Malawi 840l jaké ryby?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 29 led 2015, 00:13

Vite co se ryb týče tak nějaké srandičky jdou mimo mě,protože tady v té psané formě to vůbec nevizní a navíc to tu může číst nějaký úplný elév a bude z toho ještě více v pasti,a co se týče těch nádrží jak si to kdo udělá je mi jedno,pak jen vidím dotazy o tom jak jim padají ryby,proč nevyrostly atd to vše souvisí ze zajetím nádrže a prvních dvou měsíců ryb vní a toho nálevníka sem nikdy v nádrži neměl a jelikož mi doma plavou ryby na které jsem šetřil i celý rok,tak bych nikdy nepostupoval jinak než sem napsal. :5:
a ještě pro zakladatele vlákna:psal si,že jsi z Brna?máte v Brně velkou akvaristiku Sklorex takže tam můžeš nakoupit :4:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod jerry1 » 29 led 2015, 12:17

Filtr se da zajet ruzne, ale asi nejlepsi, nejrychlejsi a nejmene rizikovy zpusob tu zminil miran :5:
Jinak si myslim, ze velke akva (a to uz podle me 840 litru je) si zaslouzi vetsi ryby a i kdyz jsou demasoni nadherni, tak do Tve "kade" bych je nedal.
Ja osobne bych to koncipoval do hapek + aulonocary, ale je to samo jen a jen muj nazor a kazdemu se libi neco jineho. NA netu je mraky obrazku, celkem uchazejici najdes zde:
http://aquahaus-gaus.de/epages/513fb823 ... egories/25
Hod sem co se Ti libi a pak to muzem ladit, co se k sobe "hodi" a se take da sehnat :)
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 29 led 2015, 12:33

S veškerou vážností odpovím, že žádný rozdíl v péči o "levné" a "drahé" ryby nevidím, když pominu rozdíl ceny za chyby které povedou k úhynu. Někdy se z akvaristiky dělá větší věda než to ve skutečnosti je a proto i laik může dosáhnout lepších chovatelských výsledků. Cest k úspěchu je několik a každý si pochopitelně hájí tu co funguje jemu.
Aby jsme neodbočovali, tak bych k tématu ještě dodal, pořiďte si ryby co se líbí Vám, nemusí to snad být zrovna něco raritního nebo trendy. Některé druhy jsou podhodnocené a jiné zase přehodnocené a pokud něco chci, musím si sám určit, co jsem ochotný tomu obětovat a zaplatit. :)
Nikdo to neberte jako osobní narážku. Mirane máte pravdu, že co je psané někdy tak nevyzní, jak bylo myšleno. Věřím, že hromada neshod vnikne právě z toho, že se lidé nepochopí. :idea:
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 29 led 2015, 14:27

Viťo laik nikdy nemůže dosáhnout nějakých větších úspěchů,protože je laik-nemá zkušenosti takže se to vylučuje,ale může se rychle zlepšovat pokud je vnímavý a používá hlavu.a taky není to o jednom půlroku a třech druzích ryb a je to o nějaké kontinuitě.A stou cenou ryb je to myšleno tak,že spousta lidí si těch ryb nepovažuje,protože koupí nádrž za hromadu peněz,filtr za hromadu peněz,3D pozadí za hromadu peněz,kameny,písek,světlo a pak vlastně finální a hlavní produkt shánějí za 40kč a když zdechne?koupím novou.A je rozdíl koupit Mbunu za 25kč nebo za 500.proto nějaké dobrodružné zajíždění akvária,že ho nechám jet měsíc na prázdno a pak do něj dám ryby však to nějak půjde já neudělám a nedělal ani v době kdy jsem kupoval obyčejnější ryby a odchovy jiných zkušených akvaristů od,kterých jsem si nechal poradit.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 29 led 2015, 15:41

Opět odbočuji od tématu, ale na tomhle se určitě spolu neshodneme. I když nebude člověk o daném druhu vědět ani jméno, mít znalosti o vodě, používat drahé testy, znát procesy ohledně filtrace atd. Stačí mu jen aby dodržoval jistá pravidla (krmení, vodovýměny atd.) a dařit se mu může dokonce lépe než člověku, který ví vše do podrobností. Nepodceňoval bych lidi, kteří něco neví a už vůbec ne ty, kterým neprošili rukama tuny ryb a stovky druhů. Ne nadarmo se říká " čím blbější sedlák, tím větší brambory". Nebo si snad myslíte, že kvalitu ryb určuje třeba velikost pěstírny, počet chovaných druhů, stáří akvaristy apod....
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod Iren » 29 led 2015, 16:08

Ahoj Miro..přesně jsem pochopila jak jsi to myslel a souhlasím s Tebou.Neumím si např.představit jak bych mohla chvat Tropheuse jako začátečník a bez informací (Vstupní voda hodně měkká, pH 6.8,takže jí MUSÍM upravovat).Nemůže se to brát paušálně,protože jsou ryby méně nebo více náročné,Je hodně lidí kteří jedou ...pokus-omyl...a je mi z nich zle.Nakonec kdyby to bylo tak jednoduché tak se stále dokola neřeší problémy okolo vody,ryb,krmení,světla atd...to je můj názor :idea:
Iren
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 10
Registrován: 24 kvě 2013, 14:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 29 led 2015, 16:47

Iren máš pravdu a weby jsou toho furt plné těch laiků,a tak je to se vším dneska. :mrgreen:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 29 led 2015, 16:59

jerry1 píše:Filtr se da zajet ruzne, ale asi nejlepsi, nejrychlejsi a nejmene rizikovy zpusob tu zminil miran :5:
Jinak si myslim, ze velke akva (a to uz podle me 840 litru je) si zaslouzi vetsi ryby a i kdyz jsou demasoni nadherni, tak do Tve "kade" bych je nedal.
Ja osobne bych to koncipoval do hapek + aulonocary, ale je to samo jen a jen muj nazor a kazdemu se libi neco jineho. NA netu je mraky obrazku, celkem uchazejici najdes zde:
http://aquahaus-gaus.de/epages/513fb823 ... egories/25
Hod sem co se Ti libi a pak to muzem ladit, co se k sobe "hodi" a se take da sehnat :)

Jerry tu firmu znám,je kousek od Franfurktu,speciálka na Malawi,sleduju jí pravidelně.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 29 led 2015, 17:06

Iren píše:Ahoj Miro..přesně jsem pochopila jak jsi to myslel a souhlasím s Tebou.Neumím si např.představit jak bych mohla chvat Tropheuse jako začátečník a bez informací (Vstupní voda hodně měkká, pH 6.8,takže jí MUSÍM upravovat).Nemůže se to brát paušálně,protože jsou ryby méně nebo více náročné,Je hodně lidí kteří jedou ...pokus-omyl...a je mi z nich zle.Nakonec kdyby to bylo tak jednoduché tak se stále dokola neřeší problémy okolo vody,ryb,krmení,světla atd...to je můj názor :idea:

Vím, že hodně lidí pobouřím, ale to je přesně jeden z případů přeceňované ryby. Proč by nemohl začátečník chovat tropheuse, když bude dodržovat jistá pravidla? Protože někdo z chovatelů označovaný jako "zkušenější" prohlásil, že to nezvládne?
Psal jsem začátečník bez odborných znalostí, ne v nevhodných podmínkách. Rybě je jedno co víte, ale není jí jedno, jak se o ní staráte. Můj názor zase je, že nejsou žádné méně a více náročné ryby. Paušálně nároky mají všechny stejné - kvalita prostředí a vhodné žrádlo. Jsou pouze druhy, které mají větší schopnost se vypořádat s horším zacházením (snášet větší výkyvy od ideálu).
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 29 led 2015, 17:34

Víťo začínáš mi připomínat jednoho chlapce od vedle,hlavně jak vysvětluje,že není třeba cit,ten taky furt mluvil a furt dokola obměňoval slovíčka.pokračuj v tom dále sám.Už se z laika stal začátečník bez odborných znalostí :mrgreen: -jak to asi skončí?.hele,chovat může kdo chce co chce,ale každopádně ten tvůj začátečník bez nějakých informací ty ryby pohřbí,protože nebude o nich vědět vůbec nic-max,že ryba patří do vody.A je rozdíl chovat nebo pochovat.každopádně jedno lidové rčení ode mě:,,Neuč orla lítat,,
čest práci :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron