copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod KMiki » 31 led 2015, 00:50

Zdravím, mam otazocku ohladom sfarbenia borleyakov. Mam 576l akva 160x60x60 a 3ks dospelych samcov, 1ks samicka +3ks mlade asi 7cm samicky. Rodicia od ktorych mam samcov su mensi ako moji(20cm) ale krasne cerveny, Moji samci su oranzový, podla mojej zeny hrdzavý. V com to moze byt? Krmim sera granured, granugreen,tropical cichlid gran, tropical cichlid color, tropical Cichlid Carnivore +cca1x za tyzden mrazena koretra a artemia. 1x tyzdenne vymena cca120l vody. Este dodam, kupil som len kvoli nim sylvania grolux, pod nou su celkom pekne do cervena, len ta neprirodzena farba piesku a inych ryb. V com je problem?
KMiki
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 črc 2014, 15:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 4

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod miran » 31 led 2015, 09:51

To máš v tak velké nádrži jen tyhle ryby?To asi ne,že?každopádně malá výměna vody,při normálním zarybnění nádrže afrických tlamovců,pokud jsou dospělí se musíš dostat na 2/3 vody v nádrži.Ve vodě,kde se hromadí dusičnany nebude žádná ryba dobře vybarvená.Co se týče krmení,tak žádná sláva.Nevím co ti tam plave s nima,ale mraženou artemii můžeš určitě dávat častěji.A pokud chceš opravdu aby ty ryby měli být z čeho barevné tak OSI-VIVIDCOLOR nebo RED TINY BITS,anebo NLS-Cihlid Formula.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod Iren » 31 led 2015, 20:04

Borleyiky mám už 3 roky spolu s Venustusama a Champsochromisama.Než ryby vyrostly do dospělácké velikosti,měnila jsem jednou týdně 1/2 akva vody.Teď měním jednou týdně 2/3 s tím že jsem zvýšila i objem filtrační hmoty.Krmím ráno suchým: granule NLS Thera+A (3 mm)nebo vločky Sera-San a mražené navečer : Mysis,Kryl,Krevetky,Artemka(na střídačku většinou po týdnu).Občas dostanou živý potěr nebo mraženou naškrábanou rybu.Je to samozřejmě jen moje zkušenost,tohle mi funguje a neberte to jako nějaký ,,nejsprávnější"model.Utaka je planktonožravec a proto jí ho klidně můžete dávat denně.(pokud tam nemáte nějaké Mbuny,kde je zákad spirulina)Zlepšení vybarvení i tření a donášení jsem pozorovala,když jsem začala krmit NLS a to nejen v tomto akva 600 litrů,ale i u Tropheusů,kde dávám ty samé granule jen menší 1-2 mm.V den kdy měním vodu,tak nekrmím vůbec....mají jednodenní půst :lol:
Iren
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 10
Registrován: 24 kvě 2013, 14:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod KMiki » 02 úno 2015, 00:16

Krmivá teda skúsim, čo mám mi práve dochádza. Začnem meniť aj viac vody. Osádka mi ešte zväčša len dorastá. Mám tam Dimidiochromis comp. , Aulonocara baenchi benga, Placidochromis gisseli. Snažím sa aj o trochu zelene, konkrétne cryptocoryne aponogetifolia, ale zatial je jej málo.
KMiki
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 črc 2014, 15:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 4

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod mcgogo » 05 úno 2015, 11:50

Ahoj,

měl bych otázku ohledně toho Vašeho krmení NLS, nebo OSI. Které z granulí přesně (poprosím o název a velikost) používáte pro tropheusy, případně petrochromysy? Já krmím zatím Serou Florou + cyclops, ale teď mi došla a dodavatel už min. 14dní nedodává do skladů a jediné co mi doma zbylo, jsou nějaké granulky od sery (tuším granugreen). Měl jsem z nich trochu strach, ale namáčím je a krmím jen opatrně a ryby je okamžitě začaly žrát a vypadá to bez problémů. Rád bych zkusil něco jiného, proto se ptám. Případně ještě odkud je berete a jestli máte cenu. Mám několik akvárií, proto bych raději nějaké větší balení. Nebo jestli to samé nemají i ve vločkách.

díky

Martin
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod rhymes » 05 úno 2015, 14:12

Ahoj, koukni sem: http://cichlidpoint.webnode.cz/
super domluva
David
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod mcgogo » 05 úno 2015, 15:35

Díky za odkaz. Chtěl bych něco na vybarvení ryb, ale stejně bych raději vločky, které NLS zřejmě nedělá. Takže jedině OSI vivid color. Zajímalo by mne, jestli tohle krmivo někdo používáte jako klasickou Seru Floru a nebo jen jako doplňkové. Myslím tím, že bych s ním Seru nahradil.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod Iren » 05 úno 2015, 16:57

Ryby mám krásně vybarvené a krmím tím co jsem již výše psala./moje galerie/Nepapouškuju něčí názor,ale krmím s NLS už víc jak dva roky,tak to můžu dokázat tím jak ryby vypadají.Sera flora je pro řasožravé ryby,to Borleyiky nejsou,proto jim to nedá to,co potřebují.Když jim zajistíš vhodné krmivo,tak se vybarví automaticky a nemusíš k tomu používat krmiva s přídavkem astaxantinů a jiných,,vybarvujících krmiv"Velmi dobré krmivo pro vybarvení ryb je sera san,který také obsahuje látky podporující imunitu....tuhle složku u krmiva vidím jako velice důležitou/u NLS je to přídavek česneku a ten je navíc ještě antiparazitální/ :) .Jiné granule než NLS a OSI bych po svých zkušenostech už nedávala...to je můj názor :-)
Iren
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 10
Registrován: 24 kvě 2013, 14:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod mcgogo » 05 úno 2015, 17:24

Tak já ze Serou vyloženě problémy nemám (tedy krom toho že teď není nikde skladem a ryby pláčou hlady), krmím s ní už několik let, jen jsem chtěl vyzkoušet ty tolik vychvalovaná krmiva, jestli poznám nějaký rozdíl např. v tom vybarvení a ne jen v tom, že bude moje peněženka o dost lehčí. :D Sera San jsem jeden čas taky používal jako doplňkové krmivo, ale žádných zázraků jsem nedosáhl, proto chci vyzkoušet něco jiného. Je mi jasné, že budu muset vybrat něco pro řasožravé a nechce se mi jít do granulý, proto přemýšlím tom OSI vividcolor, ale nepochopil jsem, jestli se s tím dá Flora nahradit a nebo ho spíše používat jako doplňek např. místo toho Sanu. Jinak díky za tvé zkušenosti s NLS.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: copadichromis borleyi kadango red fin, zfarbenie

Příspěvekod miran » 05 úno 2015, 18:28

NLS je daleko lepší finančně než OSI a cenově a kvalitaivně lépe než SERA.A pokud nejsi nemehlo tak se nemusíš bát s tím krmit i bez namáčení,kterým to akorát znehodnotíš.Krmím s tím všechny ryby akorát volím velikost pelety.Tropheusy,Cyprichromisy,Opthalmotilapie,Mbuny,menší Hapky a odchovy 4cm-1mm peletky,Velké Haps,Gibberosy,Cyatopharynxe,Gnatochromisy-3mm.Pro odchov malých ryb používám NLS-smallfish-0.05cm.Není nic lepšího a když to vhodně skombinuješ s cyklopem,artemkou atd.tak je to nedostižné. 8)
Pokud s tím začneš najednou krmit tak nečekej nějaké převratné změny do měsíce,ty oceníš na odchovech nebo na rybách,které si od mala na tomhle vychováš-u starších ryb vychovaných na Seře dojde ke zlepšení,ale nečekej nějakou revoluci.O co jde hlavně,že těm rybám dáš produkt vyroben z absolutně kvalitních surovin.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron