Nové akva - prosím poradte

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod roman119 » 19 úno 2015, 10:51

Ahojte ,potrebujem od Vás poradiť. Som začínajúci chovateľ Cichlíd. Akvarko som si poctivo zabehol pripravil podnebie pre nové rybky. A tu vznikol môj problém nabehol som včera do akvaristiky a povedal že mám akva 130L a potrebujem do neho Malawi rybky. Vybrali sme 3+3 Tlamovce - čiernoplutvého a štíhleho. A o dva dni že mám prísť pre dalšie ryby toho istého druhu na dokúpenie 3+3. Teda spolu by ich malo byť 12 ks. Ale keď som si potom prečítal o týchto rybkách že moje akva je teraz pre nich malé neviem čo mám robiť keď prvá várka je už doma. Keďže tohto druhu je veľmi veľa a tie mená rýb sú sú väčšinou v originále ani som len netušil ako zvoliť výber.
Môžem si teda ryby nechať v tomto počte ? ako plánujem 12ks ? Prosím o vaše rady.
ĎAKUJEM !!!
Som zo SR Košice
Prikladám foto akvária
Přílohy
DSC_1017.jpg
DSC_1017.jpg (29.33 KiB) Zobrazeno 3259 krát
roman119
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2014, 19:36
Bydliště: Košice SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod miran » 19 úno 2015, 19:27

Nádrž 130L je celkově malá na dlouhodobý chov tlamovců-jakýchkoliv.Zadní stěna by měla mít aspoň nějakou tapetu,nejlépe modrou.
Hlavní otázka je-jak si zajel akvárium? :3:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod roman119 » 20 úno 2015, 09:40

Nechal som ho spustené 5 dní aby sa vytvorilo správne podnebie. Teda po prvom dni som tam pridal baktérie aby sa vytvorili tie správne živé kultúry vo vode - filtri. A to samozrejme že pri spustenom filtri a osvetlení. Meral som každý deň PH, tvrdosť, dusičany,dusitany, teplotu vody...
roman119
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2014, 19:36
Bydliště: Košice SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod miran » 20 úno 2015, 09:56

pokud naliješ do nádrže bakterie z vymáchaného filtru,ne nějaké vodičky z akvaristiky Start filtr ty jsou o ničem tak ryby do nádrže musí přijít do 24 hodin jinak ty původní bakterie umřou hlady a nemají se jak namnožit. :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod vit.sirucek » 20 úno 2015, 10:56

Nejsem žádný fanda měření vody, nedělám to (mimo teploty a prvního testu ph). Neberte to jako doporučení, ale jako názor. Ale myslím si, že ani po vpuštění ryb po 5 dnech nenaměříte nějaké závratné hodnoty, je to krátká doba. Zvýšený bude čpavek. Ke kulminaci dusitanů dojde až za cca. 14 dní a k přeměně na dusičnany cca. měsíc.
Udělejte to, jak píše Miran a neměl by jste mít nějaký problém. Ke zvýšení dusitanů po zarybnění stejně dojde a pokud budete dělat pravidelné týdenní vodo výměny dusičnany nemusíte řešit.
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod roman119 » 20 úno 2015, 14:16

Dal som tam štartovací roztok ktorý mi doporučili v akvaristike ale ako sa to volalo to už presne neviem. Ryby som dal až po piatich dňoch. Nikde mi vraveli že mám dať až po 2 týždňoch a niekto že už som mohol skôr. Zbieral som informácie no z každej strany počuje človek niečo iné. No ryby už mám cca 2 dni a všetko je zatiaľ OK. Ale čo je horšie a to teraz fakt neviem čo ďalej že ryby ktoré mi odporučili sú pre moje akva malé. Vydržia tam cca rok a potom ho vymením za 200L ?
roman119
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2014, 19:36
Bydliště: Košice SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nové akva - prosím poradte

Příspěvekod miran » 20 úno 2015, 15:13

tvoje cílová nádrž pro tyhle tvoje ryby by měla být někde kolem 250-300L a měl by si je mít v počtu 12-15kusů od jednoho druhu a hlavně výkonější filtraci ne takové honítko co tam máš.Výkonost není jen co přefiltruje čerpadlo,ale hlavně velikost filtračního media-a co se týče znalostí prodejců v akvaristice tak jsou velmi slabé a nebo se řídí hlavně prodat,protože je třeba vydělat na nájem a plat. :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron