Malawi 840l jaké ryby?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod mattes » 29 led 2015, 19:31

Plně souhlasím s Mirkem a Iren.
Pro Víta: ještě nedávno jsi tady popisoval, jak jsi získal zkušenosti s chovem Malawi a najednou ty zkušenosti nikdo nepotřebuje?
Jak bohaté máš zkušenosti s chovem Tropheusů,když dokážeš tvrdit, že jejich chov zvládne kdokoliv? U těchto ryb je potřeba se mít stále na pozoru a v případě jákehokoliv nezvyklého chování včas zasáhnout, jinak to zpravidla končí tragicky!! Jak poznáš nezvyklé chování těchto ryb bez dostatečných zkušeností ? Zárukou úspěšného chovu není jen kvalitní voda a kvalitní krmivo, ale taky štěstí na jedince s klidným charakterem a obecně harmonickou skupinu. Situace, kdy jeden agresivní jedinec dokázal udržovat celou skupinu v permanentním stresu, jsem už párkrát viděl. Samozřejmě se to netýká jen Trophs. Dost nemile jsem byl překvapený např. z chovu Ophthalmotilapie a trvalo mi nějaký měsíc, než jsem tuto rybu dokázal "udržet na uzdě" a zároveň i pravidelně množit. A víš jak se mi to podařilo? Problematiku chovu tohoto druhu jsem konzultoval s chovatelem, CO MÁ ZKUŠENOSTI !!!

Prohlašovat, že k chovu ryb není zapotřebí zkušeností může pouze chovatel bez zkušeností!
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 29 led 2015, 21:13

Miran : přirovnání k takovému člověku a jeho stylu chování nebudu ani komentovat to je jiný level. Bez urážky Vám se po něm stýská, že na to myslíte, mě tedy ne. :) Chtěl jsem jen jiným způsobem vysvětlit můj názor, nic jiného v tom prosím nehledejte. Prostě si to myslím, tak mě neodsuzujte. Nikomu nic nevnucuji, každý si z toho může vzít co chce. Sám jste psal, že to pokaždé tak nevyzní a pak mě hodláte za něco popotahovat? Opravdu nestojím o žádné handrkování.
Mattes: Ano popisoval, s malawi. Jinak první rybky jsem měl cca. před 22 lety a od té doby s přestávkami jsem se dopracoval k tomu co chovám teď. Netvrdím, že je to špička ledovce ani něco z čeho by si někdo měl sednout na zadek. U první osádky jsem pranic nevěděl, jen jsem dodržoval pravidla, co jsem vyčetl převážně na netu a nic my nevychcípalo. Jsem hobby akvarista, bez nějakých ambic, nejvíc jsem měl tři nádrže najednou. To ale není důvod proč bych nemohl prezentovat svůj názor nebo poznatek, stejně jako člověk co má nádrží 263.
Nehodlám zpochybňovat něčí úspěchy, ale ani vědění prostě není všechno a opravdu si myslím, že i o "háklivé" ryby se dokáže dobře postarat laik, začátečník nebo jak to chcete nazvat. Když jsem změnil bydliště, cca. rok se o ryby staral můj táta, který věděl jen v jaké skříňce je krmení a kudy se tam sype. Světe div se, nic se nedělo! A nevidím jediný důvod, proč někoho od nějakých druhů zrazovat s domněním že to nezvládne. Nebo se nad ním povyšovat. I kdyby se měl začínající chovatel učit chybami, i to je cesta, tak nikdo z Vás za ně platit nebudete (pouze ryby). A nesnažte se mi tvrdit, že nejlepší chovatelé neznají slovo úhyn. To by jsme taky mohli s nadsázkou dospět k tomu, že jen zootechnik dokáže vychovat chutného čuníka. :)
Naposledy upravil vit.sirucek dne 29 led 2015, 22:12, celkově upraveno 1
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 29 led 2015, 21:21

Ještě k větě "Prohlašovat, že k chovu ryb není zapotřebí zkušeností může pouze chovatel bez zkušeností!"
Vychovám s přítelkyní naše první děcko a také nemáme žádné předchozí zkušenosti a podle jeho úsměvů budu tvrdit, že se mu velmi daří. :)
Klidně o sobě povím, že jsem bez zkušeností, nemám potřebu si honit triko.
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 29 led 2015, 21:55

Víťo na tobě si cením,že se chováš slušně to je základ všeho. :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 29 led 2015, 22:11

Děkuji, nápodobně. :) Nevidím důvod na někoho útočit, jen proto že má jinou ideu nebo zkušenost.
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod jerry1 » 30 led 2015, 10:40

miran píše:
jerry1 píše:Filtr se da zajet ruzne, ale asi nejlepsi, nejrychlejsi a nejmene rizikovy zpusob tu zminil miran :5:
Jinak si myslim, ze velke akva (a to uz podle me 840 litru je) si zaslouzi vetsi ryby a i kdyz jsou demasoni nadherni, tak do Tve "kade" bych je nedal.
Ja osobne bych to koncipoval do hapek + aulonocary, ale je to samo jen a jen muj nazor a kazdemu se libi neco jineho. NA netu je mraky obrazku, celkem uchazejici najdes zde:
http://aquahaus-gaus.de/epages/513fb823 ... egories/25
Hod sem co se Ti libi a pak to muzem ladit, co se k sobe "hodi" a se take da sehnat :)

Jerry tu firmu znám,je kousek od Franfurktu,speciálka na Malawi,sleduju jí pravidelně.


Ja tam nikdy osobne nebyl, ale nabidka siroka a fotky fakt pekny mozna az moc, ze kdyz si nekdo koupi stejny druh tady v akvaristice je nemile zklaman, ze finalni zbarveni je ponekud :x
Jinak si myslim panove, ze kdyby jste toto probirali osobne, tak ty nazorove rozdily by byli minimalni, protoze na netu to vse vyzni trochu jinak a pravdu mate asi castecne oba. Zacatecnik by mel nejprve hodne studovat a brat v potaz nazory lidi, kteri uz "vi". Problem je, jak to jako zacatecnik poznat ze :-? Ale i tak si myslim, ze by zacatecnik nemel hned chovat vse, protoze teorie je jedna vec a praxe druha. Ja bych treba petraky nebo xenos zacatecnikovi nedoporucil, ale to neznamena, ze se do nich nemuze pustit za 1-2 roky, kdy mu jeho dosavadni ryby prosperuji. Problem dnesni doby je, ze informaci je vsude mraky, vetsina z nich (net) neni pravdiva a lide nechteji studovat a rovnou do toho skacou po hlave, bohuzel to pak odnaseji ty ryby.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 30 led 2015, 16:26

Jerry ty ryby na těch fotkách jsou některé trošicku zvýrazněné a pokud se podíváš na ty fotky tak je tam vždycky(hlavně u šlechtěných druhů)napsáno,že jde o fotku chovného materiálu.Ale ty ryby jsou v daleko lepší kvalitě než v českých akvaristikách :lol: hodně důležité je u kvalitních odchovů,kvalitní rodič a strava,kterou je ten odchov krmen a prostředí ve kterém roste.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod jerry1 » 02 úno 2015, 11:02

miran píše:Jerry ty ryby na těch fotkách jsou některé trošicku zvýrazněné a pokud se podíváš na ty fotky tak je tam vždycky(hlavně u šlechtěných druhů)napsáno,že jde o fotku chovného materiálu.Ale ty ryby jsou v daleko lepší kvalitě než v českých akvaristikách :lol: hodně důležité je u kvalitních odchovů,kvalitní rodič a strava,kterou je ten odchov krmen a prostředí ve kterém roste.

JJ ja vim a take je tam obcas napsano, ze jde o fotku slechteneho a vybraneho materialu. O tom, ze jsou fotky dobarveny neni treba mluvit, sam trosku fotim :o Ale i tak se mi libi a je to pekne pokoukanicko!
Byl jsi tam osobne? Pokud jo, podel se s nami pecivaly :lol:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 02 úno 2015, 13:05

Osobně ne zatím jen emailová komunikace,ale určitě bych tam zajel,ale to už je od nás celkem dálka-jen tak se mi tam nechce jet.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod sarka.x » 03 úno 2015, 16:39

Do tak velké nádrže je radost vybírat ryby :D
Podívej se na tyto stránky, opravdu v tomhle případě záleží co se Ti bude líbit.
https://www.ciklid.org/artregister/artr ... lawisj%F6n

Třeba kombinace:
Aulonocara "fire fish"
Otopharynx lithobates
Placidochromis phenochilus Lupingu
Protomelas spilonotus Tanzania

Nebo početná hejna mbun, nebo nějaké dravce /Fossorochromis rostratus, Nimbochromis livingstonii.......

Výběr si nějaké favority, které bys chtěl a k nim se osádka doladí..
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron