krmení Sera Flora, JBL Spirulina, příkrm Cyclop (jen 2x týdně). Opravdu jinak normálně plavou, žerou, ploutve v pořádku, po 14 dnech je jasně vidět přírůstek. Žádné rychlé dýchání. Je možné že by se mohlo jednat o parazita? Otírají se prakticky od začátku. Každý druh je od jiného chovatele. Ještě mě napadlo jestli nemám přesvícenou nádrž. Výška akva je 55cm. Osvětlení Narva Oceanic Star T8 36w 12000 kelvinů. Bohužel svítí pouze obě najednou, jedna nejde vyřadit. Máte někdo zkušenost či radu? Díky moc.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod Luger » 14 kvě 2015, 23:53

Neřeš to - zarybňoval jsem v lednu Demasonky + Zebry Kawangy + Aulonocary Firefish. Kawangy se neotírají / neotírali nikdy, Demasonky i FF se otírali (výhradně o písek jakoby takovým skokem bokem o dno) do května, teď je to trochu "lepší" resp méně časté.
Ryby stejně jako ty, plně vytální, normálně žerou atd.

Považuju to za normální chování...
Luger
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 bře 2014, 21:35
Kolik let děláte akvaristiku?: 26

Re: Demasoni 240 litrů

Příspěvekod snake1194 » 15 kvě 2015, 08:27

Díky Lugere. Popsal jsi to uplně přesně. Jakoby se párkrát odrazí o písek. O kameny se neotírají. Ještě jednou díky a měj se.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron